Polecamy

Na co zwrócić uwagę przy wyborze pendrive’a?

Polski biznes nie korzysta z Internetu

Komputery

Na co zwracać uwagę kupując laptopa do domu?

W dzisiejszych czasach laptopy stały się nieodzownym elementem wyposażenia domu. Nie jest już tak, że na zakup sprzętu mogą sobie pozwolić tylko nieliczni. Ceny komputerów przenośnych stają się coraz korzystniejsze, dlatego coraz więcej z nas decyduje się na kupno urządzenia w miejsce tradycyjnego komputera stacjonarnego. Oczywiście nadal zwracamy uwagę na cenę – jednak dzięki błyskawicznemu rozwojowi technologii i coraz większej konkurencji pośród producentów komputerów, wymarzony laptop możemy nabyć za bardzo przystępną cenę. W dzisiejszym poradniku wyjaśnimy, na co należy zwracać uwagę kupując laptop do domu. Zapraszamy do lektury.

 

- „Laptopy na dobre zagościły w naszych domach. Urządzenia przenośne są niezwykle praktyczne głównie dzięki swojej mobilności. Współczesne laptopy mają coraz lepsze parametry, co przekłada się na jakość ich pracy. Tego typu urządzenia idealnie nadają się do oglądania filmów, słuchania muzyki czy korzystania z Internetu. Producenci oferują obecnie urządzenia wyposażone w coraz pojemniejsze baterie, dzięki czemu bez problemu zabierzemy swoje urządzenie ze sobą i będziemy mogli korzystać z niego na tarasie czy w ogrodzie. Posiadając w domu laptopa nie sposób się nudzić! A co najważniejsze, komputer przenośny kupimy za niewielkie pieniądze. Nawet jeśli nasz budżet jest dość mocno ograniczony, możemy wybrać naprawdę dobry sprzęt już za niecałe 1500 złotych” – wyjaśnia ekspert z zaprzyjaźnionej redakcji, z radami którego można zapoznać się m.in. na http://kapitalnydom.pl/pozostale/pozostale-rozwiazania/ojvh/laptop-do-1500-zl-czy-wystarczy-na-potrzeby-ucznia-podpowiadamy.html.

 

Na co powinniśmy więc zwracać uwagę przy wyborze sprzętu?

 

Laptopy do użytku domowego najczęściej są wykorzystywane do oglądania filmów. Dlatego zwróćmy uwagę przede wszystkim na to, czy wybrany przez nas model posiada stację CD/DVD. najlepiej, by urządzenie umożliwiało odtwarzanie filmów w jakości HD. Oglądanie filmów jest znacznie przyjemniejsze na większych ekranach, dlatego laptop przeznaczony do użytku domowego powinien mieć dość dużą matrycę. Dobrze sprawdzą się na przykład ekrany o przekątnej 17 cali, jak również ekrany panoramiczne (na przykład takie o proporcjach obrazu 16:9).

 

Jednym z kluczowych parametrów, na który powinniśmy zwrócić uwagę w trakcie wyboru laptopa, jest typ procesora. Laptopy do użytku domowego często są wykorzystywane przez graczy – dlatego istotne jest, by procesor był odpowiednio silny. W przypadku urządzeń do 1500 złotych należy wybrać minimum procesor klasy Intel iCore 3 (oczywiście im lepszy procesor, tym lepiej, dlatego doskonałym wyborem będzie komputer wyposażony w Intel iCore 5 lub 7).

 

W przypadku gier ważnym parametrem jest także ilość pamięci RAM. Absolutnym minimum jest tutaj wartość 4GB. Na szczęście większość współczesnych komputerów do 1500 zł jest wyposażona w 4GB lub więcej pamięci RAM.

 

Wybierając laptop do użytku domowego spokojnie możemy zdecydować się na model wyposażony w zintegrowaną kartę graficzną. Jednakże jeśli zamierzamy używać komputera do bardziej wymagających gier, dobrze jest wybrać model umożliwiający przyłączenie zewnętrznej karty graficznej. Modele z osobnym modułem graficznym stają się coraz popularniejsze – jednakże nie zawsze jest on konieczny. Tak naprawdę wszystko zależy od nas i od tego, do czego będziemy używać naszego komputera.

 

Komentarze (0)

Zostaw komentarz

Zobacz

Jaki laptop wybrać?

​Laptopy różnią się od siebie nie tylko specyfikacją techniczną, ale również materiałem...

Wyjątkowe fotele dla graczy

fot. pro-gamer.pl Każdy z nas marzy o tym, by zarówno w czasie pracy, jak i rozrywki...

Tusze do drukarek – czy warto kupować...

Wygoda codziennego funkcjonowania coraz częściej opiera się na praktycznym sprzęcie...