Polecamy

Wypalanie plazmowe i tlenowe

Dlaczego płytki ceramiczne są tak popularne?

Inne

Co kupić dziecku na komunię?

Pytanie z tytułu tekstu jest w sieci zadawane niezwykle często, zwłaszcza na przełomie kwietnia i maja, kiedy to czasu na podjęcie ostatecznej decyzji jest naprawdę mało. Dziś postaramy się znaleźć ciekawe rozwiązania dla każdego przedziału cenowego.

To właśnie cena w większości przypadków ogrywa rolę kluczową. Nie każdego bowiem stać na zainwestowanie tysiąca czy dwóch tysięcy złotych na prezent z okazji Pierwszej Komunii Świętej. Na szczęście obecny rynek jest tak zróżnicowany, że bez większych problemów znajdziemy ciekawe produkty za duże mniejsze kwoty.

Oczywiście nadal otwartym zostaje pytanie, co wybrać. W niniejszym tekście przedstawimy kilka ciekawych propozycji, które być może ułatwią Wam podjęcie ostatecznej decyzji.

Co kupić na komunię do 200 złotych?

Zaczynamy od początku, a więc budżetu nieprzekraczającego 200 złotych. Niektórym możemy się wydawać, iż jest to kwota zbyt niska, by znaleźć coś godnego uwagi, jednak rzeczywistość prezentuje się zgoła inaczej.

Oczywiście wiele zależy również od zainteresowań dziecka. Nie warto kupować „na ślepo”, gdyż w ten sposób możemy popełnić błąd i kupić coś, co szybko znikną w odmętach szafy. Analizując rynek pod kątem przyjętego budżetu, polecić można między innymi gry komputerowe, a także te przeznaczone na różnego rodzaju konsole, takie jak chociażby PS4, Xbox One czy też Nintendo Switch.

W sklepach znajdziemy mnóstwo produkcji przystosowanych do dzieci w wieku komunijnym. Ich cena często jest niższa niż 100 złotych, dlatego równie dobrze zakupić możemy dwie lub trzy gry. Na jakie tytuły warto zwrócić uwagę? Wspomnieć można między innymi serię LEGO, Rayman, Crash Bandicoot, niezwykle popularnego Minecrafta czy też sporo produkcji tworzonych w świecie bajek i filmów animowanych.

Za 200 złotych zakupimy również więcej niż przyzwoite słuchawki – zarówno modele nauszne, jak i douszne. Dobrym wyborem mogą okazać się również urządzenia bezprzewodowe. Wspomnieć możemy również o wyposażeniu komputerowym. Nowej myszce, klawiaturze, gamepadzie czy tez joysticku.

Co kupić na komunię do 400 złotych?

Nasz budżet zwiększa się dwukrotnie, dzięki czemu możemy zdecydować się na jeszcze więcej gier, lepsze słuchawki i akcesoria lub zakupić całkiem inne produkty. Prezent na komunię do 400 zł może przybrać na przykład formę urządzeń muzycznych.

Mowa tutaj między innymi o głośnikach, które w przyjętym przedziale cenowym występują w naprawdę przyzwoitych odmianach. Bez większego problemu znajdziemy zestaw 2.0, 2.1 czy też 5.1 co więcej, wiele z nich charakteryzuje się bardzo dobrymi parametrami technicznymi (mowa np. o paśmie przenoszenia i mocy), a także różnymi formami zasilania. Bardzo popularne są chociażby głośniki bezprzewodowe.

Idąc dalej  w muzykę, możemy postawić na przykład na odtwarzacze MP3 i MP4 lub na wieże. W pierwszym przypadku mamy do czynienia z urządzeniami, które obecnie nie są już może tak popularne jak jeszcze kilka lat temu, ale z pewnością gwarantują bardzo wysoką jakość odtwarzanej muzyki. Jeśli chodzi natomiast o wieże, te występują w odmianach obsługujących łączność Bluetooth i wiele innych funkcji dodatkowych.

Dobrym pomysłem może okazać również zakup nowoczesnych przyrządów naukowych, takich jak mikroskop cyfrowy, który pozwala wykonywać zdjęcia, a także teleskop.

Co kupić na komunię do 750 złotych?

Nasz budżet cały czas idzie w górę. Tym razem otwieramy sobie dostęp do wielu mobilnych urządzeń elektronicznych. Jednym z nich jest smartwatch, który wśród dzieci cieszy się sporą popularnością.

Taki inteligentny zegarek, poza funkcjonalnością podstawową, pozwala na połączenie go ze smartfonem, dzięki czemu dziecko za jego pomocą może odbierać połączenia głosowe, wiadomości tekstowe, a także zarządzać komunikatami z portali społecznościowych. To jednak nie wszystko, ponieważ wysokiej klasy smartwatche często dysponują również własnym aparatem, są w stanie połączyć się z Internetem, a nawet obsłużyć niektóre gry. Jak widać, sprzęt ten jest naprawdę rozbudowany.

W kategorii mobilnych urządzeń do 750 złotych znajdują się również przenośne konsole Nintendo 2DS, które pozwalają na obsługę wielu ciekawych gier, na przykład serię Mario. Na co jeszcze warto zwrócić uwagę. Wspomnieć można o czytnikach e-booków, które spotkają się z aprobatą dzieci lubiących czytać oraz gogle VR. Prezent na komunię do 750 zł może również przybrać formę aparatu cyfrowego lub natychmiastowego.

Co kupić na komunię do 1000 złotych?

Docieramy do bariery tysiąca złotych, która gwarantuje nam dostęp między innymi do deskorolek elektrycznych. Jeszcze do niedawna uznawane były one za ciekawy gadżet, dziś jednak cieszą się sporą popularnością, także wśród dzieci.

Co ważne, ich obsługa jest banalnie prosta. Poruszanie się w przód, w tył i na bok odbywa się za sprawa balansu ciała, dlatego nikt nie powinien mieć z tym problemów. Jeśli zdecydujemy się na zakup deskorolki, powinniśmy zwrócić uwagę na takie kwestie, jak maksymalna osiągana prędkość, czas pracy akumulatora, a także sposób wykonania urządzenia – powinno dysponować wzmacnianą obudową, a także odpowiednio zabezpieczonymi kołami.

Kolejnym bardzo nowoczesnym sprzętem będą drony, które na rynku występują w odmianach jeżdżących, pływających, a także latających. Gwarantują mnóstwo frajdy, a także możliwość nakręcenia wielu atrakcyjnych materiałów filmowych. Musimy tylko wybrać model posiadający kamerę wysokiej jakości (na przykład Full HD lub 4K).

Co kupić na komunię do 2000 złotych?

Na zakończenie budżet największy, który z jednej strony znacznie rozszerza pole manewru, ale z drugiej wiąże się z koniecznością dokonania mądrego wyboru. Nietrafiony prezent za 2 tysiące złotych to bowiem coś, z czym nikt z nas nie chciałby mieć do czynienia.

Biorąc pod uwagę przyjęty przedział cenowy, zdecydować możemy się chociażby na smartfony. Bez problemu znajdziemy modele dostosowane do obsługi mobilnych gier, wykonywania wysokiej jakości zdjęć, słuchania muzyki, odtwarzania filmów czy też zwykłego surfowania po sieci. W każdym przypadku zwracajmy uwagę na zastosowany procesor, pamięć RAM, wyświetlacz, obudowę oraz baterię.

Za 2 tysiące złotych zakupić możemy również laptop bądź komputer. Na rynku dostępne są specjalne konfiguracje dostosowane do użytku uniwersalnego, ale również do nauki lub do gier. Konieczne jest jednak zwrócenie uwagi na ich specyfikacje techniczne. Podobnie ma się sprawa z lustrzankami. Tego typu aparaty gwarantują wykonywanie zdjęć wysokiej jakości, dzięki czemu pozwalają obudzić u dziecka miłość do fotografii. Oczywiście tego typu sprzęty są dość skomplikowane, dlatego warto do nich dorzucić książkę lub poradnik wprowadzający w tajniki tej dziedziny.

Jak widać, ciekawych propozycji jest naprawdę sporo. Wszystko to sprawia, że zanim zabierzemy się do przeszukiwania Internetu, powinniśmy zastanowić się, jakim dokładnie budżetem dysponujemy, a także jakie są zainteresowania obdarowywanego przez nas dziecka. W ten sposób jesteśmy w stanie uniknąć przykrych niespodzianek i zawodu na twarzy młodego człowieka.

 

Materiał zewnętrzny

 

Komentarze (0)

Zostaw komentarz

Zobacz

Czym jest nacinarka do kartonów?

Nacinarka do kartonów to maszyna przeznaczona do precyzyjnego i wydajnego cięcia tektury...

Smartwatch dla nastolatka: Idealny gadget na...

Smartwatche stały się niezwykle popularne w dzisiejszym świecie, a ich zastosowania ciągle się...

Słuchawki bezprzewodowe czy przewodowe - które...

Słuchawki, które są używane z komputerem lub telefonem, można sklasyfikować na podstawie...