Polecamy

Połowa prepaid bez rejestracji. Czasu jest coraz mniej

Dlaczego warto naprawiać telefon?

Smartfony

Jak odnaleźć zgubiony smartfon?

Zgubiliśmy telefon… I co dalej? Wydaje się, że ta sprawa została już przesądzona i że już nigdy nie odzyskamy naszej telefonii komórkowej. Ale w obecnych czasu takie myślenie jest mylne. Obecnie w Internecie można znaleźć różne strony i aplikacje, które pomogą nam na zlokalizowanie naszego telefonu, gdziekolwiek by się nie znajdował. Warto w takich sytuacjach być przezornym i już wcześniej zainstalować na swoim telefonie taką apkę, która umożliwia udostępnianie naszej geolokalizacji. Potem poprzez kilka kliknięć na danej stronie, możemy zobaczyć mniej więcej gdzie się on znajduje. 

Warto pamiętać, że lokalizacja telefonu przez numer telefonu praktycznie nie jest możliwa. Korzystają z niej głównie służby specjalne lub policja i z pewnością nie może tego zrobić zwykły użytkownik z Internetu. Często firmy naciągają nas w ten sposób, proponując, że znajdą dany telefon po numerze telefonu, jeśli im go podamy. To zwykłe wyłudzenie – często będziemy dostawać potem SMSy, wysoko płatne, które mogą zrujnować nasz budżet. Nie dajmy się na to nabrać i unikajmy takich miejsc szerokich łukiem. 

Lokalizacja telefonu to wielkie ułatwienie dla wszystkich gap, którym zdarzyło się zgubić telefon. Bardzo pomocne okażą się również przy kradzieży, ponieważ możemy wtedy sprawdzić, gdzie dokładnie znajduje się złodziej z naszym telefonem. 

Często również zatroskana rodzina decyduje się na taki krok w stosunku do osoby starszej, której czasami zdarzało się już wcześniej zgubić. Dzięki temu są znacznie spokojniejsi i zawsze mogą wyruszyć na pomoc, gdy widzą, że coś jest nie tak.

Z takiego rozwiązania korzystać mogą również zmartwieni rodzice, którzy puszczają dziecko samo do i ze szkoły. Mogą dokładnie sprawdzić gdzie znajduje się maluch, czy dotarł do szkoły i czy bezpiecznie z niej wrócił. Wiemy przecież, że dzieci nie zawsze odbierają telefony, a dzięki lokalizacji – nie trzeba już wpadać w panikę. 

Takie działanie, jeśli ktoś wyraża na to swoją zgodę, jest w pełni legalne i nie ma nic wspólnego z jakimkolwiek łamaniem prawa. 

Zobacz również stronę: Lokalizuj i namierzaj

Komentarze (0)

Zostaw komentarz

Zobacz

Samsung Galaxy S10e – dane techniczne, kolory i...

Poręczny, wygodny w obsłudze, a jednocześnie wydajny, szybki i nowoczesny. Taki jest Samsung...

Abonament bez telefonu – poznaj ofertę nju!

  Szukasz abonamentu bez telefonu? Nju przygotowało atrakcyjne rozwiązania dla osób...

Systemy mobilne dla firm – poznaj ich...

​ Nowoczesne systemy informatyczne dla biznesu działają nie tylko na komputerach. Z...