Polecamy

Połowa prepaid bez rejestracji. Czasu jest coraz mniej

Internet mobilny na ferie zimowe? Wypróbuj ofertę Orange

Motoryzacja

Po czym poznać dobrą wypożyczalnię samochodów?

Wynajem aut to powszechna usługa, na którą decyduje się coraz więcej osób. Firmy przykładają ogromną wagę do tego, by klienci byli zadowoleni i polecali dane miejsce innym. Szukasz dobrej wypożyczalni? Dowiedz się, na co zwracać uwagę.

Duży wybór pojazdów

Klienci mają różne wymagania. Niektórym zależy na ekskluzywnych limuzynach, bo chcą zrobić dobre wrażenie na partnerze biznesowym. Inni z kolei potrzebują wygodnie i szybko dostać się w wybrane miejsce i nie zależy im tak bardzo na modelach o wysokiej klasie. Są też osoby, które wybierają się w dłuższą drogę i szukają przestronnych oraz wygodnych pojazdów, w których bez problemu zmieści się cała rodzina. Część kierowców gustuje w szybkich i zrywnych autach, by poczuć odrobinę adrenaliny. Wypożyczalnia samochodów z prawdziwego zdarzenia to przede wszystkim duży wybór. Każdy klient znajdzie tam dokładnie taki model, jakiego szuka. Wynajem aut w dobrych firmach to czysta przyjemność. Bardzo szybko można wybrać odpowiedni pojazd, załatwić formalności i wyjechać w trasę.

Fachowa obsługa

Wypożyczalnia samochodów to także dobra i profesjonalna obsługa. Bardzo często klient nie jest do końca zdecydowany, jaki chce samochód. W takim wypadku niezbędna jest fachowa pomoc. W dobrych wypożyczalniach pracują osoby, które po wysłuchaniu Twoich potrzeb, są w stanie zaproponować optymalne modele. Przykładowo, jeśli potrzebujesz przestronnego samochodu na wyjazd wspólnie z rodziną, wskażą Ci kilka wariantów. Przedstawią również, czym poszczególne pojazdy różnią się od siebie. Oczywiście im wyższy standard, tym większa cena. Jednym klientom zależy na podróży w samochodach wysokiej klasy, inni wolą zapłacić nieco mniej i wybierają modele z tzw. niższej półki. Jeśli decydujesz się na wynajem aut, skorzystaj z porad konsultanta. Nie musisz znać się dobrze na motoryzacji, to pracownik obsługi powinien udzielić Ci wszelkich niezbędnych informacji na temat wyposażenia, danych technicznych, a także systemów bezpieczeństwa.

Rynek wypożyczalni samochodowych w Polsce wciąż się rozwija, ale to firmy długo funkcjonujące na rynku wiodą prym i trudno przebić się przez ich oferty ze względu na ich renomę, bogatą ofertę i atrakcyjne warunki wynajmu. Ważną rolę odgrywa również lokalizacja – najwięksi mogą pozwolić sobie na utrzymanie siedziby w budynkach lotniska, gdzie opłaty są bardzo wysokie. Młode wypożyczalnie wkraczające na ten trudny rynek niejednokrotnie nie są w stanie sprostać wyzwaniom stawianym przez konkurencję, jednak są wśród nich również takie, które potrafią rywalizować z gigantami jak równy z równym. Wśród tych firm jest m.in. wypożyczalnia, w której pracuję – mówi pracownik wypożyczalni samochodów Carent-24.

wynajem aut

Elastyczne podejście

Dobrą wypożyczalnię samochodów charakteryzuje również elastyczność. Czasy, w których firmy pracowały tylko w wyznaczonych ramach czasowych przeszły w niepamięć. Obecnie większość przedsiębiorców działa bardzo elastycznie. Usługi dostosowuje się do potrzeb klienta. Jeśli potrzebujesz wypożyczyć samochód w sobotę, powinieneś mieć taką możliwość. Na twoje życzenie auto może być do odebrania w wyznaczonym przez Ciebie miejscu. Tym samym zaoszczędzisz mnóstwo czasu. Oczywiście, z reguły wiąże się to z wyższą odpłatnością, jednak jest to bardzo wygodne rozwiązanie, z którego warto skorzystać.

Przejrzysta strona internetowa

W dzisiejszych czasach większość klientów szuka firm w Internecie. Dotyczy to praktycznie każdej branży – wlicza się w to również wynajem samochodów. Strona WWW to swego rodzaju wizytówka, która świadczy o podejściu biznesowym. Jeśli witryna jest mało ciekawa i trudno na niej wyszukać interesujące informacje (np. brakuje cennika), może to wskazywać na niski poziom profesjonalizmu. Tym bardziej, że wielu klientów zaczyna poszukiwania wypożyczalni właśnie w sieci. Na stronie internetowej powinny znaleźć się wszelkie przydatne informacje. Coraz częściej zamieszcza się zdjęcia i opisy samochodów, by klient mógł zarezerwować sobie dokładnie taki model, jakiego poszukuje. To bardzo ułatwia cały proces, bo choć wiele osób w dalszym ciągu preferuje bezpośredni kontakt z doradcą, to niektórzy wolą samodzielnie dokonać wyboru i na spokojnie zapoznać się ze specyfikacją techniczną pojazdów.

Historia powstania

W końcu kolejną bardzo ważną rzeczą jest data powstania wypożyczalni samochodów. Co roku przedsiębiorcy zakładają nowe biznesy, które jednak nie wytrzymują próby czasu. Często brakuje doświadczenia w zarządzaniu firmą, a także kapitału. To już bezpośrednio przekłada się na mniejszy wybór pojazdów, ale także niską jakość obsługi. Jeśli wypożyczalnia długo działa na rynku, można uznać, że jest ona wiarygodna, a wynajem samochodów powinien być w niej bezproblemowy. Auta są w dobrym stanie technicznym i bez trudów można zarezerwować sobie wybrany pojazd. Również samo załatwianie formalności nie zajmuje dużo czasu, bo procedury administracyjne są przemyślane.

Komentarze (0)

Zostaw komentarz

Zobacz

Zamiana viaTOLL na e-TOLL. Sprawdź czy Ciebie...

30 września br. system viaTOLL został wygaszony. Dla wielu kierowców wiąże się to z...

Skuter elektryczny - czym kierować się przy...

Skutery elektryczne to doskonałe urządzenia przyszłości służące do przemieszczenia się...

Ładowarka samochodowa: jaką wybrać? Klasyczna...

Ładowarka samochodowa jest już niezbędnym elementem wyposażenia każdego kierowcy, nie tylko...