Polecamy

Pozycjonowanie sklepów internetowych

Innowacyjny system do zarządzania salonami urody

Motoryzacja

Kolizja na drodze – co musisz wiedzieć o ubezpieczeniu?

Wbrew powszechnej opinii, to nie zima jest najgroźniejszą porą roku dla kierowców. Najwięcej wypadków ma miejsce w okresie wakacyjnym. Jak zachować się w razie kolizji, aby ubezpieczenie zadziałało?

Gdy dochodzi do kolizji, to na nas spoczywa ciężar udowodnienia przed towarzystwem ubezpieczeniowym, że zostaliśmy poszkodowani w wypadku. Musimy sami domagać się swoich praw, dlatego ważne jest, aby reagować szybko. – Wezwijmy policję, zadbajmy o świadków, zróbmy dokumentację. Gdy trafiamy do lekarza, zbierajmy dokumentację medyczną. Tylko wtedy będziemy mogli udowodnić, że mamy prawo do odszkodowania.  – mówi newsrm.tv Damian Kuraś, rzecznik prasowy Europejskiego Centrum Odszkodowań.

Można również zgłosić się do kancelarii, gdzie otrzymamy pomoc profesjonalnego pełnomocnika. Grupa ekspertów  może wycenić szkodę, pomóc w analizie oraz reprezentować klienta przed sądem. Ważne jest jednak, aby samemu znać swoje prawa i walczyć o należącą się nam środki z ubezpieczenia.

Ubezpieczenie samochodu

- Kierowcy powinni wiedzieć, że możemy dochodzić roszczeń z OC sprawcy, a nie tylko z polis, które mamy wykupione. Te środki należą się nam na rehabilitację, na poprawę warunków zdrowotnych lub zadośćuczynienie po śmierci bliskiej osoby. – dodaje  Krzysztof Lewandowski, prezes Zarządu Europejskie Centrum Odszkodowań

Źródło:newsrm.tv

Komentarze (0)

Zostaw komentarz

Zobacz

Dlaczego warto złomować samochody?

​ Dla wielu osób auto złom kojarzy się z gromadzeniem starych, zepsutych i powypadkowych...

Jakie właściwości powinny mieć opony...

​ Opony do samochodów dostawczych charakteryzują się dużą trwałością i wysoką...

Sklep internetowy z oponami — szybko, tanio...

​ Zanim dokonamy zakupu opon, bierzemy pod uwagę wiele czynników. Wysoka jakość...