Polecamy

Filtr oleju - zastosowanie funkcje i wymiana

Kontrola stanu i jakości amortyzatorów

Komputery

Tusze do drukarek – czy warto kupować oryginalne akcesoria, czy lepiej postawić na zamienniki?

Wygoda codziennego funkcjonowania coraz częściej opiera się na praktycznym sprzęcie komputerowym, dzięki któremu wykonujemy bez większego problemu wielu czynności w domu i w pracy. Do rozwiązań, które stały się powszechne i nawet trudno już wyobrazić sobie życie bez nich, zaliczają się na pewno drukarki.

W ofercie sklepowej możemy znaleźć modele atramentowe lub laserowe, dzięki czemu każdy znajdzie drukarkę idealnie dopasowaną do swoich potrzeb oraz budżetu.

Dziś chcielibyśmy się skupić na drukarkach atramentowych – opowiemy między innymi, czym się wyróżniają na tle laserowych konkurentek. Postaramy się także sprawdzić, czy lepiej drukować na oryginalnych tuszach, czy może lepiej postawić na zamienniki.

 

Drukarka laserowa czy atramentowa? Czym się różnią?

 

Drukarki dzieli się na dwa podstawowe rodzaje:

  • atramentowe,
  • laserowe.

W przypadku urządzeń atramentowych, druk odbywa się poprzez rozprowadzanie kropelek tuszu na powierzchni papieru. Podczas procesu całe pojemniki przesuwają się, dzięki ruchomej głowicy.

W drukarce laserowej natomiast za druk odpowiada toner, czyli proszek, który jest przenoszony na papier z pomocą specjalnego wałka.

Drugi standardowy podział drukarek wiąże się z rodzajem tuszu, który się w nich stosuje. Możemy zatem mówić o drukarkach monochromatycznych (druk w czerni i bieli) oraz kolorowych.

Zastanówmy się teraz nad zaletami każdego z rodzajów drukarek. Modele atramentowe wyróżnia stosunkowo niska cena produktu, który zapewnia wydruki średniej jakości. Możemy drukować w kolorze. Urządzenie jest niewielkie i pracuje naprawdę cicho. Spośród najpoważniejszych wad trzeba wymienić małą prędkość wydruku oraz wysokie koszty eksploatacji.

Z kolei drukarki laserowe gwarantują znacznie większą wydajność przy naprawdę niskich kosztach późniejszego użytkowania. Jakość wydruku jest zawsze optymalna. Niestety, urządzenia same w sobie są dość drogie i trzeba od razu podjąć decyzję, czy potrzebujemy drukarki monochromatycznej, czy kolorowej.

 

Niekoniecznie droga eksploatacja – tusze do drukarek atramentowych

 

Skupmy się teraz na wciąż stosowanych powszechnie i bardzo popularnych drukarkach atramentowych, które same w sobie kosztują mniej niż urządzenia laserowe. Co ciekawe, okazuje się, że również późniejsze materiały eksploatacyjne nie muszą być bardzo drogie. Jak to możliwe?

Większość osób, kupując drukarkę od konkretnego producenta, decyduje się później na zakup tuszy dedykowanych przez wytwórcę do tego właśnie produktu. Oryginalne tusze co prawda pozwalają uzyskać optymalną szybkość pracy sprzętu, przy zachowaniu najwyższej możliwej jakości wydruku, są jednak zazwyczaj dość drogie.

Praktyczną alternatywą mogą okazać się sprawdzone zamienniki. Oprócz oryginalnych tuszy, na rynku dostępny jest bowiem szereg praktycznych zamienników. Znajdziemy je np. w sklepie AkcesoriaMarket.pl.

Jeśli zaczniemy stosować produkty od znanych i cenionych producentów materiałów zastępczych, wówczas możemy liczyć na jakość porównywalną z oryginalnym produktem, przy często nawet kilkukrotnie wyższej wydajności. Na jednym pojemniku tuszy niekiedy wydrukujemy nawet 2-3 razy więcej stron.

Najwyższej klasy zamienniki są w pełni kompatybilne ze sprzętem, dla potrzeb którego są wykonywane. Dodatkowo nie naruszają warunków gwarancji producenta drukarki, dlatego można je bez przeszkód stosować nawet w nowych urządzeniach.

Wszystkie zalety łączy jeszcze jeden element – przy zapewnieniu wysokiej jakości drukowanych dokumentów, zamienniki potrafią kosztować nawet o 80% mniej niż oryginalne kartridże. Dzięki nim, udaje się odczarować powszechnie krążący mit, że eksploatacja drukarek atramentowych zawsze musi być droga.

 

Drukarki atramentowe – dostępne, praktyczne i tanie

 

Szeroki wybór zarówno drukarek, jak i materiałów wymiennych, sprawiają, że każdy może znaleźć rozwiązania dopasowane do swoich potrzeb i budżetu. Tanie drukarki atramentowe, pozwalają na wygodną eksploatacje i drukowanie większości codziennych dokumentów.

Jeśli na dodatek zdecydujemy się na zakup sprawdzonych i renomowanych zamienników tuszy do drukarki, wtedy możemy liczyć na znaczne obniżenie kosztów eksploatacji, przy równoczesnym podniesieniu wydajności urządzenia.

Warto zatem dokładnie sprawdzać parametry poszczególnych produktów i dokładnie je porównywać. Okazuje się bowiem, że nie zawsze to, co tańsze musi być od razu gorsze. Zamienniki tuszy do drukarek czarno-białych i kolorowych, są tego najlepszym przykładem.

Artykuł sponsorowany

Komentarze (0)

Zostaw komentarz

Zobacz

Jaki laptop wybrać?

​Laptopy różnią się od siebie nie tylko specyfikacją techniczną, ale również materiałem...

Wyjątkowe fotele dla graczy

fot. pro-gamer.pl Każdy z nas marzy o tym, by zarówno w czasie pracy, jak i rozrywki...

Bateria w laptopie - zadbaj o jej wydajność

​ Podczas pracy na laptopie nic tak nie irytuje jak nagła awaria baterii. Na jej żywotność...