Polecamy

Ile wynosi całkowity koszt chwilówki?

Połowa prepaid bez rejestracji. Czasu jest coraz mniej

Inne

Jak wybrać obiektyw do lustrzanki?

Aparaty z wymienną optyką dają nam możliwość wykonywania zdjęć przy pomocy różnych obiektywów, co należy do najważniejszych ich zalet. Warto pamiętać o tym, że zbyt duża wielokrotność zoomu dostępnego w obiektywie źle może wpływać na jego właściwości optyczne.

Jedynie komplet obiektywów o różnej długości ogniskowej pozwoli nam na pełne wykorzystanie parametrów naszej lustrzanki. Liczba dostępnych na rynku obiektywów do lustrzanek jest bardzo duża, bowiem z aparatów tych korzysta się w branży fotograficznej już od dość długiego czasu. Wśród całych setek dostępnych obiektywów dosłownie zawsze będziemy w stanie znaleźć coś odpowiedniego dla naszych potrzeb – warto jednak pamiętać o tym, że nie jest to proste zadanie, szczególnie w przypadku, gdy nie zajmujemy się fotografią zawodowo i nie przeznaczamy na taki sprzęt całych tysięcy złotych.

Musimy w takim razie przestrzegać przy tym kilku podstawowych zasad, dzięki którym znacznie ułatwimy sobie całe to zadanie. Nie należy nastawiać się na to, że jeden tylko obiektyw będzie w stanie spełnić wszystkie nasze potrzeby. Z takim podejściem znacznie zmniejszymy możliwości naszej lustrzanki i sprowadzimy ją praktycznie do poziomu w miarę dobrego kompaktu.

Zakup lustrzanki

Dobry fotograf powinien być wyposażony w wiele różnych obiektywów. Najlepiej będzie w takim razie zdecydować, który z nich jest nam najbardziej potrzebny i to właśnie na nim skupić się w pierwszej kolejności. Długość ogniskowej powinna być podstawowym parametrem na jaki będziemy zwracali uwagę w czasie wybierania swojego obiektywu.

Ogniskowa jednak zmienia się w zależności od tego, w jakim aparacie zostanie zastosowany obiektyw – wpływa na to przede wszystkim wielkość jego matrycy. Ogniskowa równoważna jest identyczna z ogniskową rzeczywistą w przypadku lustrzanek o pełnowymiarowej matrycy, wynoszącej 24/36 mm.

Do innych istotnych parametrów na które koniecznie musimy tutaj zwracać uwagę należy jasność obiektywu; te droższe modele z wyższej półki oferują lepszą jasność. W przypadku nastawiania się na wykonywanie zdjęć głównie w pomieszczeniach o słabym oświetleniu kupowanie obiektywu o jasności wyższej niż f/3.5 nie ma w takim razie większego sensu. Obiektywy o najlepszej jasności oznaczane są parametrami f/1.4 lub f/1.2; warto jednak wiedzieć o tym, że ceny takiego sprzętu potrafią być naprawdę wysokie.

Komentarze (0)

Zostaw komentarz

Zobacz

Smartwatch dla nastolatka: Idealny gadget na...

Smartwatche stały się niezwykle popularne w dzisiejszym świecie, a ich zastosowania ciągle się...

Słuchawki bezprzewodowe czy przewodowe - które...

Słuchawki, które są używane z komputerem lub telefonem, można sklasyfikować na podstawie...

Kompendium informacji o Powerbankach

Zapewne doświadczyłeś najgorszego koszmaru XXI wieku, jeśli jesteś właścicielem smartfona...