Polecamy

Roboty odbiorą nam pracę?

Budownictwo specjalne Twoich marzeń

Smartfony

Bezpieczny telefon - obudowa czy ubezpieczenie wyświetlacza - co wybrać?

Dziś trudno wyobrazić sobie życie bez telefonu. Stał się nie tylko narzędziem do kontaktów, ale również służy do robienia zakupów, rezerwacji, czy opłacania rachunków. I to tylko niektóre z wielu jego funkcji. Niestety, rozwój technologii negatywnie wpłynął na trwałość smartfonów. Współczesne telefony są bardzo delikatne i stosunkowo łatwo o ich uszkodzenie. Jak zatem chronić skutecznie swój telefon? Czy obudowa będzie wystarczająca, a może zdecydować się na ubezpieczenie wyświetlacza? Jeśli i Ty masz takie dylematy, koniecznie przeczytaj nasz artykuł.

Jak obudowa ochroni Twój telefon?

Na rynku znajdziesz wiele różnego rodzaju etui na telefon. Wybór obudowy zależy w zasadzie tylko od Twoich potrzeb i zasobności portfela.

Możesz zdecydować się na futerał lub tak zwany bumper, chroniący głównie boki Twojego aparatu telefonicznego. 

Pokrowce na telefon wykonane są najczęściej z plastiku lub skóry. Nie można im odmówić elegancji i estetycznego wykonania, ale na tym kończą się ich zalety.

Takie etui nie uchroni Twojego telefonu przed uszkodzeniem, szczególnie podczas upadku z wysokości.

Lepszym rozwiązaniem będą pokrowce lub bumpery wykonane z silikonu bądź włókna węglowego. Są znacznie trwalsze i bardziej wytrzymałe na ewentualne uszkodzenia. Choć i one mogą zawieść. Zwłaszcza, jeśli telefon upadnie na ekran. Wtedy nie ma dla niego ratunku.

Inną opcją ochrony, na którą możesz się zdecydować są specjalne folie na szybkę telefonu lub szkło hartowane. To rozwiązanie pozwoli Ci zminimalizować ryzyko uszkodzenia własnego smartfona.

Musisz jednak wiedzieć, że żadne etui w pełni nie zabezpieczy Cię w razie upadku telefonu. Co, jak sam wiesz może się zdarzyć w każdej chwili.

Czym jest ubezpieczenie wyświetlacza?

Dobrą alternatywą dla zakupu obudowy na telefon może być ubezpieczenie telefonu. Ciekawym rozwiązaniem dostępnym na rynku jest polisa Screenity. Ochrona ubezpieczeniowa obejmuje najczęściej występujące uszkodzenia wyświetlacza. A musisz wiedzieć, że aż 8 na 10 przypadków usterek telefonów dotyczy właśnie ekranu telefonu.

Jak działa ubezpieczenie wyświetlacza?

Ubezpieczenie wyświetlacza pozwoli Ci na wymianę ekranu na nowy do sumy ubezpieczenia, jeżeli wyświetlacz Twojego smartfona uległ uszkodzeniu. Nie musisz się martwić, że nie dostaniesz odszkodowania, jeżeli przypadkowo zbiłeś ekran.

Wyobraź sobie sytuację, że ktoś potrącił Cię na ulicy. Wyświetlacz smartfona jest mocno rozbity, co powoduje, że nie możesz korzystać z telefonu. Wówczas zadziała polisa.

Polisa ubezpieczenia smartfona działa przez 12 miesięcy. Możesz ją opłacić jednorazowo lub w wygodnych i niskich ratach. To zaledwie koszt 9,99 zł miesięcznie, a uzyskujesz pewną ochronę swojego wyświetlacza.

Co więcej, nie będziesz musiał martwić się o serwis. Ubezpieczyciel oddaje Twój telefon do naprawy, a później dostarcza Ci go pod same drzwi.

Ubezpieczenie wyświetlacza możesz zawrzeć przez aplikację. Bez potrzeby wychodzenia z domu. Poznaj szczegóły polisy ubezpieczenia wyświetlacza: https://tueuropa.pl/ubezpieczenie-wyswietlacza-telefonu-screenity.htm

Dlaczego warto wykupić ubezpieczenie wyświetlacza?

Jak wiesz, wypadki chodzą po ludziach. O uszkodzenie delikatnego ekranu Twojego telefonu jest naprawdę nietrudno. Wystarczy, że wypadnie Ci z ręki i nieszczęście gotowe.

Obudowa na telefon nie uchroni Cię w pełni. Zawsze istnieje ryzyko, że wyświetlacz pęknie lub mocno się porysuje. Wówczas praktycznie zostajesz bez telefonu. Mało tego - musisz samodzielnie poszukać serwisu i zapłacić za naprawę. Bardzo często koszty naprawy wyświetlacza telefonu są astronomiczne.

Dlatego lepszym wyborem będzie ubezpieczenie wyświetlacza. Wówczas jesteś chroniony na wypadek przypadkowego uszkodzenia ekranu swojego smartfona. Nie martwisz się o serwis, a także ewentualne koszty. Wszystko otrzymujesz w ramach polisy ubezpieczenia telefonu.

Kto skorzysta na ubezpieczeniu wyświetlacza?

Aż 8 na 10 przypadków usterek telefonów dotyczy wyświetlacza. Wiele osób nie lubi montować na telefon żadnej ochrony uważając, że obudowa odbiera modelowi elegancji i powoduje, że skrywamy stylową linię telefonu pod kawałkiem plastiku. Bardzo wiele osób ma świadomość, że wiele ryzykują, a jednak wolą używać telefonu bez ochrony. To z myślą o nich powstało ubezpieczenie. Inną sprawą jest, że nawet decydując się na ochronną obudowę lub szybkę, powinniśmy mieć świadomość, że sama obudowa na telefon może nie wystarczyć. Tym bardziej, jeśli zdecydujesz się na tańsze rozwiązania w postaci tylko cienkiego plastiku. Przy upadku on sam pęka, więc możesz zapomnieć o tym, że skutecznie ochroni ekran Twojego telefonu.

Lepszym rozwiązaniem będzie wykupienie polisy ubezpieczenia wyświetlacza. To tylko 9,99 miesięcznie. Masz pewność, że w przypadku uszkodzenia ekranu smartfona. Ubezpieczyciel zaoferuje Ci jego wymianę.

 

Materiał zewnętrzny

Komentarze (0)

Zostaw komentarz

Zobacz

Kabel USB OTG - co to takiego?

Od kilku lat producenci montują wejścia USB OTG w urządzeniach mobilnych, takich jak...

Jaki smartfon kupić w 2023 roku?

Jaki smartfon kupić w 2023 roku? Wszystko zależy od tego, czego oczekujesz od urządzenia tego...

Samsung Galaxy A54 5G nadchodzi - warto...

​Smartfony marki Samsung cieszą się dużym zaufaniem klientów oraz klientek na całym świecie...