Polecamy

Tranzystory unipolarne – czym są i jak działają?

Bezpieczeństwo urządzeń IoT. Jak zabezpieczyć swoje dane?

Inne

Przytulna i stylowa sypialnia. Triki aranżacyjne

W idealnie urządzonej sypialni najważniejsze jest stworzenie nastroju intymności i przyjemnej, odprężającej strefy wypoczynku. Nie należy zawalać jej zbędnymi bibelotami – lepiej postawić na praktyczny i modny minimalizm. Wrażenie przytulności zbudujemy za pomocą odpowiedniego oświetlenia, dodatków w postaci narzuty, poduszek, obrazów, oraz dopasowanych stylistycznie mebli.

Tym, co buduje klimat pomieszczenia, są przede wszystkim właściwie dobrane i rozmieszczone lampy. Zapewniają doświetlenie poszczególnych stref oraz pomagają w wykreowaniu oazy relaksu i intymności. Ich zadaniem jest także korygowanie parametrów pokoju. Przykładowo, aby stworzyć efekt przestrzeni, musimy postawić na światło rozproszone. Uzyskamy to za pomocą lampy sufitowej z transparentnym, przepuszczającym światło kloszem. Można umieścić ją w centralnym punkcie sufitu lub nad dolną częścią łóżka. W sypialni, której nie chcemy zagracać nadmiarem dodatków, najlepiej zastosować lampę o nietypowym kształcie lub kolorystyce.

Zależnie od stylu całej aranżacji, możemy postawić na model designerski, geometryczny, albo ozdobny, np. w formie kryształowego żyrandola. Żarówka powinna dawać przyjemny blask o ciepłej barwie, zbliżonej do światła naturalnego. Warto pamiętać, że okazałe, duże żyrandole sprawdzą się tylko w przypadku dużych powierzchni. W małych będą tworzyć wrażenie przytłoczenia i dodatkowo obniżą pomieszczenie. W doborze oświetlenia do sypialni nie chodzi tylko o sufitowe, duże lampy. Kinkiety lub lampki nocne to kolejny element, którego nie może w niej zabraknąć. Dzięki niewielkiemu oświetleniu dodatkowemu, umieszczonemu tuż obok lub nad łóżkiem, umożliwimy sobie wygodne czytanie i tworzenie przyjemnego nastroju w dowolnej chwili.

Kolorystyka i meble

Kinkiety, jako niewielkie i stylowe rozwiązanie, będą idealne zarówno do małych, jak i do większych wnętrz, a zwłaszcza tam, gdzie nie możemy pozwolić sobie na stoliki nocne. Stanowią dyskretną i wysoce praktyczną ozdobę, pasującą do każdej aranżacji. Oczywiście idealna sypialnia to nie tylko oświetlenie. Istotna jest również forma i kolorystyka mebli. W pokoju, który ma stanowić oazę spokoju i odprężenia, powinniśmy zrezygnować z ostrych barw i wymyślnych kształtów. Zdecydowanie lepiej sprawdzą się miękkie, pastelowe kolory, przy których odpoczywa wzrok. Na mocniejszy kolor możemy postawić dobierając dodatki takie jak poduszki, obrazy, czy narzuta.

W przypadku mebli, ścian i podłóg lepiej wybrać ciepłe barwy, które przywodzą na myśl naturę. Idealne będzie drewno, miękkie tkaniny, panele lub parkiet podłogowy. Wrażenia przytulności dopełnią obrazy lub zdjęcia umieszczone na ścianach albo szafkach. Całość powinna odzwierciedlać nasz styl, jednak warto pozbyć się nadmiaru rzeczy, które będą niepotrzebnie przytłaczać wnętrze. W bardzo małej sypialni doskonałym rozwiązaniem będzie umieszczenie lustra albo szafy z wmontowanym zwierciadłem, które optycznie powiększy pokój, dodając mu przestronności.

 

Materiał zewnętrzny

Komentarze (0)

Zostaw komentarz

Zobacz

Wymiana szybki Apple Watch – drugie życie...

​Apple Watch to najbardziej pożądany smartwatch, czyli inteligentny zegarek, stworzony przez...

Komory klimatyczne i systemy wibracyjne – do...

​Normy jakości obowiązujące w kraju i na świecie służą przede wszystkim bezpieczeństwu...

Współczesna hurtownia elektryczna z własnym...

Hurtownie elektryczne znane są od lat. Jednak na przestrzeni czasu udoskonaliły swoją...