Polecamy

Jak inteligentne urządzenia zmieniają nasze domy?

Czy to uzależnienie od aplikacji? Tak spędzamy 90 proc. czasu z...

Ciekawostki

1,5 mld zł płacimy za naprawy. Jak zmniejszyć koszty?

1,5 mld zł rocznie – tyle wydajemy na naprawy komputerów, smartfonów i notebooków. Średni koszt odwirusowania lub instalacji nowego systemu w komputerze, to wydatek 250 zł rocznie na jedno urządzenie. Takich opłat można jednak uniknąć. Jak?

- Ostatnio pojawił się nowy produkt, klauzula iMe, która jest rodzajem ubezpieczenia. W tym przypadku koszty ponosi ubezpieczyciel. My możemy zgłosić problem, który jest za nas rozwiązywany. 24 godziny na dobę, przez siedem dni w tygodniu inżynierowie są do naszej dyspozycji – mówi newsrm.tv Andrzej Paduszyński, dyrektor Departamentu Ubezpieczeń Indywidualnych w Compensa TU SA VIG.

Jak to działa?

Informatyczny iMe doradca pomaga pozbyć się  problemu z laptopem czy smartfonem. Udzieli pomocy w wyborze aplikacji, rozwiąże problem z wirusem, przyspieszy działanie komputera, pomoże skonfigurować pocztę, zrobić zakupy lub opłacić rachunki on-line. – Z każdym takim problemem możemy zgłosić się do inżyniera, który za nas rozwiązuje problem. Może to zrobić zdalnie lub podać nam instrukcje, w której opisze co powinniśmy zrobić – wyjaśnia Andrzej Paduszyński. – Chcemy żeby ten produkt był standardem na rynku, żeby każdy kto ma ubezpieczenie mieszkania miał właśnie taką klauzulę, żeby mógł korzystać z takich usług.

Naprawa sprzętu elektronicznego

System został wprowadzony już do stałej oferty firmy ubezpieczeniowej Compensa TU SA VIG jako element wzbogacający ofertę ubezpieczenia mieszkań. W ciągu 3 miesięcy ubezpieczyciel sprzedał już kilkaset polis z asystentem iME. W ciągu roku ma ich być kilkanaście tysięcy. Ponadto dla klientów indywidualnych asystent iMe dostępny jest poprzez sieć punktów Poczty Polskiej i Ruch SA. Firma obsługuje ponad 80 tys. klientów a do końca 2017 roku liczy  na 300 tys. nowych użytkowników.

Usługą zainteresowani są również producenci laptopów i komputerów stacjonarnych. Rozwiązanie może być produktem standardowo oferowanym przez operatorów komórkowych.

Szacuje się, że ponad 7 mln Polaków korzystających z komputera musi co roku dokonywać naprawy swojego urządzenia IT.

Źródło:newsrm.tv

Komentarze (0)

Zostaw komentarz

Zobacz

Tranzystory unipolarne – czym są i jak...

​Tranzystory unipolarne FET (z ang. field-effect transistor) to tak zwane tranzystory polowe...

Dlaczego płytki ceramiczne są tak popularne?

Ceramika od lat cieszy się ogromną popularnością, jako materiał nie tylko naturalny i...

Aparaty natychmiastowe – czy warto się nimi...

Obecnie w wielu aspektach obserwujemy powrót do klimatów retro. Dotyczy to nie tylko mody...