Polecamy

Zegarki do zadań specjalnych

IT czeka rewolucja. Co szykują producenci?

Motoryzacja

DeZir będzie miał następcę

Z Francji do Polski przyjechał jeden z najpiękniejszych samochodów koncepcyjnych na świecie, Renault DeZir. Jest to sportowe coupe napędzane silnikiem elektrycznym. Charakteryzuje go zmysłowa linia i intensywny czerwony kolor. We wnętrzu dominuje biel z akcentami w mocnym czerwonym kolorze, takim samym jak kolor nadwozia. Samochód można zobaczyć na trwającym  festiwalu Wawa Design Festiwal. A już niedługo w Paryżu będzie pokazany nowy concept-car.

- To co jest istotne i coraz bardziej będzie obecne w samochodach to napęd elektryczny. DeZir jest samochodem elektrycznym. Za tylnymi siedzeniami jest pionowo umieszczona bateria i silnik elektryczny, taki sam jak używany w naszych samochodach. Jego moc jest powiększona do 150 KM. Masa auta jest bardzo mała, wynosi 830 kg i to pozwala na uzyskanie przyśpieszenia od 0 do 100 km/h w 5 sekund – mówi newsrm.tv Janusz Chodyła, attache prasowy Renault Polska i dodaje. – Na salonie paryskim w tym roku będzie pokazany nowy concept-car. Według zapewnień projektanta będzie to równie rewolucyjny projekt.

Samochody elektryczne

Spektakularny concept-car Renault DeZir zapoczątkował zmianę strategii designu w firmy. Auto było także inspiracją dla Renault Clio. W DeZir zastosowano szlachetne materiały, m.in. białą skórę na fotelach, desce rozdzielczej i podłodze oraz czerwoną lakę na konsoli i akcesoriach. Siedzenia mają kształt bezpiecznego kokonu i pokryte są białą skórą, inaczej wykończoną po stronie kierowcy i pasażera.

Samochód można zobaczyć na festiwalu Wawa Design Festiwal, który potrwa 11 września. Odwiedzający wystawę mogą również zobaczyć różne etapy projektowania samochodu – szkice, model z gliny, oraz produkty finalne.

Źródło:newsrm.tv

Komentarze (0)

Zostaw komentarz

Zobacz

Zamiana viaTOLL na e-TOLL. Sprawdź czy Ciebie...

30 września br. system viaTOLL został wygaszony. Dla wielu kierowców wiąże się to z...

Skuter elektryczny - czym kierować się przy...

Skutery elektryczne to doskonałe urządzenia przyszłości służące do przemieszczenia się...

Ładowarka samochodowa: jaką wybrać? Klasyczna...

Ładowarka samochodowa jest już niezbędnym elementem wyposażenia każdego kierowcy, nie tylko...