Polecamy

Jak wybrać odpowiedni stół do jadalni i obraz do kuchni?

Krówki ze zdjęciem

Internet

Internet mobilny zagrożeniem dla sieci stacjonarnych?

Mobilny Internet przestał być tylko ciekawostką dla wybranych. Obecnie zdecydowanie więcej użytkowników korzysta z niego każdego dnia. Wraz z ciągłym ulepszaniem, stał się realnym zagrożeniem dla sieci stacjonarnych.

- Dzisiaj mobilny internet ma olbrzymi zasięg, ten zasięg ciągle rośnie. Wszyscy operatorzy wprowadzają nowe technologie, dlatego staje się również jeszcze szybszy. – mówi newsrm.tv Marcin Gruszka, rzecznik prasowy Play.

Dzisiaj za jego pomocą możemy już nie tylko sprawdzać maila czy social media, ale również oglądać filmy, nie ważne czy jesteśmy w domu, w restauracji czy w autobusie. Wszystko to sprawiło, że mobilny internet stał się realnym zagrożeniem dla sieci stacjonarnych, powoli je wypierając.

- Często jest jeszcze tak, że sieć stacjonarna jest szybsza i bardziej stabilna, jednak internet mobilny daje nam dużo więcej możliwości, można zabrać go ze sobą a ciągły rozwój sieci sprawia, że bardzo skutecznie zastępuje rozwiązania stacjonarne. To jest przyszłość – – dodaje Marcin Gruszka.

Sieci stacjonarne

Dlatego też klienci coraz częściej wymagają prędkości, stabilności, bezawaryjności , które do tej pory oferowały im sieci stacjonarne. Operatorzy chcąc sprostać wymaganiom, coraz częściej oferują różne grupy urządzeń, zarówno te tańsze i prostsze jak i lepsze, które są droższe.

- Pewne funkcjonalności dodatkowe, pewne elementy stabilności pracy mają wpływ na to, jak klienci się zachowują. Operatorzy powoli dostrzegają, że droższe urządzenia to też rynek, że warto proponować lepsze rozwiązania, a nie tylko te najprostsze – dodaje Michał Pietrus, manager sprzedaży na Polskę w firmie AVM.

Źródło:newsrm.tv

 

Komentarze (0)

Zostaw komentarz

Zobacz

Kiedy internet trafił do Polski?

​ W Polsce, szczególnie wśród młodszych pokoleń, dostęp do sieci jest obecnie tak...

Bezpieczny Internet – co to znaczy?

Internet stanowi bardzo ważny element życia znacznej grupy ludzi. Wiele osób wręcz nie...

Jak założyć i prowadzić sklep internetowy?

​ Prawda jest taka, że dzisiejsze społeczeństwo jest coraz bardziej leniwe. Zakupy przez...