Polecamy

Po czym poznać dobrą wypożyczalnię samochodów?

Smartfon Sony Xperia 10 IV – nowość Sony

Inne

Pierwsze mieszkanie

Wielu młodych ludzi zaczynając swoje dorosłe życie podejmuje poważną decyzję o zakupie własnego mieszkania. Chęć usamodzielnienia się, posiadania swoich własnych metrów kwadratowych czy powiększająca się rodzina to główne powody dla których zaczynają oni poważnie myśleć o życiu. Zakup mieszkania poprzedza tysiące rozmów, rozważań i wielu żmudnych poszukiwań. Własne mieszkanie to miejsce w którym spędzimy przynajmniej kilka albo i kilkanaście lat, dlatego też wybór musi być rozważny i głęboko przemyślany.

W dzisiejszych czasach na rynku nieruchomości oferowane są zarówno nowe mieszkania (Warszawa https://www.taniemieszkania.pl/warszawa) od dewelopera, jak i mieszkania używane wystawione na sprzedaż przez prywatnych właścicieli. Sprzedaż mieszkań oferują również agencje nieruchomości, które specjalizują się w wyszukiwaniu odpowiedniego lokum dla potencjalnego nabywcy. Aby jednak przystąpić do poszukiwania jak najkorzystniejszej dla nas oferty trzeba zastanowić się nad lokalizacją oraz metrażem naszego wymarzonego mieszkania. Ważną sprawę będzie tutaj stanowić dzielnica gdyż w każdym mieście istnieją miejsca owiane złą sławą i posiadające gorszą reputację.

Odbija się to również na cenie mieszkania - zazwyczaj nowe osiedla charakteryzują się wyższymi cenami od mieszkań usytuowanych w starych dzielnicach. Pod uwagę warto również brać odległość od centrum, połączenia komunikacji publicznej, infrastrukturę drogową czy też ilość sklepów w okolicy. Posiadając małe dzieci należy też zorientować się czy w danej dzielnicy funkcjonują żłobki, przedszkola, szkoły czy chociażby przychodnie opieki zdrowotnej. Nowy blok otoczony zielenią na pewno zapewni nam większy komfort życia niż mieszkanie usytuowane w budynku przy ruchliwej ulicy i otoczone betonową pustynią. Gdy podejmiemy już decyzję o wymarzonej lokalizacji dla naszego przyszłego życia, czas zastanowić się nad metrażem.

Pomimo wysokich cen na rynku nieruchomości warto pamiętać, że decyzja o ilości pokoi stanowi gwarancję dla rodzinnego spokoju. Młode małżeństwa planujące w przyszłości powiększenie rodziny muszą rozglądać się za mieszkaniami, w których znajdzie się miejsce dla dziecięcego pokoju. Niby zawsze istnieje opcja zamiany mieszkania na większe, ale jest to niepotrzebna strata czasu i energii, którą włożymy w urządzenie naszego lokum. Jeśli kupno mieszkania nie jest sprawą nagłą i możemy poczekać kilka lub kilkanaście miesięcy na wymarzoną przeprowadzkę możemy nabyć mieszkanie od dewelopera. Dzięki temu możemy przebierać w ofertach, wybrać odpowiednie piętro i dopasować ofertę dokładnie do naszych potrzeb. W takim wypadku warto przyjrzeć się planom zagospodarowania przestrzennego najbliższej okolicy. Pominięcie tego kroku może skutkować przykrą niespodzianką w niedalekiej przyszłości. Nikt nie chciałby aby  jego okna zostały zasłonięte wielkim wieżowcem lub w pobliżu bloku za kilka lub kilkanaście lat wybudowano nowa obwodnice. Gdy już wybierzemy swoje pierwsze mieszkanie możemy ze spokojem zaplanować jego urządzenie i cieszyć się własną niezależnością.

Komentarze (0)

Zostaw komentarz

Zobacz

Najważniejsze zalety domów mediowych

Możliwości reklamy w tak zwanych mediach masowych z każdym rokiem są coraz większe, nie ma...

Szukasz oszczędnego ogrzewania? Sprawdź, jak...

Grzejniki konwektorowe są lekkie, kompaktowe, zazwyczaj przenośne, a jednocześnie nadają...

Na co zwrócić uwagę przy wyborze pendrive’a?

Pendrive to niewielkie urządzenie o wielkich możliwościach. Pozwala na przechowywanie m.in...