Polecamy

Jak prawidłowo aplikować soczewki?

Wyjątkowe fotele dla graczy

Motoryzacja

Jakie właściwości powinny mieć opony dostawcze?

Opony do samochodów dostawczych charakteryzują się dużą trwałością i wysoką wytrzymałością. Mają sztywną budowę, a zawieszenie auta dostawczego musi być dopasowane do charakterystyki ogumienia. W przypadku złego dopasowania nie tylko pogarszamy parametry bezpieczeństwa, ale i tracimy na komforcie jazdy.

Ponadto źle dobrane opony, często oznaczają kłopot z zawieszeniem, które znacznie szybciej się zużywa, co jest wyjątkowo uciążliwe szczególnie podczas prowadzenia auta przy większych prędkościach i na bardziej wymagających trasach. Zazwyczaj opony dostawcze mają niski indeks prędkości, a używanie ich do aut, którego silnik jest większy, może mieć niebezpieczne konsekwencje. Niezależnie od tego czy dokonujemy zakupu opon dostawczych letnich czy zimowych, warto zainwestować w jak najlepsze, czyli te, które cechują się dobrymi parametrami. Bezpieczeństwo w transporcie gabarytowy to sprawa priorytetowa, dlatego by zapewnić sobie i swoim pracownikom bezpieczeństwo, warto skonsultować zakup z profesjonalnym doradcą.

Opony dostawcze, czyli jakie?

Jakie cechy mają opony dostawcze? Przede wszystkim cechują się niską ścieralnością, która gwarantuje duże przebiegi. Ładunek przewożony przez samochody dostawcze może sięgać nawet 3,5 tony, dlatego więc opony dostawcze muszą być wytrzymałe i odporne na uszkodzenia mechaniczne. Ponadto producenci dbają o to, by opony były odporne na ścieranie. Podczas ich wyboru bardzo ważnym czynnikiem jest zasada nośności. Auta osobowe nie mają kontaktu z tak dużym ciężarem, dlatego ogumienie standardowe nie jest przystosowane do przewożenia ciężkich ładunków. W zależności od tego, w jakiej branży pracujemy i co transportujemy, opony muszą stanowić stabilną konstrukcję łączącą samochód z podłożem.

Zwróć uwagę na drogę hamowania

Kolejnym istotnym czynnikiem, który wpływa na wybór opon dostawczych, jest wartość dotycząca drogi hamowania. Dzięki temu kierowca wie, jak przypuszczalnie zachowa się auto na mokrej powierzchni. Parametry te są niezwykle istotne. Różnica między najkrótszą a najdłuższą drogą hamowania jest dość duża. W sytuacjach awaryjnych, podczas nagłego hamowania kierowca musi mieć pewność, że wykonany manewr będzie bezpieczny.

Należy pamiętać, że zdecydowanie trudniej jest zapanować nad większym pojazdem, który w dodatku posiada ładunek. Wybierając ogumienie do samochodu dostawczego, warto więc kierować się przede wszystkim bezpieczeństwem i komfortem jazdy. Opony dostawcze powinny być dobrej jakości, a także dopasowane do indywidualnych potrzeb ładunku i samochodu.

 

Materiał zewnętrzny

Komentarze (0)

Zostaw komentarz

Zobacz

Profesjonalne pasty polerskie: Jak używać pasty...

Pasty polerskie, niezależnie od rodzaju powierzchni, na które są aplikowane, stanowią kluczowy...

Zamiana viaTOLL na e-TOLL. Sprawdź czy Ciebie...

30 września br. system viaTOLL został wygaszony. Dla wielu kierowców wiąże się to z...

Skuter elektryczny - czym kierować się przy...

Skutery elektryczne to doskonałe urządzenia przyszłości służące do przemieszczenia się...