Polecamy

1,5 mld zł płacimy za naprawy. Jak zmniejszyć koszty?

Początki Internetu

Inne

IT czeka rewolucja. Co szykują producenci?

Rynek IT jeszcze nigdy w historii nie rozwijał się tak dynamicznie jak w ostatnim czasie. Przykład? Liczba informacji w Internecie co dwa lata podwaja się. Pojawiają się nowe coraz bardziej zaawansowane technologicznie urządzenia , które pomagają i ułatwiają np. gromadzić dane, przesyłać je i stają się coraz bardziej multimedialne. Co czeka nas w przyszłości?

- Rynek IT będzie miał w przyszłym roku bardzo dużo nowinek technologicznych – mówi newsrm.tv Andrzej Sowiński prezes Lenovo i dodaje. – Swoim klientom zaproponujemy modularny typ telefonu komórkowego Moto Z, który będzie urządzeniem bardzo multimedialnym. Będzie można do niego podłączyć projektor, zewnętrzne głośniki i różne inne ciekawe urządzenia.

Cały czas na rynku obecny jest także trend związany z łączeniem kilku funkcji w jednym urządzeniu. Producenci chcą dalej ten segment rozwijać – Kategoria 3 w 1, czyli smartfon z funkcją desktopa, to kolejna kategoria, która będzie się rozwijać. W druku, mówimy o 3D. Jeśli chodzi o kategorię komputerów mówimy o rozwoju kategorii 2 w 1. Same tablety w sobie nie stanowią żadnej nowości. Laptopy z funkcją dotyku to jest to, na co my w szczególności stawiamy – zapowiada Jacek Żurowski, prezes HP Inc.

Zmiany zachodzą także w Internecie, a dokładnie w e-sklepach. W Polsce ten sektor rynku, jak szacują eksperci, ma duży potencjał rozwoju. – Nasze parametry e-commerce w Polsce są ok. trzykrotnie niższe niż w Europie, porównując procent jego udziału, do całkowitej sprzedaży w handlu. Nasze różnice wobec rynku USA są jeszcze większe – mówi Andrzej Przybyło, AB SA i dodaje. – Co jest ważne w samej Polsce e-commerce zyska w najbliższych latach 50 mld dodatkowego obrotu. To jest wielka szansa, ale tylko dla tych, którzy będą gotowi.

Gotowość do nowych wyzwań w branży IT ostatnio została oceniona przez Redakcję Reseller News. Podczas Wieczoru Asów IT wręczone zostały nagrody i wyróżnienia IV edycji plebiscytu Złotych Asów IT.

Rozwój branży IT

ZŁOTE Asy IT w tegorocznej edycji plebiscytu powędrowały do:

DYSTRYBUTOR  – AB S.A. i ABC DATA.

Value Added Distributor (VAD) – SEQUENCE oraz VERACOMP

Szef Kanału Partnerskiego – Tomasz Włastowski, Lenovo Technology

Program Partnerski – Nelro Data SA – Program DEMO TG-NET

OSOBOWOŚĆ RYNKU IT – Ilona Weiss, ABC Data

PRODUCENT – ActiveJet (marka Action SA) oraz Lenovo Technology

DEBIUT ROKU – ALSO Polska

CHMURA ROKU – Aruba Cloud Backup

SZKOLENIE ROKU – Hewlett Packard Enterprise za Aruba Guru Club

INNOWACJA ROKU – HP INC – komputer modułowy dla biznesu HP Elite Slice

WYDARZENIE ROKU – AB S.A. otwarcie Centrum Dystrybucyjnego w Magnicach k/Wrocławia.

Pośród wyróżnionych firm i osób znaleźli się:

Szef Kanału partnerskiego – Rafał Szarzyński, Ricoh Polska, program partnerski – Dell PartnerDirect, Chmura Roku: Sygnity S.A. – Energetyka – System billingowy, VAD: LAMA Plus oraz  BAKOTECH Sp. z o.o., PRODUCENT: Samsung Polska  i Epson Europe B.V, który odebrał dodatkowe wyróżnienie w kategorii Innowacja Roku za „Atrament dla biznesu”.

Źródło:newsrm.tv

Komentarze (0)

Zostaw komentarz

Zobacz

Moduły ledowe - uniwersalne rozwiązanie na...

Oferowane przez nas moduły ledowe to nowoczesne oświetlenie służące do podświetlania...

Na co zwrócić uwagę wybierając suknie ślubne?

Wybranie eleganckiej sukni ślubnej wcale nie jest zadaniem takim prostym, jakby to mogło...

Krówki ze zdjęciem

​ Jest naprawdę bardzo wiele okazji, podczas których dajemy prezenty naszym gościom. Jest...