Polecamy

Nowoczesne technologie dla rolnictwa

Jak wykonać dobre zdjęcia na wakacjach?

Ciekawostki

Nie lubisz parkować? Możesz zrobić to smartfonem

Smartfon już nie służy tylko do dzwonienia, przeglądania informacji w sieci ale także może nam pomóc otworzyć samochód bez użycia kluczyka, pozwala sprawdzić ile mamy paliwa a także może zostać wykorzystany przy parkowaniu. Jak to działa?

- W momencie kiedy chcemy zaparkować ustawiamy w samochodzie opcje wyszukaj miejsce parkingowe. Jadąc wzdłuż samochodów nasz komputer pokładowy będzie szukał dogodnego miejsca, do tego służą mu czujniki, sensory, kamery. Samochód widzi wolną przestrzeń między pojazdami i w momencie kiedy oceni, że znalazł dobre miejsce daje znać kierowcy – mówi newsrm.tv Aleksander Rzepecki, specjalista PR, Mercedes-Benz Polska.

W przypadku Mercedes-Benz Klasy E kierowca za pomocą komputera musi potwierdzić zgodę na rozpoczęcie manewru i decyduje też, czy chce być w aucie podczas parkowania. Jeżeli wybrana zostanie opcja zdalna, kierowca może wysiąść i później włączyć odpowiednią aplikację w smartfonie.

Parkowanie smartfonem

– Bardzo ważne są tutaj względy bezpieczeństwa, to znaczy, że kierowca cały czas jest odpowiedzialny za manewr, który wykonuje samochód. Nie może się od niego oddalić. Co więcej cały czas musi dawać znać komputerowi poprzez smartfona, że kieruje tym samochodem – dodaje Aleksander Rzepecki.

Kierowca może też cały czas przerwać manewr. Jeżeli nie ma takiej potrzeby to wystarczy tylko wykonywać odpowiednie ruchy na ekranie telefonu. Natomiast samochód sam zacznie parkować.

Źródło:newsrm.tv

 

Komentarze (0)

Zostaw komentarz

Zobacz

Która konsola przenośna jest najlepsza?...

Gry mobilne są obecne na rynku od zarania dziejów. Przenośne konsole były świetnym...

Tranzystory unipolarne – czym są i jak...

​Tranzystory unipolarne FET (z ang. field-effect transistor) to tak zwane tranzystory polowe...

Dlaczego płytki ceramiczne są tak popularne?

Ceramika od lat cieszy się ogromną popularnością, jako materiał nie tylko naturalny i...