Polecamy

I Ty zostań mistrzem filmowania smartfonem

Za 4 lata na świecie będzie 1,2 mld samochodów

Motoryzacja

Dlaczego warto złomować samochody?

Dla wielu osób auto złom kojarzy się z gromadzeniem starych, zepsutych i powypadkowych samochodów, z toną śmieci i zatruwaniem środowiska. Nic bardziej mylnego.

Profesjonalna firma oferująca tego typu usługi wykonuje je na najwyższym poziomie, by pomagać, a nie szkodzić, by polepszać sytuację, a nie ją pogarszać. Samochody, które nie nadają się już do jazdy warto złomować i nie ma co do tego żadnych wątpliwości.

Wszystkie te auta, które od lat stoją i rdzewieją, uwierzcie - bardziej szkodzą, niż ich złomowanie. A skoro w naszym garażu stoi stary i niepotrzebny już samochód – czy nie lepiej skutecznie i szybko się go pozbyć?

Auto złom to doskonałe miejsce dla samochodów powypadkowych

Jeśli Twoje auto uległo poważnemu wypadkowi i nic już nie da się z nim zrobić, bo żaden mechanik nie będzie w stanie poradzić sobie z tak dużą szkodą, auto złom to najlepsze wyjście, dzięki któremu pozbędziemy się złomu, a dodatkowo i zarobimy parę groszy. Jaka cena?

Wszystko tak naprawdę zależy od tego, jaki samochód oddajemy. Za stare auta, z których praktycznie kompletnie nic nie zostanie można dostać około 300 zł, ale jeśli jest to auto stosunkowo nowe, z dobrym rocznikiem, wówczas dokonuje się stosownej wyceny i przedstawia klientowi ofertę. Jeśli w grę wchodzi auto złom w Warszawie, tutaj z pewnością można liczyć na rzetelną i fachową pomoc w kwestii złomowania aut.

Co więcej, tutaj właśnie można otrzymać stosunkowo dobrą ofertę, która na pewno nas zadowoli, jeśli chodzi o wypłacone za taki samochód pieniądze.

Złomuj by uniknąć kary finansowej

Jeśli auto nie nadaje się już do użytku, konieczny jest auto złom, by móc pozbyć się takiego samochodu, a potem by wyrejestrować auto, jako już nieistniejące. Jeśli tego nie zrobimy, możemy otrzymać nie tylko karę finansową, ale również możemy być pociągnięci do odpowiedzialności prawnej.

Jeśli już wybieramy firmę, która będzie złomować nam auto, musimy wraz z nim dostarczyć takie dokumenty, jak: dowód rejestracyjny, kartę pojazdu, tablice rejestracyjne, umowę kupna lub sprzedaży auta, jak również i czytelny numer VIN. Po całej procedurze, auto złom wydaje nam stosowne pismo, z którym możemy udać się do urzędu komunikacji i samochód wyrejestrować.

Istnieją sytuacje, w których oddanie auta na złom jest to konieczne i jeśli już zdecydowaliśmy się tego dokonać, warto postawić na profesjonalną firmę, której można zaufać.

 

Materiał zewnętrzny

Komentarze (0)

Zostaw komentarz

Zobacz

Najlepsza powłoka ceramiczna na lakier...

Czy kiedykolwiek zastanawiałeś się, jak skutecznie chronić lakier swojego samochodu przed...

Profesjonalne pasty polerskie: Jak używać pasty...

Pasty polerskie, niezależnie od rodzaju powierzchni, na które są aplikowane, stanowią kluczowy...

Zamiana viaTOLL na e-TOLL. Sprawdź czy Ciebie...

30 września br. system viaTOLL został wygaszony. Dla wielu kierowców wiąże się to z...