Polecamy

How to track your phone - Instructions for Android or iphone

Wiercenie w betonie – jak zrobić to szybko i efektywnie?

Ciekawostki

Czym jest Smart home? Opis inteligentnego domu

Smart home to termin, który coraz częściej pojawia się w kontekście naszych codziennych obowiązków. Inteligentne urządzenia bowiem powstały po to, by zwiększać bezpieczeństwo ludzi i poprawiać ich komfort życia. Niektóre systemy mogą więc wyręczać Cię w sprzątaniu, pozwalają zadbać o Twoje zdrowie, a także lepszą jakość życia. Czym jest smart home? Jakie urządzenia są już dostępne na rynku w ramach systemów inteligentnego domu?

Czym jest Smart home?

Smart home to już nie wizja z przyszłości czy z filmów science-fiction, tylko rzeczywistość, która nas otacza. Dzięki niej zyskujesz możliwość zdalnego zarządzania swoim domem i tym, co się w nim dzieje. Możesz na odległość sterować światłem, robotem sprzątającym oraz innymi urządzeniami w swoim domu – a to wszystko z poziomu smartfona, na który wystarczy pobrać aplikację Xiaomi Home do zarządzania systemem inteligentnego domu. Co więcej, dzięki inteligentnym urządzeniom, możesz lepiej chronić swoje cztery kąty przed włamywaczami, a także kontrolować np. działanie czajnika elektrycznego czy wentylatora.

Co do zasady, smart home jest na tyle obszernym pojęciem, że kryją się pod nim zarówno zaawansowane systemy zarządzania całym domem, jak i pojedynczymi urządzeniami smart.

Smart home – jakich urządzeń nie powinno zabraknąć w inteligentnym domu?

Pomysł na opracowanie inteligentnych systemów narodził się już w latach 70. XX wieku – początkowo tego typu rozwiązania były stosowane w procesach produkcyjnych. Z czasem jednak o inteligentnych sprzętach ułatwiających codzienne funkcjonowanie zaczęli marzyć również właściciele mieszkań i w rezultacie, dziś niemal każdy może cieszyć się ultranowoczesnymi urządzeniami, które świetnie wpisują się w wizję smart home.

W inteligentnym domu możesz postawić na rozmaite urządzenia, które najlepiej wpiszą się w Twoje potrzeby. Warto mieć na przykład:

  • - urządzenia z zakresu poprawy bezpieczeństwa – inteligentne czujniki otwarcia drzwi i okien uruchomią alarm w przypadku ich nieplanowanego otwarcia. Możesz również skorzystać z opcji automatycznego zapalania świateł i uruchamiania smart urządzeń, gdy tylko wejdziesz do pokoju. Dobrą propozycją dla osób, którym zależy na zwiększeniu bezpieczeństwa w swoim domu są także obrotowe kamery i czujniki ruchu – są dyskretne, a przy tym bardzo skuteczne. Ich zadaniem jest wykrywanie ruchu ludzi i zwierząt, a także wysyłanie Ci powiadomień o tego typu zdarzeniach;
  • - urządzenia, dzięki którym zadbasz o swoje zdrowie – to na przykład oczyszczacz powietrza, który eliminuje ponad 99% cząsteczek kurzu, dymu, sierści zwierząt czy zarodników pleśni. Wśród tej kategorii urządzeń do inteligentnego domu znajdziesz także wagi łazienkowe (analizujące poszczególne parametry ciała), smartwatche, które pozwalają na mierzenie tętna, monitorowanie aktywności i snu, a także szczoteczki soniczne z bezprzewodowym ładowaniem indukcyjnym;
  • - urządzenia poprawiające codzienny komfort życia – wśród tego typu sprzętów znajdziesz choćby wentylatory - możesz sterować nimi z poziomu aplikacji w telefonie oraz roboty sprzątające, które zamiotą i umyją podłogi w całym domu, podczas, gdy Ty będziesz się relaksować lub przebywać poza domem.

 

Więcej urządzeń smart home znajdziesz w ofercie T-Mobile: https://www.t-mobile.pl/sklep/kategoria/telefony/lista/produkty.

Artykuł partnera

Komentarze (0)

Zostaw komentarz

Zobacz

E-biznes – przykłady firm, które odniosły...

Polski rynek e-commerce z roku na rok rośnie w siłę. Co rusz pojawiają się tu nowi gracze...

Jak prawidłowo aplikować soczewki?

Wiele osób, zwłaszcza na początku swojej przygody z soczewkami, ma problem z ich...

Która konsola przenośna jest najlepsza?...

Gry mobilne są obecne na rynku od zarania dziejów. Przenośne konsole były świetnym...