Polecamy

5 powodów, dla których warto przetestować soczewki kontaktowe

Tworzenie stron internetowych - o czym warto wiedzieć

Smartfony

Smartfon firmy Apple - czyli iPhone, który zmienił rynek telefonów

Firmy Apple nikomu nie trzeba przedstawiać. Została założona w 1976 r. przez Steve'a Jobsa i jego dwóch wspólników. Od samego początku wyróżniała się prestiżowymi i innowacyjnymi urządzeniami. Dzisiaj to właśnie iPhone'y Apple są wyznacznikiem, za którymi inne smartfony próbują nadążyć.

Pierwszy smartfon firmy Apple - iPhone

Mimo dzisiejszego sukcesu, początkowo smartfonom firmy Apple wróżono porażkę. Pierwszy iPhone został zaprezentowany przez Steve’a Jobsa w 2007 r. Przełomowym momentem było wtedy zastosowanie funkcji Multi Touch, która umożliwiała za pomocą palców wygodnie obsługiwać interfejs. Przede wszystkim iPhone wyróżniał się swoją budową. Konkurencyjne urządzenia miały klawiaturę i wyglądały dość prymitywnie przy nowym urządzeniu Apple.

Co ciekawe musiały minąć aż 3 lata, by w iPhone'ach pojawiła się opcja wycinania i wklejania tekstu. Dodatkowo pierwszy smartfon firmy Apple do uruchomienia wymagał komputera. Dopiero po pięciu latach umożliwiono wprowadzenie pierwszych ustawień w telefonie, bez konieczności korzystania z urządzenia pomocniczego.

Dzisiaj to wydaje się niemożliwe, ale pierwsze smartfony Apple nie posiadały Siri, a aparat miał tylko 2 megapiksele. To wszystko pokazuje, jak długą drogę przeszła firma z Cupertino.

iPhone

iOS - czyli co iPhone ma w środku

Poza wyjątkowym designem iPhone'y firmy Apple wyróżniają się na tle innych smartfonów swoim systemem operacyjnym. Ogromną zaletą iOS’a jest przede wszystkim jego prostota. Twórcy tak go przygotowali, aby był intuicyjny i dogodny dla każdego. Wiele funkcji znajdujących się w iPhonie było innowacyjnych, a producenci innych marek próbowali je naśladować i zastosować w swoich urządzeniach. App Store stał się dużym udogodnieniem dla użytkowników. Centrum sterowania iPhone'a jest bardzo wygodne, jak również Siri. iPhone'y, dzięki wyjątkowemu systemowi operacyjnemu, są bardzo łatwe i przyjemne w użyciu.

iPhone - wyznacznik trendów na rynku telefonów

Nie bez przyczyny te wyjątkowe telefony mają tak wielu fanów. Ich historia pokazuje jasno, że są to smartfony, które innowacyjnością przebijają inne konkurencyjne modele. Obecnie najnowszym smartfonem firmy Apple jest iPhone X.

W tym przypadku gigant wśród telefonów znowu postanowił zachwycić użytkowników i wprowadził kilka innowacyjnych rozwiązań. iPhone X, jak wszystkie smartfony firmy Apple, na pierwszy rzut oka zachwyca przede wszystkim swoim designem. To, co wyróżnia iPhona X, to nowy ekran OLED, a także brak popularnego przycisku home. Również idealnie działająca funkcja Face ID sprawia, że trzymając nowego iPhona ma się wrażenie, że to naprawdę telefon nowej generacji.

Wszystkie iPhony udowadniają, że marka Apple jest mistrzem w swojej dziedzinie. Z roku na rok smartfony Apple zachwycają innowacyjnością i wyjątkowym designem. Inne telefony starają się naśladować amerykańskiego giganta, ale pamiętajmy, że król jest tylko jeden. Więcej na stronie sklepu dragonist.pl

Komentarze (0)

Zostaw komentarz

Zobacz

Jaki smartfon kupić w 2023 roku?

Jaki smartfon kupić w 2023 roku? Wszystko zależy od tego, czego oczekujesz od urządzenia tego...

Samsung Galaxy A54 5G nadchodzi - warto...

​Smartfony marki Samsung cieszą się dużym zaufaniem klientów oraz klientek na całym świecie...

Smartfon Sony Xperia 10 IV – nowość Sony

​Nowy smartfon Sony Xperia 10 IV to wyjątkowo lekki i poręczny model ze średniej półki...