Polecamy

Zamiana viaTOLL na e-TOLL. Sprawdź czy Ciebie dotyczy?

Innowacyjny system do zarządzania salonami urody

Inne

Urządzenia AGD, bez których trudno wyobrazić sobie współczesną kuchnię

Sprzęt AGD wywiera ogromny wpływ na nasze codzienne życie. Możemy nawet nie zdawać sobie sprawy z tego, w jak ogromnym zakresie wykorzystujemy jego działanie, a przecież bez urządzeń AGD trudno byłoby nawet przyrządzać, przechowywać i odgrzewać posiłki.

Lodówka – urządzenie, które zrewolucjonizowało przechowywanie żywności

Gdy spróbujemy sobie wyobrazić codzienność bez lodówki, może się okazać, że nie potrafilibyśmy bez niej funkcjonować. Żywność, której nie moglibyśmy schłodzić, psułaby się o wiele szybciej, a o lodach, zimnych napojach i zamrażaniu obiadu na kolejny tydzień moglibyśmy tylko pomarzyć.

Lodówka znajduje się dziś niemal w każdym domu i to nie tylko w wariancie podstawowym (wyłącznie z funkcją chłodzenia), ale również w wersji z zamrażarką. Szczególną popularnością cieszą się lodówki z zamrażalnikiem u dołu, których szeroki wybór można znaleźć w ofercie sklepu morele.net.

https://www.morele.net/agd/agd-wolnostojace/lodowki-z-zamrazalnikiem-u-dolu-237/0,0,,,,684,,,,,/1/

Lodówki tego typu pozwalają na komfortowe wykorzystanie przestrzeni i są niezwykle wygodne w użytkowaniu. Zamrażalnik usytuowany na dole jest wygodny i może być wyposażony w pojemne szuflady. Inną opcją, która sprawdzi się w przypadku dużych rodzin, jest lodówka dwudrzwiowa (side-by-side), gdzie część chłodnicza znajduje się po jednej stronie, a zamrażarka po drugiej.

Zamiast kuchni węglowej – kuchenka lub płyta grzewcza

Gotowanie na kuchni węglowej lub kuchni opalanej drewnem ma swój urok, a rozwiązania takie wciąż można spotkać jeszcze w nielicznych domach. Rozpalanie ognia w tak dużej kuchence było jednak kłopotliwe, długotrwałe i generowało spory bałagan. Nic dziwnego, że kuchenki gazowe oraz elektryczne okazały się tak ogromnym sukcesem. Dziś można wybierać spośród kuchenek wolnostojących z piekarnikiem i płyt grzewczych do zabudowy. Możemy sięgać po kuchenki i płyty elektryczne, gazowe, a także indukcyjne.

Podgrzewanie posiłków ułatwi mikrofalówka

W codziennym zabieganiu trudno o wygospodarowanie czasu na wspólny posiłek dla całej rodziny. Na ogół każdy z domowników wraca do domu o zupełnie innej porze i trudno pogodzić te różnice i zasiadać do posiłku wspólnie. Urządzeniem, które pomoże odgrzać obiad, kawę lub mrożonkę jest, oczywiście, mikrofalówka. Mikrofalówki mają, z resztą, o wiele szerszą funkcjonalność – można w nich nie tylko podgrzewać posiłki, ale też sterylizować butelki dla dzieci.

https://www.morele.net/agd/kuchnia-i-gotowanie/kuchenki-mikrofalowe-86/

Urządzenia, które same gotują

Wiele lat temu, na myśl o sprzętach, które wyręczą nas w większości domowych obowiązków, można było co najwyżej powzdychać i potraktować to pragnienie jako niemożliwe do zrealizowania. Dziś mamy do dyspozycji roboty kuchenne, szybkowary, garnki elektryczne, parowary i całą gamę innych urządzeń AGD, które wykonują wiele czynności za nas.

Jednym z urządzeń, które zrewolucjonizowało gotowanie, jest parowar. Wystarczy umieścić w nim odpowiednie składniki (na przykład mieszankę warzyw) i włączyć odpowiednią funkcję. Nie trzeba pilnować potrawy, mieszać, zaglądać do niej – posiłek przygotuje się samodzielnie, a po zakończonym procesie gotowania, urządzenie zasygnalizuje, że proces gotowania na parze został zakończony. Kolejnym sprzętem, który bardzo ułatwia codzienne gotowanie jest frytkownica. To urządzenie, które, wbrew pozorom, może posłużyć nie tylko do smażenia frytek, ale też do przyrządzania innych potraw smażonych na głębokim tłuszczu (ryby, pączków).

Gotowanie to nie wszystkie czynności, które wykonujemy w kuchni. Współczesne wnętrza kuchenne nie mogą się obejść nie tylko bez kuchenki i lodówki, ale też bez zmywarki. Coraz więcej gospodarstw domowych decyduje się na zakup tego urządzenia, bo zmywanie naczyń nie należy do najprzyjemniejszych czynności. Zmywarka zmieści się niemal w każdej kuchni (poza modelami o standardowym rozmiarze są również wersje slim), a jest sprzętem, który zdecydowanie ułatwia porządkowanie naczyń po posiłkach.

Współczesna kuchnia zdecydowanie różni się od kuchni sprzed lat i to nie tylko pod względem samych potraw, smaków i aromatów, ale też pod względem użytkowanych urządzeń. Sprzęty AGD, które dawniej uchodziły za luksus, dziś są powszechnie dostępne i zdecydowanie ułatwiają życie swoim posiadaczom.

Komentarze (0)

Zostaw komentarz

Zobacz

Czym jest nacinarka do kartonów?

Nacinarka do kartonów to maszyna przeznaczona do precyzyjnego i wydajnego cięcia tektury...

Smartwatch dla nastolatka: Idealny gadget na...

Smartwatche stały się niezwykle popularne w dzisiejszym świecie, a ich zastosowania ciągle się...

Słuchawki bezprzewodowe czy przewodowe - które...

Słuchawki, które są używane z komputerem lub telefonem, można sklasyfikować na podstawie...