Polecamy

Programy komputerowe zostaną bankierami?

Jak wybrać odpowiedni stół do jadalni i obraz do kuchni?

Ciekawostki

Nie lubisz parkować? Możesz zrobić to smartfonem

Smartfon już nie służy tylko do dzwonienia, przeglądania informacji w sieci ale także może nam pomóc otworzyć samochód bez użycia kluczyka, pozwala sprawdzić ile mamy paliwa a także może zostać wykorzystany przy parkowaniu. Jak to działa?

- W momencie kiedy chcemy zaparkować ustawiamy w samochodzie opcje wyszukaj miejsce parkingowe. Jadąc wzdłuż samochodów nasz komputer pokładowy będzie szukał dogodnego miejsca, do tego służą mu czujniki, sensory, kamery. Samochód widzi wolną przestrzeń między pojazdami i w momencie kiedy oceni, że znalazł dobre miejsce daje znać kierowcy – mówi newsrm.tv Aleksander Rzepecki, specjalista PR, Mercedes-Benz Polska.

W przypadku Mercedes-Benz Klasy E kierowca za pomocą komputera musi potwierdzić zgodę na rozpoczęcie manewru i decyduje też, czy chce być w aucie podczas parkowania. Jeżeli wybrana zostanie opcja zdalna, kierowca może wysiąść i później włączyć odpowiednią aplikację w smartfonie.

Parkowanie smartfonem

– Bardzo ważne są tutaj względy bezpieczeństwa, to znaczy, że kierowca cały czas jest odpowiedzialny za manewr, który wykonuje samochód. Nie może się od niego oddalić. Co więcej cały czas musi dawać znać komputerowi poprzez smartfona, że kieruje tym samochodem – dodaje Aleksander Rzepecki.

Kierowca może też cały czas przerwać manewr. Jeżeli nie ma takiej potrzeby to wystarczy tylko wykonywać odpowiednie ruchy na ekranie telefonu. Natomiast samochód sam zacznie parkować.

Źródło:newsrm.tv

 

Komentarze (0)

Zostaw komentarz

Zobacz

Dlaczego płytki ceramiczne są tak popularne?

Ceramika od lat cieszy się ogromną popularnością, jako materiał nie tylko naturalny i...

Aparaty natychmiastowe – czy warto się nimi...

Obecnie w wielu aspektach obserwujemy powrót do klimatów retro. Dotyczy to nie tylko mody...

Bezpieczniki - ich rodzaje oraz zastosowania

Wybór bezpieczników jest dużo ważniejszą kwestią niż na pozór się wydaje. Fachowo dobrane...