Polecamy

Jak wygląda praca mechanika pojazdowego?

Czy sandały to idealne obuwie na lato?

Smartfony

5 powodów, dla których warto przetestować soczewki kontaktowe

Na co dzień używasz okularów, jednak czujesz, że nie jest to najlepsza metoda korekcji dla Ciebie? A może dopiero co wykryto u Ciebie wadę wzroku i zastanawiasz się nad najwygodniejszym rozwiązaniem? Koniecznie wypróbuj soczewki kontaktowe. Grono ich użytkowników nieustannie się powiększa. Oto powody, dla których warto je wypróbować!

Szeroki wybór modeli dostosowanych do Twoich potrzeb

Jeśli zależy Ci na tym, aby metoda korekcji wady wzroku była idealnie dopasowana do Twoich potrzeb, to soczewki kontaktowe będą świetnym wyborem. Na rynku są dostępne modele dedykowane konkretnym wadom refrakcji. Dla krótkowidzów oraz osób dalekowzrocznych przeznaczone są soczewki sferyczne. Astygmatycy mogą stosować soczewki toryczne, zwane także cylindrycznymi, a osoby ze starczowzrocznością, czyli prezbiopią, mogą zdecydować się na soczewki progresywne.

Mamy do wyboru także różne tryby noszenia. Osoby, które na co dzień chcą korzystać z soczewek, powinny wybrać te o przedłużonym trybie noszenia, np. miesięczne, będące najbardziej ekonomiczną opcją. Jeśli natomiast chcesz używać soczewek raz na jakiś, możesz wybrać te jednodniowe, które sterylnie zamknięte w blistrach mogą ze spokojem poczekać na swoją kolej. To także sugerowany wybór w przypadku oczu wrażliwych czy przy alergiach lub niektórych chorobach oczu – dokładnej informacji i wskazówek udzieli optometrysta podczas badania przed wypisaniem recepty na soczewki.

Możliwość testowania

Oczywiście można wybrać soczewki na podstawie opinii lub przejrzeć ranking soczewek jednodniowych czy miesięcznych, jednak najlepszą metodą jest przetestowanie ich w praktyce. Do tego właśnie służą soczewki testowe. Dzięki nim możesz sprawdzić, czy soczewki to dobra opcja dla Ciebie i wybrać najwygodniejszy model. Mniejsze opakowania są dostępne w bardzo przystępnych cenach, a zawierają pełnowartościowe, normalne soczewki. Można zdecydować się na przetestowanie jednej marki lub od razu zamówić kilka modeli, by sprawdzić, w którym czujemy się najlepiej.

Wygoda podczas aktywności

Okulary niestety nie zawsze są dobrym rozwiązaniem. Podczas uprawiania wielu aktywności okulary mogą się zbić, uszkodzić,  a przez to narazić użytkownika na koszty. W przypadku soczewek nie ma takiego ryzyka. Soczewki są niezwykle miękkie, wygodne i bardzo dobrze trzymają się na oczach.  Poza tym dobrze dobrane soczewki sprawiają, że zapomina się o tym, iż ma się je na sobie. Daje to ogromną swobodę podczas uprawiania sportu, w przeciwieństwie do okularów, które często trzeba poprawiać.

Niska cena

Soczewki kontaktowe wbrew niektórym opiniom nie są drogim rozwiązaniem, zwłaszcza jeśli zdecydujemy się na zakup w dużym sklepie internetowym, zamiast stacjonarnie. Jeśli zależy Ci na najbardziej ekonomicznej opcji, najlepszym wyborem będą soczewki miesięczne, koszt ich stosowania to w najtańszej wersji niespełna 50 złotych za 30 dni użytkowania. Nieco droższe jednak bardziej wygodne są soczewki jednodniowe. Miesięczne ich stosowanie to koszt około 100 złotych. Oczywiście wszystko zależy od modelu i marki, na jaką się zdecydujesz. Świetną ceną i jakością charakteryzują się np. soczewki Soflens.

Dyskrecja

Wiele osób, u których wykryto wadę wzroku, nie jest gotowa na zmianę wizerunku. W takim wypadku najlepszym rozwiązaniem będą oczywiście soczewki. Pozwalają one na wyraźne widzenie, a przy tym są bardzo dyskretne, więc inne osoby nawet nie zauważą, że masz je na sobie. Poza tym to świetne rozwiązanie dla tych, którzy uwielbiają okulary słoneczne i często zmieniają je w zależności od stylizacji. Dzięki soczewkom okulary korekcyjne z przyciemnianymi szkłami stają się zbędne.

Artykuł partnera

Komentarze (0)

Zostaw komentarz

Zobacz

Kabel USB OTG - co to takiego?

Od kilku lat producenci montują wejścia USB OTG w urządzeniach mobilnych, takich jak...

Jaki smartfon kupić w 2023 roku?

Jaki smartfon kupić w 2023 roku? Wszystko zależy od tego, czego oczekujesz od urządzenia tego...

Samsung Galaxy A54 5G nadchodzi - warto...

​Smartfony marki Samsung cieszą się dużym zaufaniem klientów oraz klientek na całym świecie...