Polecamy

Klawiaturę zwiniesz i spakujesz do damskiej torebki

Przenośne głośniki Bluetooth – przegląd najciekawszych modeli

Motoryzacja

Tesla. Awangarda motoryzacji

Cele Goodyeara są tak dalekosiężne, że postronnym może się wydawać, że czytają scenariusz do filmu o dalekiej, niedościgłej przyszłości.

Koncern zaprojektował oponę o nazwie Eagle-360, która jest zadedykowana dla elektrycznego auta Tesla. Z dotychczasowymi rozwiązaniami ma niewiele wspólnego. Opona ma kształt kuli. Technologia wytwarzania też jest nietypowa. Drukuje się je. Nie jak książki. I to jest właśnie fantastyka. Opona jest integralnym elementem samochodu, ale Eagle-360 jest bytem samodzielnym.

Auto wyposażone w taki komponent potrafi zawracać, obracając się względem swej osi. Parkowanie jest dziecinnie proste. Zachowanie samochodu podczas jazdy będzie całkiem odmienne i kierowcy, chcąc kierować tym cudem techniki, będą zmuszeni nabrać nowe umiejętności. Jednak pokolenia przyszłych kierowców właśnie na takie wynalazki czekają. Młodzież jak w każdym pokoleniu chętnie korzysta z nowinek. Otwiera się nowy rozdział w historii motoryzacji. Nowe otwarcie i perspektywy.

Wynalazkiem z tej samej linii jest opona BHO3. Wyposażono ją w materiały o niebywałych możliwościach. Opona podczas jazdy wychwytuje niewielkie nadwyżki energii i zamienia je w elektryczność, która może ładować akumulator podczas jazdy. Dzieje się tak za sprawą termo podatnych materiałów okraszonych panelami piezoelektrycznymi. Dzięki nim opona zachowuje się jak mini elektrownia.

Samochody elektryczne

Samochody mają być wykorzystane w transporcie wahadłowym między miastami. Pomysł ma być rozwijany dzięki współpracy firmy Goodyear z firmą Tesloop Inc. Misją drugiej firmy jest promocja innowacji w transporcie na krótkich dystansach. Goodyear daje know-how branży oponiarskiej. Tesloop natomiast ma wizję. Wizję nowych rozwiązań.

Dyrektor generalny Tesloop twierdzi, że zbliża się czas radykalnych zmian. Menadżer roztacza wizję elektrycznych jednostek transportowych wyposażonych w układy sztucznej inteligencji, samowystarczalnych energetycznie i odnawiających swe zasoby. Każdy potrzebujący podwózki za pomocą ogólnodostępnego terminala będzie mógł zmienić trasę najbliżej położonej platformy i skorzystać z transportu zbiorowego na nowych zasadach. Obrazek taki to być może nieodległa przyszłość. Pociągnie to za sobą spadek cen i zwiększy dostępność transportu.


 

Komentarze (0)

Zostaw komentarz

Zobacz

Profesjonalne pasty polerskie: Jak używać pasty...

Pasty polerskie, niezależnie od rodzaju powierzchni, na które są aplikowane, stanowią kluczowy...

Zamiana viaTOLL na e-TOLL. Sprawdź czy Ciebie...

30 września br. system viaTOLL został wygaszony. Dla wielu kierowców wiąże się to z...

Skuter elektryczny - czym kierować się przy...

Skutery elektryczne to doskonałe urządzenia przyszłości służące do przemieszczenia się...