Polecamy

Rodzaje soczewek kontaktowych i ich zastosowanie

Nie lubisz parkować? Możesz zrobić to smartfonem

Inne

Jaka kosiarka do trawy elektryczna?

Pielęgnacja trawnika to praca całoroczna. Musimy go systematycznie nawozić, podlewać, a przede wszystkim kosić. Zabiegi te sprawią, że będzie on intensywnie i równomiernie rosnąć, wzbudzając zachwyt gości. Pojawia się jednak pytanie, jak wybrać odpowiednią kosiarkę elektryczną do trawy, aby posesja pięknie się prezentowała.

Kosiarka do trawy – jak wybrać?

Kosiarka elektryczna to dobre rozwiązanie, jeśli posiadamy nieduży ogród. Zaletą jej stosowania jest przede wszystkim cichsza praca w porównaniu z urządzeniami spalinowymi, a także to, iż sprzęt na prąd nie emituje zanieczyszczeń. Nie bez znaczenia jest również to, iż kosiarki elektryczne są atrakcyjne cenowo.

Ich podstawową wadą jest to, iż do prawidłowego działania wymagają podłączenia do sieci elektrycznej, co znacząco zmniejsza zasięg działania sprzętu oraz wymusza stosowanie przedłużaczy. Rozwiązaniem tego problemu jest kosiarka akumulatorowa. Pamiętajmy jednak, że zwykle nie są to urządzenia, które mogą poszczycić się dużą mocą. Ich sprawność i wydajność pozostawia zatem wiele do życzenia.

Decydując się na kupno kosiarki elektrycznej, należy zwrócić uwagę na jej:

  • moc – 1200-2000 W to moc, która pozwoli nam skosić trawnik o dużej powierzchni,
  • obudowę – ważne, aby była wykonana z materiału odpornego na uszkodzenia mechaniczne i zabezpieczonego przed trudnymi warunkami pogodowymi,
  • szerokość koszenia – standardowa szerokość to 40-50 centymetrów, będąca wartością optymalną.

Jaka podkaszarka elektryczna sprawdzi się najlepiej?

Zamiast elektrycznej kosiarki na kółkach wybrać możemy zasilaną sieciowo lub akumulatorowo podkaszarkę. Sprawdzi się ona doskonale w przypadku niewielkich ogrodów. Stanowić będzie również doskonałe uzupełnienie modelu na kółkach, który nie we wszystkie miejsca w ogrodzie jest w stanie dojechać.

Zaletą podkaszarki elektrycznej jest to, że są lekkie i łatwe w eksploatacji. Rzadko kiedy sprawiają bowiem kłopoty techniczne. Są również tańsze od swych spalinowych odpowiedników, jednak zdecydowanie mniej mobilne, chyba że zdecydujemy się na wariant akumulatorowy, który pozwala na używanie sprzętu bez ograniczającego zasięg działania kabla.

Wybierając podkaszarkę elektryczną, warto zwrócić uwagę na następujące parametry:

  • rodzaj mechanizmu tnącego – w przydomowym ogrodzie w zupełności wystarczy podkaszarka z głowicą wyposażoną w nylonową żyłkę. Jeśli jednak szukamy rozwiązania optymalnego dla zaniedbanej posesji, wybierzmy głowicę z nożami tnącymi,
  • moc – podkaszarki elektryczne zwykle charakteryzują się mocą od 450 do 550 W. Nie są to wartości spektakularne, jednak wystarczające do koszenie trawy w ogrodzie,
  • ciężar – to niezwykle ważny parametr, gdyż podkaszarka trzymana jest w dłoniach bądź mocowana na szelkach. Musi być zatem w miarę lekka, aby była wygodna dla operatora,
  • regulacja rękojeści – pozwala dostosować podkaszarkę do wzrostu użytkownika, co ułatwia obsługę sprzętu.

Systematyczne koszenie trawnika to niezwykle ważna czynność pielęgnacyjna. Sprawia ona, że trawa intensywniej rośnie i bujniej się krzewi, co przekłada się na jej estetyczny i zdrowy wygląd. Warto zatem zadbać nie tylko regularność prac, ale odpowiedni sprzęt, taki jak kosiarki i podkaszarki elektryczne. Na rynku dostępnych jest bowiem wiele różnorodnych modeli, które z łatwością dostosujemy do naszych potrzeb.

 

Materiał zewnętrzny

Komentarze (0)

Zostaw komentarz

Zobacz

Smartwatch dla nastolatka: Idealny gadget na...

Smartwatche stały się niezwykle popularne w dzisiejszym świecie, a ich zastosowania ciągle się...

Słuchawki bezprzewodowe czy przewodowe - które...

Słuchawki, które są używane z komputerem lub telefonem, można sklasyfikować na podstawie...

Kompendium informacji o Powerbankach

Zapewne doświadczyłeś najgorszego koszmaru XXI wieku, jeśli jesteś właścicielem smartfona...