Polecamy

Aplikacja namierzy idealną imprezę

Zakup sprzętu audio – video – co potem?

Inne

Moduły ledowe - uniwersalne rozwiązanie na zewnątrz i wewnątrz

Oferowane przez nas moduły ledowe to nowoczesne oświetlenie służące do podświetlania wszelkiego rodzaju banerów reklamowych, ekspozycji sklepowych, kasetonów reklamowych, liter przestrzennych, półek, a także akwariów. Ten rodzaj oświetlenia stał się bardzo popularny i szturmem zdobył uznanie wśród różnych dziedzin życia.

Gdzie stosować moduły ledowe?

Moduł ledowy to inaczej diody elektroluminescencyjne. Energia pochodząca z prądu jest bezpośrednio zmieniana w światło. Dzięki temu żarówki diodowe nie nagrzewają się. Mogą być więc bez obaw stosowane w miejscach, gdzie koniecznym jest utrzymanie niskiej temperatury. Ogromną popularność zdobyły w branży marketingowej. Z powodzeniem można wykorzystywać je do podświetlania wszelkiego rodzaju napisów, banerów reklamowych, szyldów. Moduły LED wykorzystywane są również w branży przemysłowej, budowlanej, meblarskiej, akwarystycznej i w wielu innych.

Uniwersalność to zaleta

Zaletą modułów LED jest ich wodoszczelność i mrozoodporność. Dzięki temu z powodzeniem mogą być stosowane nie tylko wewnątrz pomieszczeń, ale i na zewnątrz (fontanny, oczka wodne). Różnorodność barw sprawia, że doskonale sprawdzają się jako oświetlenie dekoracyjne w domach. Oświetla się nimi punkty (np. szafki, obrazy itp.), które mają zostać dodatkowo wyeksponowane. Oprócz barwy białej, diody mogą świecić się w dowolnym kolorze. W niektórych modułach zastosowany został moduł LED RGB, dzięki któremu można przełączać między kolorami.

Duży krok w kierunku energooszczędności

Moduły LED Samsung zostały wyprodukowane z zastosowaniem nowoczesnej technologii, która sprawia, że wspomniany moduł LED Samsung charakteryzują się niezwykle niskim poborem energii.
Dostępne moce zastosowanych ledów:
- 0,36 W - Moduły LED Mini wyposażone w dwie diody;
- 0,72 W - Moduły LED 3xSMD wyposażone w trzy diody LED SMD;
- 1, 44 W - Moduły LED 4xSMD wyposażone w 4 diody LED SMD.

Montaż modułów ledowych

Moduł LED Samsung charakteryzuje się dużą elastycznością montażu z powodu zastosowania między modułami przewodu. Do każdego zestawu dołączona jest taśma dwustronna, służąca do przymocowania modułu. Posiadają również otwory montażowe. Moduły led można stosować bezpośrednio na powierzchni dzięki czemu nie trzeba już stosować żadnych zewnętrznych profili. Ponadto do montażu wystarczy skompletować właściwy zasilacz stałonapięciowy 12V. Po podłączeniu go do zasilania moduł zaczyna świecić w wybranym kolorze.

Zalety modułów LED

Moduły ledowe mają szereg zalet. Ich hermetyczna budowa umożliwia stosowanie ich na zewnątrz budynków gdzie mogą być narażone na działanie deszczu i śniegu. Ponadto mogą służyć jako oświetlenie akwariów, fontann, oczek wodnych itp., bez obawy, że w kontakcie z wodą przestaną świecić.

Moduły LED cechują się bardziej elastycznym montażem niż taśmy LED. Dzięki zastosowanym przewodów, które oddzielają poszczególne moduły od siebie, można oświetlić przedmioty o nietypowych kształtach i niewielkich gabarytach. Moduły te posiadają szeroki kąt promieniowania bo aż 140 stopni.

 

Artykuł zewnętrzny

Komentarze (0)

Zostaw komentarz

Zobacz

Czym jest nacinarka do kartonów?

Nacinarka do kartonów to maszyna przeznaczona do precyzyjnego i wydajnego cięcia tektury...

Smartwatch dla nastolatka: Idealny gadget na...

Smartwatche stały się niezwykle popularne w dzisiejszym świecie, a ich zastosowania ciągle się...

Słuchawki bezprzewodowe czy przewodowe - które...

Słuchawki, które są używane z komputerem lub telefonem, można sklasyfikować na podstawie...