Polecamy

Natychmiastowy dostęp do rozrywki – zalety oglądania online

Technologia ledowa i jej przyszłość

Smartfony

Systemy mobilne dla firm – poznaj ich najważniejsze zalety

Nowoczesne systemy informatyczne dla biznesu działają nie tylko na komputerach. Z rozwiązań tego typu można korzystać także na urządzeniach mobilnych.

Coraz więcej firm inwestuje w profesjonalne systemy informatyczne wspomagające działalność. Wśród nich znajdują się zarówno programy dedykowane, skupione na określonych branżach, jak również rozbudowane systemy typu ERP, które umożliwiają kompleksowe zarządzanie zasobami przedsiębiorstwa. Wiele z nich działa także jako systemy mobilne – to powoduje, że dostęp do ważnych narzędzi i danych jest możliwy w praktycznie każdym miejscu.

Urządzenia mobilne zajmują w biznesie bardzo istotną pozycję. Wśród nich wymienić warto nie tylko smartfony czy tablety, ale również specjalne kolektory danych PDA, które pozwalają na prowadzenie wielu czynności – skanowanie, drukowanie, wprowadzanie czy przesyłanie danych.

Specjalistyczne systemy mobilne przeznaczone na urządzenia tego rodzaju potrafią przynieść szereg korzyści. Kiedy sprawdzą się najlepiej?

Jakie możliwości oferują systemy mobilne dla firm?

Systemy mobilne przeznaczone dla klientów biznesowych to pełna gama rozwiązań, które pozwalają na wsparcie działalności w wielu branżach – od transportu i magazynowania, poprzez produkcję, a skończywszy na sprzedaży.

Oprogramowanie tego rodzaju wspomaga szybką i sprawną wymianę informacji. Pobieranie danych i ich przesył odbywają się wtedy w czasie rzeczywistym. Urządzenia mobilne umożliwiają wtedy korzystanie z takich rozwiązań w dowolnym miejscu i czasie. Mogą one zatem stanowić bardzo dobre uzupełnienie i wsparcie dla kompleksowych systemów informatycznych w firmie, które działają także na urządzeniach stacjonarnych, laptopach.

W jakich obszarach warto zatem zastosować urządzenia i systemy mobilne w biznesie?

Systemy mobilne mogą wspierać różne rodzaje prac, w tym:

 • prowadzenie inwentaryzacji
 • sprawdzanie stanów w magazynie
 • dodawanie asortymentu
 • przyjmowanie i wydawanie towarów
 • tworzenie zamówień
 • odczyt danych o towarach
 • obsługa zleceń produkcyjnych
 • przekazywanie danych do systemów, na przykład ERP
 • tworzenie raportów i analiz danych
 • kontrola pracy pracowników

W związku z tym systemy mobilne mogą wspierać działalność firmy w różnych obszarach. Niosą one przy tym szereg różnych korzyści, które można odczuć już od pierwszego dnia ich wdrożenia.

Najważniejsze zalety systemów mobilnych w biznesie

Systemy mobilne przeznaczone dla firm mogą zaoferować swoim użytkownikom szeroką gamę funkcjonalności, które powodują, że prowadzenie działalności może być jeszcze bardziej efektywne.

Korzyści związane ze stosowaniem systemów mobilnych:

 • możliwość dostępu do danych i narzędzi systemów w każdym miejscu
 • błyskawiczny przepływ ważnych danych
 • poprawa jakości komunikacji wewnętrznej
 • zwiększona efektywność pracy
 • szybsza realizacja czynności
 • możliwość efektywnej kontroli nad pracą bieżącą pracowników

Wobec tego systemy mobilne skierowane do użytkowników biznesowych niosą ze sobą wiele korzyści, które mogą następnie spowodować zwiększenie konkurencyjności firmy w swojej branży, a w konsekwencji zwiększenie jej zysków.

Wdrożenie systemów tego typu warto zatem potraktować jako przyszłościową inwestycję, która będzie mogła przynieść firmie skuteczne wsparcie w realizacji codziennych czynności na bazie zaawansowanych technologii mobilnych.

Wybierz najlepsze systemy mobilne dla swojej firmy

Aktualnie systemy mobilne dla firm dostarczane są przez wiele firm specjalizujących się w projektowaniu takich systemów, a także w ich wdrażaniu. Aktualnie przedsiębiorcy posiadają do dyspozycji pełną paletę gotowych rozwiązań, lecz również można zlecić przygotowanie oprogramowania dedykowanego – tworzonego na miarę.

Kompleksowe usługi w tym właśnie zakresie w mieście Warszawa oferuje ITCenter – specjaliści w dziedzinie rozwiązań informatycznych dla firm, którzy wdrażają i integrują systemy różnych typów, w tym także te mobilne.

Więcej informacji dotyczących oferty firmy IT Center z Warszawy można uzyskać na jej stronie internetowej znajdującej się pod adresem: https://itcenter.pl/oferta/oprogramowanie-dedykowane/aplikacje-mobilne/.

Komentarze (0)

Zostaw komentarz

Zobacz

Kabel USB OTG - co to takiego?

Od kilku lat producenci montują wejścia USB OTG w urządzeniach mobilnych, takich jak...

Jaki smartfon kupić w 2023 roku?

Jaki smartfon kupić w 2023 roku? Wszystko zależy od tego, czego oczekujesz od urządzenia tego...

Samsung Galaxy A54 5G nadchodzi - warto...

​Smartfony marki Samsung cieszą się dużym zaufaniem klientów oraz klientek na całym świecie...