Polecamy

Systemy mobilne dla firm – poznaj ich najważniejsze zalety

Renault - części samochodowe

Inne

Poszukiwania biurka dla gracza

Skupienie potrzebne do odnoszenia sukcesów podczas gry w trybie multiplayer, można osiągnąć wyłącznie, jeśli pozwala na to architektura najbliższego otoczenia. Stanowisko do gier powinno być ergonomiczne i usuwać wszelkie przeszkody mogące dekoncentrować e-sportowca. Jego projektowanie zwyczajowo rozpoczyna się od desygnowania adekwatnego fundamentu jakim jest biurko komputerowe.

Produkt niszowy

Poszukiwania należy ograniczyć do specjalistycznych sklepów, które nie będą próbowały sprzedać nam setek modeli tradycyjnych biurek, albowiem nie są one meblem godnym elitarnego gracza. Marki będące ekspertami w budowaniu biurek dla graczy można policzyć na placach obu rąk, ponieważ jest to jeszcze stosunkowo nowa dziedzina przemysłu meblowego. Na czoło wysuwają się przede wszystkim firmy znane z foteli komputerowych – swoje biurka gamingowe mają już Arozzi oraz DXRacer, a rychłe wprowadzenie własnych modeli zapowiada także Akracing. Wielofunkcyjne meble z popularnych marketów nie są w stanie ścigać się z nimi o popyt generowany przez prawdziwych graczy.

Kluczowe walory biurek

O czym myśleć przeglądając sklepy internetowe lub prospekty sprzedażowe? Biurka dla gracza powinny być przestronne. Wasza decyzja musi uwzględniać ilość wykorzystywanych akcesoriów i urządzeń peryferyjnych, liczbę monitorów podpiętych do komputera, a także przyszłe ulokowanie obudowy waszego PC. Szerokość i głębokość górnego pulpitu – te wymiary musicie drobiazgowo przeanalizować. Kształt pulpitu może być prostokątny, podobny do litery „L” lub przypominający podkowę. Na biurku gamingowym nie może być zbyt ciasno, gdyż wtedy nie da się inteligentnie zorganizować przestrzeni do uprawiania e-sportów. Zdarzają się wersje biurek dla graczy, które dzielą się z użytkownikiem drugim mniejszym pulpitem na klawiaturę, zazwyczaj wysuwanym na bocznych prowadnicach spod głównego blatu.

Monitory, akcesoria, obudowa PC, grube poradniki do gier w formie papierowej – wszystko to ma swoją wagę. Kupując biurko komputerowe dla gracza należy oczekiwać, że producent precyzyjnie określi, jaka jest maksymalna nośność pulpitu. Nie zapomnijcie przy tym, że w przyszłości możecie zdecydować się wprowadzić do swojego zestawu gamingowego kierownicę lub komplet głośników z dźwiękiem Surround, a może akcesoria, których istnienie nawet nam się jeszcze nie śni. Biurko powinno zapewniać nośność, która umożliwi jeszcze niczym nieskrępowaną i dalece posuniętą ekspansję, jeśli chodzi o posiadany sprzęt do gier.

Nie przeoczcie konstrukcji nóg, na których biurko ma pełnić swoje obowiązki. Ich analiza powiem wam najwięcej o stabilności przedmiotu. Zarówno proste jak i skośne belki mogą wybornie trzymać całość w miejscu, lecz muszą zostać zaopatrzone w należyte mocowania. Ich dolne zakończenia powinny otrzymać nakładki z gumy albo plastiku. Potrzebujecie szuflad na tajne akta? Niestety tylko nieliczne biurka dla graczy wam je zapewnią. Nie bagatelizujcie tej potrzeby, gdyż montaż dodatkowych szuflad w meblu, który posiada ich zbyt mało, może okazać się technicznie niewykonalny.

dodatki dla graczy​​

Dodatki dla graczy

Potrzebujecie wewnątrz pulpitu przestrzeni na alternatywne chłodzenie laptopa lub podkładki pod mysz wbudowanej w powierzchnię górną biurka? Prawie każdy producent stara się dodać cos unikalnego. Efekty świetlne z wykorzystaniem pasków LED to już niemalże standard. Rzadziej natkniecie się na stojaki zabezpieczające zewnętrzne dyski twarde, zintegrowane kontrolery do gier czy dekoracje z herosami wirtualnych światów. Biurko dla gracza może służyć relaksującą podpórką pod stopy. Czasami można do niego dokupić tackę na tablet, stolik na drukarkę albo niecodzienną figurkę bohatera z gry. Najczęstszym dodatkiem jest system zarządzania kablami, ponieważ komputery stacjonarne PC jeszcze długo nie będą całkowicie opierać swojej komunikacji na technologiach bezprzewodowych.

Podczas kontemplacji zakupu biurka dla gracza, emocje związane z jego estetyką nie będą roztropnym doradcą. Kierujcie się ściśle swoimi potrzebami i parametrami technicznymi mebla. To długofalowa inwestycja, do której należy podchodzić z szczególnym rozsądkiem.    

Materiał partnera zewnętrznego

Komentarze (0)

Zostaw komentarz

Zobacz

Smartwatch dla nastolatka: Idealny gadget na...

Smartwatche stały się niezwykle popularne w dzisiejszym świecie, a ich zastosowania ciągle się...

Słuchawki bezprzewodowe czy przewodowe - które...

Słuchawki, które są używane z komputerem lub telefonem, można sklasyfikować na podstawie...

Kompendium informacji o Powerbankach

Zapewne doświadczyłeś najgorszego koszmaru XXI wieku, jeśli jesteś właścicielem smartfona...