Polecamy

Hakerzy tracą na skuteczności? Udanych ataków jest mniej

Klawiaturę zwiniesz i spakujesz do damskiej torebki

Ciekawostki

Jak inteligentne urządzenia zmieniają nasze domy?

Szczoteczka do zębów może wysyłać informacje do naszego telefonu, telewizor może sterować światłem w domu. To są rzeczy, które są nowościami i które przychodzą – mówi newsrm.tv Marek Maciejewski, Product Development Director Europe TCL, licencjobiorca marki Thomson.

Inteligentne domy, internet rzeczy oraz coraz powszechniejsze funkcje smart to są kierunki, które obecnie starają się rozwijać firmy technologiczne.

– Jeżeli popatrzymy na funkcje smart to mamy coraz bliższą integrację ekranów. Od niedawna na rynku możemy wysyłać obrazy z małych ekranów do dużych ekranów. Dosyć popularne za oceanem jest Cast-TV, czyli możliwość wysyłania obrazu z aplikacji na naszym smartfonie do telewizora. Na rynku amerykańskim wprowadzamy telewizor, który będzie miał jako pilot urządzenie, które przypomina smartfon – mówi newsrm.tv Marek Maciejewski.

Inteligentny dom

W skład kategorii inteligentny dom wchodzi np. centrala sterująca automatyką domową, która dzięki około stu dostępnym akcesoriom umożliwia zarządzanie bezpieczeństwem Twojego domu oraz Twoim komfortem (np. oświetleniem), kontrolą dostępu (np. napędami rolet lub bramy) oraz zużyciem energii.

Odpowiednie scenariusze, czyli sekwencje działań, które programuje się kilkoma kliknięciami na komputerze, umożliwiają zdalną kontrolę nad domem przez internet z dowolnego miejsca na świecie przy użyciu tabletu lub smartfona.

Źródło:newsrm.tv

 

Komentarze (0)

Zostaw komentarz

Zobacz

Która konsola przenośna jest najlepsza?...

Gry mobilne są obecne na rynku od zarania dziejów. Przenośne konsole były świetnym...

Tranzystory unipolarne – czym są i jak...

​Tranzystory unipolarne FET (z ang. field-effect transistor) to tak zwane tranzystory polowe...

Dlaczego płytki ceramiczne są tak popularne?

Ceramika od lat cieszy się ogromną popularnością, jako materiał nie tylko naturalny i...