Polecamy

Okulary do pracy przy komputerze – wybierz najlepsze

Dopalacze uzależniającym problemem naszych czasów

Smartfony

I Ty zostań mistrzem filmowania smartfonem

Znacie to uczucie zawodu, kiedy na ekranie swojego smartfona odtwarzacie nagrany przez was film z jakiegoś arcyciekawego, czy ważnego dla was wydarzenia?

Trzęsący się obraz, przepikselowanie, zła jakość nagrania, kiepski dźwięk... A miało być tak pięknie. Nie załamujcie jednak rąk. Jest sposób na to, by zaradzić temu w przyszłości. Podpowiemy wam, jakich gadżetów użyć, by nie popełnić ponownie błędów, które sprawiały, że filmik stawał się mega porażką, zamiast miłą pamiątką.

Postaw na stabilizator obrazu

Trzęsący się obraz to w większości przypadków mankament, który możliwy jest do całkowitego wyeliminowania. Wystarczy zainwestować w urządzenie o tajemniczo brzmiącej nazwie - gimlab, za pomocą którego filmiki robione z ręki będą cieszyły się stabilnym obrazem. W ten sposób nawet jeśli podczas kręcenia filmiku ręka będzie wam się trząść, zostanie to zamienione na płynne przechodzenie kadru w kadr. W zależności od jakości tego rodzaju sprzętu, jego cena waha się od kilkuset, do kilku tysięcy złotych. Kieszonkowe i najprostsze gimbal do codziennego użytku dostaniecie już za 200 zł, a ich jakość powinna być wystarczająca.

Gdy milczenie nie zawsze jest złotem

Zła jakość dźwięku to również częsta zmora nagranych amatorsko filmików. Choć smartfony posiadają wbudowany mikrofon, nie jest on z reguły wystarczający, aby nagrać film, którego jakość dźwiękowa będzie przynajmniej zadowalająca. I tu z pomocą nadchodzi urządzenie iKlip A/V, którego producentem jest firma IK Multimedia.

Kręcenie filmów

Dla tych, którzy nie wiedzą czym jest to niepozorne z wyglądu urządzenie wyjaśniamy - jest ono niczym innym, jak uchwytem do smartfona, który zintegrowany jest z jego przedwzmacniaczem. Służy do podłączania profesjonalnego mikrofonu, który w trakcie nagrywania filmu smartfonem sprawdza jakość dźwięku. Niestety gadżet ten kosztuje w granicach 800-850 zł w zależności od sklepu ze sprzętem.

Ciesz się nowościami

Jeśli jesteście typowymi gadżeciarzami, z pewnością zainteresuje was też kamera Samsung Gear 360. Z jej pomocą wasz smartfon nagrywał będzie kapitalne filmy 360 stopni. Efekt murowany, co zapewnią specjalne okulary z VR-ami na czele. Jeśli chodzi o cenę takiej "zabawki", to jest to blisko 1200 zł.

Szukając innych efektów, warto przyjrzeć się telefonom, które posiadają moduł Lenovo Moto Z. Dzięki nim możliwe jest obejrzenie nagranego filmu poprzez ... wyświetlenie go na ścianie. A wszystko dzięki projektorowi, jaki jest dodatkiem do tego typu telefonów.

Komentarze (0)

Zostaw komentarz

Zobacz

Kabel USB OTG - co to takiego?

Od kilku lat producenci montują wejścia USB OTG w urządzeniach mobilnych, takich jak...

Jaki smartfon kupić w 2023 roku?

Jaki smartfon kupić w 2023 roku? Wszystko zależy od tego, czego oczekujesz od urządzenia tego...

Samsung Galaxy A54 5G nadchodzi - warto...

​Smartfony marki Samsung cieszą się dużym zaufaniem klientów oraz klientek na całym świecie...