Polecamy

Zielony, piękny, oryginalny. Jak urozmaicić ogród?

Aparaty natychmiastowe – czy warto się nimi zainteresować?

Inne

Oświetlenie LED i akcesoria

Lampy LED były początkowo wykorzystywane głównie w elektronice jako żarzące się światełka w urządzeniach typu RTV, AGD czy też fotograficznych. Wkrótce jednak zorientowano się, że jeśli znacząco zwiększy się ich moc tak, aby świeciły jaśniej, mogą z powodzeniem zastąpić klasyczne żarówki, świetlówki halogenowe oraz lampy jarzeniowe. Współcześnie oświetlenie LED sprzedawane jest w różnorodnej postaci, jak na przykład: pojedyncze świetlówki, świecące pręty, taśmy, moduły.

Ponieważ zapewniają światło o różnej barwie oraz natężeniu, doskonale sprawdzają się w wielu sytuacjach nie tylko jako element niezbędnego wyposażenia domu lub mieszkania, ale i stylowy, designerski dodatek. Zużywają również relatywnie niewiele energii. Światło pochodzące z diod LED może stanowić oryginalne wykończenie oraz być unikatowym elementem ozdobnym danego pomieszczenia. Warto wykorzystać je na przykład w celu wyeksponowania danych przedmiotów, które znajdują się na wnękowej półce. Delikatne, subtelne światło zapewni ozdobom białą lub kolorową poświatę. Można wykorzystać je także w celu podświetlenia posadzki tarasu lub ceramicznej nawierzchni przed wejściem do budynku. Warto w tym wypadku dokupić specjalne listwy, które będą szczelniejsze niż te używane we wnętrzach. Wszystko zależy od indywidualnych oczekiwań użytkowników lamp.

Profile do LED stanowią idealne uzupełnienie domowego oświetlenia w dobrym stylu. W połączeniu z nimi liniowe źródła światła mogą stać się eleganckim elementem oświetleniowym. Istnieje wiele rodzajów tego typu dodatków. Wśród nich wymienić można: profile nawierzchniowe (kątowe, płytkie, głębokie), wpuszczane (płytkie, kątowe, głębokie, szerokie), drążkowe, półkowe, narożne, wpustowe oraz wiele innych.
Moduły typu LED stanowią idealne uzupełnienie oświetlenia, szczególnie przydatnego na przykład w branży reklamowej. Istnieje mnóstwo rodzajów tego typu dodatków w rozmaitych kształtach, rozmiarach czy wariantach kolorystycznych. Moduły wyposażone są w taśmę dwustronnie klejącą bądź specjalne otwory montażowe, ułatwiające montaż praktycznie na każdej powierzchni.
Taśma LED pozwoli efektownie rozświetlić pokój oraz zadbać o domowy budżet, gdyż jej użycie z pewnością stanie się przyczyną zmniejszenia rachunków za prąd. W ofercie wielu sklepów znajdują się taśmy ledowe o różnej jasności oraz gęstości diod. Zależnie od własnych upodobań i potrzeb można więc wybrać idealną taśmę dla siebie.
Oprawy sufitowe LED (led-labs.pl/oprawy-sufitowe-led) nadają się do oświetlania pomieszczeń mieszkalnych, jak i biurowych, nadając każdemu z nich swoisty charakter. Oprócz oczywistej funkcji użytkowej, świetnie spełniają więc również funkcję dekoracyjną. Można je wykorzystać do oświetlenia wielu rozmaitych pomieszczeń, takich jak na przykład: hol, łazienka, kuchnia, salon, sypialnia itd. Za pomocą ledowych opraw sufitowych bez trudu można doświetlić daną przestrzeń w dowolny sposób. Oprawy warto dobrać tak, by pasowały do danego miejsca. Do wyboru klienta należą zatem: kolor, rozmiar i kształt urządzenia.

 

Materiał zewnętrzny

Komentarze (0)

Zostaw komentarz

Zobacz

Najważniejsze zalety domów mediowych

Możliwości reklamy w tak zwanych mediach masowych z każdym rokiem są coraz większe, nie ma...

Szukasz oszczędnego ogrzewania? Sprawdź, jak...

Grzejniki konwektorowe są lekkie, kompaktowe, zazwyczaj przenośne, a jednocześnie nadają...

Na co zwrócić uwagę przy wyborze pendrive’a?

Pendrive to niewielkie urządzenie o wielkich możliwościach. Pozwala na przechowywanie m.in...