Polecamy

Pisanie na klawiaturze ukazuje prawdziwe emocje

Drukarnia online - czym kierować się podczas jej wyboru?

Smartfony

Dlaczego warto naprawiać telefon?

W dobie coraz większego konsumpcjonizmu z jednej strony, a walką o planetę z drugiej, warto rozważyć zamiast zakupu nowego telefonu, naprawę tego, który nadal dobrze służy.

Kiedy telefony komórkowe wchodziły na polski rynek, czyli w latach dziewięćdziesiątych, nikt nie myślał o tym że kilkanaście lat później świat podbiją smartfony. Przynajmniej nikt z klientów. Dziś trudno sobie wyobrazić, że smartfon może służyć tylko jako telefon albo budzik, a tak było na początku jego kariery, no może jeszcze gry typu “wąż” robiły karierę wśród młodzieży. Bateria Nokii 3210 była, jak sam telefon, właściwie niezniszczalna, a komórkę ładowało się w niedzielę. Tak, raz w tygodniu, albo i rzadziej. Ale monochromatyczny wyświetlacz nie potrzebował zbyt wiele energii, nie to co dzisiejsze telefony. Internet, aparat fotograficzny i setki zdjęć oraz filmów, aplikacje i bycie online non stop, to pochłaniacze energii.

Bateria się szybko psuje, trzeba ją ładować codziennie, albo i częściej, co powoduje, że użytkownicy telefonów chcą jak najszybciej zmienić komórkę, na nowszy, lepszy model. Czy to jednak najlepsze rozwiązanie? Może warto wybrać serwis telefonów komórkowych Warszawa i sprawdzić czy nasz sprzęt nadaje się do użytkowania, a być może będzie równie sprawny jak dawniej.

Producentom zależy na tym, aby klienci kupowali coraz nowszy sprzęt, bo nowy telefon, to kolejny zysk. Bardziej opłaca się sprzedać całkowicie nowo wyprodukowanego smartfona niż części do jego naprawy. Nowe modele czasami różnią się od swoich poprzedników w tak niewielkim stopniu, że właściwie tylko specjaliści są w stanie odnaleźć różnicę, albo wskazać zupełny brak różnic technicznych, a jedynie zmiany w designie. Zanim sięgniesz po nowy model sprawdź co możesz zrobić ze starym. Możesz zadzwonić do specjalistów z MedicPhone - naprawa telefonów Warszawa, a tam szybko odpowiedzą na Twoje pytania i doradzą co zrobić, aby smartfon był nadal sprawny.

Wszelkiego rodzaju serwisy, naprawy, warsztaty są coraz bardziej popularne. Klienci dostrzegli, że producenci chcą jak najwięcej sprzedać, a sprawny sprzęt reklamują jako przestarzały i nieprzystający do rzeczywistości. Chcesz więcej, bardziej? Kup więcej, drożej! Jednak zalegający sprzęt elektroniczny i masa elektrośmieci, która trafia do środowiska, jest coraz bardziej dostrzegana przez konsumentów, którzy mówią głośno “Nie!”

 

Artykuł partnera

Komentarze (0)

Zostaw komentarz

Zobacz

Kabel USB OTG - co to takiego?

Od kilku lat producenci montują wejścia USB OTG w urządzeniach mobilnych, takich jak...

Jaki smartfon kupić w 2023 roku?

Jaki smartfon kupić w 2023 roku? Wszystko zależy od tego, czego oczekujesz od urządzenia tego...

Samsung Galaxy A54 5G nadchodzi - warto...

​Smartfony marki Samsung cieszą się dużym zaufaniem klientów oraz klientek na całym świecie...