Polecamy

Zegarek na trudne czasy - niezniszczalny G-Shock

Innowacyjny system do zarządzania salonami urody

Ciekawostki

Która konsola przenośna jest najlepsza? Najlepsze konsole przenośne

Gry mobilne są obecne na rynku od zarania dziejów. Przenośne konsole były świetnym sposobem na poradzenie sobie z nudą podczas jazdy samochodem na długich dystansach i zapewniały rozrywkę podczas oczekiwania na wizytę u lekarza.

Ich popularność spadła nieco wraz z pojawieniem się smartfonów, które są obecnie najpopularniejszymi urządzeniami mobilnymi. Wciąż jednak istnieje kilka urządzeń, które cieszą się ogromną popularnością. Które konsole są warte inwestycji?

Najlepsza konsola przenośna - Nintendo Switch

Nintendo to drugi po Sony najpopularniejszy producent konsol przenośnych. Japońska firma wyprodukowała wiele urządzeń, które pokochali gracze, w tym serię Game Boy oraz popularnego NES-a i Wii. Nintendo Switch to jeden z produktów firmy. Płynnie łączy w sobie cechy konsoli stacjonarnej i przenośnej, zapewniając zupełnie nowy poziom rozrywki.

W grę, którą uruchomiłeś w domu, możesz zagrać na dowolnym urządzeniu. Jego koszt waha się między 1350 zł a 1350 zł.

W zestawie znajdują się również dwa kontrolery Joy-Con. Możesz ich używać w różnych konfiguracjach, w zależności od potrzeb. Przyjmują one formę pojedynczego pada, gdy konsola Nintendo Switch zadokowana jest w stacji dokującej. Podczas gry mobilnej znajdują się one po przeciwnych stronach 6,2-calowego wyświetlacza. Jeśli jednak chcesz stanąć twarzą w twarz ze znajomymi, mogą być używane jako dwa osobne kontrolery.

Wrażenia z rozgrywki wzbogaca wibracja i ruchowe sprzężenie zwrotne, a także rozpoznawanie obiektów za pomocą NFC i czujnika podczerwieni.

Żywotność baterii Nintendo Switch może trwać do sześciu godzin w zależności od tego, jak często z niej korzystasz lub w jaki tytuł grasz. Możesz również śledzić najnowsze wiadomości i gry japońskiego producenta poprzez system powiadomień. Pamięć wewnętrzna urządzenia to 32 GB. Do jej rozszerzenia można jednak użyć kart microSDHC i microSDXC.

Jeśli sprzęt ma służyć jako centrum rozrywki dla dzieci, warto zwrócić uwagę na rozbudowany system kontroli rodzicielskiej.

Popularna konsola przenośna - Nintendo 2DS/3DS

Urządzenia z serii Nintendo 2DS/3DS to następcy przenośnej konsoli Nintendo DS. Najpopularniejszymi modelami są obecnie New Nintendo 3DS XL/LL, które sprzedawane są w cenie około 900 zł. Nieco tańszą wersją jest New Nintendo 2DS XL/LL, która sprzedawana jest za kilkaset złotych mniej. Warto zaznaczyć, że mimo popularności na całym świecie, w Polsce nie są one masowo używane.

Unikalną cechą przenośnych konsol z rodziny 3DS jest możliwość oglądania trójwymiarowych obrazów bez konieczności używania specjalnych okularów. Efekt ten można uzyskać dzięki autostereoskopii. Konstrukcja urządzenia składa się z dwóch paneli. Na górnym panelu znajduje się wyświetlacz o przekątnej 4,88 cala. Dolny panel zawiera mniejszy ekran oraz wszystkie przyciski niezbędne do komfortowej gry.

Konsole Nintendo z serii 2DS/3DS zostały zaprojektowane z myślą o młodszych odbiorcach. Wynika to głównie z tytułów japońskiego producenta. Starsi gracze mogą nie być w stanie pozwolić sobie na takie klasyki jak Mario Bros, The Legend of Zelda czy Donkey Kong. Dodatkowo, poszczególne gry mogą być drogie. Gry te można nabyć już za 150 zł.

PlayStation Portable

PlayStation Portable to produkt firmy Sony, który zadebiutował na rynku w 2004 roku. W ciągu swojego długiego istnienia była wielokrotnie aktualizowana. Powstają nowe wersje i oprogramowanie. Jej największą zaletą jest szeroki wybór klasyki i niskie ceny. Jest to atrakcyjna, przyjazna dla budżetu opcja dla osób w każdym wieku, nawet jeśli nie zależy nam na najnowszych tytułach.

Przenośne konsole z tej serii zawsze charakteryzowały się dużym wyświetlaczem i pokaźną biblioteką gier. Można je też sparować z flagowymi urządzeniami Sony, czyli PS3 lub PS4.

PlayStation Portable posiadała wiele możliwości multimedialnych, w tym odtwarzanie muzyki, filmów i zdjęć, gdyż można ją było również podłączyć do telewizora. To nie była tylko przenośna konsola, to był rodzaj centrum rozrywki. W swoich złotych latach była jednym z najbardziej lubianych mobilnych urządzeń do gier w Europie.

Przenośna konsola Sony PlayStation Vita

W momencie swojego debiutu w 2011 roku, PlayStation Vita miała być głównym konkurentem dla Nintendo DS3. Początkowe tytuły gier były rozprowadzane za pośrednictwem kart PSV Game Card (PSV Game Card). Z czasem jednak głównym kanałem sprzedaży stał się cyfrowy sklep Sony.

Pojemnościowy ekran OLED może być wykorzystywany przez graczy o przekątnej do 5 cali. Z tyłu tej konsoli znajdują się także dwie analogowe gałki i inne przyciski. Urządzenie ma wbudowane czujniki ruchu, więc można nim potrząsać i obracać. Nadaje to zupełnie nowy wymiar rozgrywce.

Największą zaletą PlayStation Vita jest możliwość zintegrowania jej z konsolą stacjonarną. Można ją sparować z PS4. Za pomocą urządzenia mobilnego można kontynuować rozrywkę z telewizora, w dowolnym miejscu w zasięgu sieci Wi-Fi. Kosztuje około 700 zł.

Więcej przeczytasz TUTAJ

 

Komentarze (0)

Zostaw komentarz

Zobacz

E-sim w smartwachu - jak to działa?

Smartwatche zyskują coraz większą popularność, stając się nie tylko modnym gadżetem, ale i...

Niedziele handlowe 2023 - kiedy można zrobić...

Niedziele handlowe to temat, którym wiele osób jest zainteresowanych, zwłaszcza w...

E-biznes – przykłady firm, które odniosły...

Polski rynek e-commerce z roku na rok rośnie w siłę. Co rusz pojawiają się tu nowi gracze...