Polecamy

Polscy internauci znaleźli sposób na reklamy

Urządzenia AGD, bez których trudno wyobrazić sobie współczesną...

Motoryzacja

Skuter elektryczny - czym kierować się przy wyborze?

Skutery elektryczne to doskonałe urządzenia przyszłości służące do przemieszczenia się już dziś. Skutery elektryczne to pojazdy praktycznie bezobsługowe, nieemisyjne, a także niewymagające regulacji i kosztownych przeglądów, ekologiczne oraz proste w obsłudze, a co najważniejsze: bezpieczne. 

Jaki skuter elektryczny kupić?

Przy zakupie skutera elektrycznego warto zwrócić uwagę na kilka ważnych kwestii, które ułatwią korzystanie z urządzenia.

  • Cena. Jest to najważniejszy czynnik decydujący o tym, jaki sprzęt wybierzemy.
  • Homologacja. Powinna ona być typu 50 lub 125 ccm. Co to znaczy? Do skuterów elektrycznych o homologacji 50 ccm wystarczy mieć ukończone 18 lat przed dniem 19 stycznia 2013 roku. Osoby, które ukończyły natomiast pełnoletniość po tej dacie, potrzebują co najmniej kategorii prawa jazdy AM. W przypadku skuterów o mocy 125 ccm potrzebne jest natomiast prawo jazdy kategorii A1 lub B, które posiadamy dłużej niż trzy lata.
  • Bateria. W poszczególnych modelach możemy znaleźć tańsze ogniwa oferowane przez EVE lub alternatywne marki Panasonic. W zależności od tego, jaką baterię wybierzemy, czas ładowania, osiągi skutera, ale przede wszystkim jego zasięg będą się zmieniać. We flagowych modelach zasięg ten wynosi 120 km. Warto wiedzieć, że w każdym skuterze akumulatory bardzo łatwo można zdemontować, co ułatwia naładowanie ich.
  • Koszty eksploatacji oraz koszty utrzymania. Są one również niezwykle ważne podczas dalszego użytkowania skutera. Należy więc zastanowić się, czy nie lepiej włożyć więcej pieniędzy na początek, aby potem zaoszczędzić?

Skuter elektryczny - wybierz sprawdzone źródło!

Skuter elektryczny do doskonała odpowiedź na wysokie ceny paliw, korki w mieście, a także potrzebę dystansowania się od innych osób podczas pandemii. Będąc szczęśliwym posiadaczem skutera, masz pełną wolność, a Twoje przemieszczanie się nigdy nie jest ograniczone. Ferguson oferuje jedynie sprawdzone modele skuterów elektrycznych. Wszystkie produkty są licencjonowane, a sprawdzają się przede wszystkim w dużych miastach. Sprawdź ofertę dostępną na https://sklep.ferguson.pl/pl/c/Skutery-elektryczne/108 i wybierz urządzenie dostosowane do Twoich potrzeb!

Komentarze (0)

Zostaw komentarz

Zobacz

Profesjonalne pasty polerskie: Jak używać pasty...

Pasty polerskie, niezależnie od rodzaju powierzchni, na które są aplikowane, stanowią kluczowy...

Zamiana viaTOLL na e-TOLL. Sprawdź czy Ciebie...

30 września br. system viaTOLL został wygaszony. Dla wielu kierowców wiąże się to z...

Ładowarka samochodowa: jaką wybrać? Klasyczna...

Ładowarka samochodowa jest już niezbędnym elementem wyposażenia każdego kierowcy, nie tylko...