Polecamy

Laptop do firm

Na co należy zwracać uwagę przy wyborze artykułów biurowych?

Inne

Odbiornik telewizyjny – jaki wybrać?

Czym charakteryzują się odbiorniki telewizyjne? Jakie ich rodzaje ma w swojej ofercie TOYA? Jakie mają funkcje, do czego można je podłączyć i który wybrać? Odpowiedzi na te wszystkie pytania znajdziecie w naszym artykule.

Wszystkie odbiorniki telewizyjne TOYA mają intuicyjne menu oraz samouczącego się pilota. Można je podłączyć do każdego typu telewizora. Mają możliwość podłączenia zestawu Hi-Fi lub kina domowego przez optyczne gniazdo cyfrowe S/PDIF. Są wyposażone w gniazdo USB służące do podłączenia zewnętrznego dysku, na który można nagrywać programy i korzystać z funkcji Time Shift pozwalającej na zatrzymanie i cofnięcie oglądanego programu.

Rodzaje odbiorników telewizyjnych TOYA

Wybór odpowiedniego odbiornika zależy przede wszystkim od typu telewizora. Zasada jest prosta – im nowsze urządzenie, tym nowszy odbiornik telewizyjny należy wybrać. TOYA ma w swojej ofercie kilka ich rodzajów:

 • TOYA CI+
 • TOYA 4K MAXX
 • HD
 • 3G HD

Do wszystkich odbiorników można podłączać urządzenia audio-video, np. kino domowe, zestaw Hi-Fi, nagrywarkę itp.

Można także wybrać moduł CAM TOYA CI+, który daje możliwość oglądania telewizji cyfrowej w jakości HD bez instalowania odbiornika cyfrowego. Moduł ten montuje się bezpośrednio w specjalnym gnieździe telewizora (z tunerem DVB-C MPEG-4), które obsługuje standard CI+. Korzysta on z wbudowanego oprogramowania telewizora, dlatego jego funkcjonalność może różnić się w zależności od modelu urządzenia. Moduł jednak nie wykrywa samoistnie programów, więc po każdej zmianie w ofercie należy ponownie dostroić telewizor. Wybór takiego rozwiązania ma wiele zalet, tj.: oszczędność miejsca, brak dodatkowych kabli, oszczędność energii, wykorzystanie do obsługi pilota od telewizora.

Platforma 3G (trzeciej generacji) jest dostępna w interaktywnych odbiornikach HD, a MAXX to  jej  wzbogacona wersja w odbiornikach 4K. Platforma MAXX ma dodatkowe funkcje, tj.: możliwość oglądania audycji wybranych stacji 7 dni wstecz, a także oglądania audycji od początku bez uprzedniego zaplanowania nagrania, szukanie pozycji według kryteriów w całej platformie, podpowiedzi o  atrakcyjnych pozycjach filmowych na platformie, zgodnie z preferencjami.

Funkcje odbiorników

Odbiorniki telewizyjne mają szereg przydatnych funkcji. Jakich?

 • Wyświetlanie informacji o oglądanym programie (nazwa kanału, numer kanału na liście, aktualna godzina, data, tytuł oglądanej i następnej audycji, wskaźnik czasu trwania, dodatkowe informacje)
 • Regulacja głośności
 • Wybór wersji językowej
 • Format dźwięku
 • Przewodnik TV (program telewizyjny dla stacji nadawanych cyfrowo, informacje o godzinach rozpoczęcia i zakończenia audycji, powtórki, szczegółowe opisy, streszczenia, gatunek, obsada itp.)
 • Napisy/listy dialogowe
 • Teletekst
 • Lista ulubionych kanałów
 • Sortowanie kanałów
 • Konfiguracja odbiornika (format ekranu, ustawienia dźwięku, współpraca z innymi urządzeniami, tryb wyjścia HDMI)
 • Kontrola rodzicielska

To blokada niektórych programów. Opcja ta pozwala na skonfigurowanie blokad na poszczególne funkcje odbiornika tak, by podczas próby skorzystania z danej funkcji/obejrzenia wybranego kanału, wymagane było podanie kodu PIN.

 • Tryb czuwania (aktywny i pasywny)
 • TimeShift

To funkcja standardowo dostępna w odbiornikach 4K oraz 3G. Pozwala na zatrzymanie oraz cofnięcie oglądanego programu. W ustawieniu fabrycznym buforowanie (nagranie tymczasowe) oglądanego programu na dysk twardy następuje w momencie wciśnięcia na pilocie przycisku pauza.

Materiał zewnętrzny

Więcej informacji na temat odbiorników TOYA (https://toya.net.pl/telewizja) oraz ich szczegółowe instrukcje obsługi można znaleźć na stronie: https://toya.net.pl/strona/poznaj-nasze-odbiorniki.

 

Komentarze (0)

Zostaw komentarz

Zobacz

Czym jest nacinarka do kartonów?

Nacinarka do kartonów to maszyna przeznaczona do precyzyjnego i wydajnego cięcia tektury...

Smartwatch dla nastolatka: Idealny gadget na...

Smartwatche stały się niezwykle popularne w dzisiejszym świecie, a ich zastosowania ciągle się...

Słuchawki bezprzewodowe czy przewodowe - które...

Słuchawki, które są używane z komputerem lub telefonem, można sklasyfikować na podstawie...