Polecamy

Jaki wybrać strój kąpielowy?

Szukasz oszczędnego ogrzewania? Sprawdź, jak działa grzejnik...

Smartfony

Jak wybrać dobry smartfon?

Jak wybrać dobry smartfon?

Zakup dobrego smartfona to nie lada wyzwanie niezależnie od tego, czy kupujesz go dla siebie, czy dla bliskiej Ci osoby. W zależności od wieku, preferencji czy przeznaczenia dobry telefon komórkowy typu smartfon może oznaczać coś zupełnie innego dla różnych Użytkowników. Jeśli w dalszym ciągu przymierzasz się do zakupu lub dopiero się rozglądasz za swoim wymarzonym smartfonem, przeczytaj poniższy artykuł i dowiedz się, jak wybrać dobry smartfon. Z pewnością nie pożałujesz!

  1. Przez kogo będzie używany smartfon?
  2. Jakie jest główne przeznaczenie smartfona?
  3. Na jakie parametry zwrócić uwagę?
  4. Marka – czy ma znaczenie?
  5. Gdzie kupić dobry smartfon?

Przez kogo będzie używany smartfon?

Zakup dobrego smartfona to nie lada wyzwanie. Dlatego też warto w pierwszej kolejności zastanowić się, dla kogo będzie to przeznaczony sprzęt. To z pozoru banalne pytanie może w znacznym stopniu zadecydować, jaki wybrać smartfon, np. z tej strony internetowej: https://www.euro.com.pl/telefony-komorkowe.bhtml Smartfon powinien być dopasowany do wieku Użytkownika. Zdecydowanie inny telefon sprawdzi się dla nastolatka, który chce mieć stałe połączenie z Internetem i najwyższej klasy zdjęcia, a zupełnie inny dla osoby starszej, dla które najważniejsza jest możliwość dzwonienia, wysyłania SMSów, a także duże, czytelne napisy. Jak widzisz, w zależności od wieku oraz preferencji Użytkownika dobry smartfon może oznaczać coś zupełnie innego.

Jakie jest główne przeznaczenie smartfona?

W kolejnym kroku najwłaściwiej jest zastanowić się, jakie jest główne przeznaczenie smartfona. Innymi słowami oznacza to, że należy określić, jaki jest najważniejszy cel, który przyświeca Użytkownikowi smartfona. Wytrawni gracze biznesowi z pewnością docenią możliwość szybkiego tworzenia video konferencji, łatwy dostęp do poczty e-mail, a także doskonałą lokalizację GPS, która może przydać się podczas wielu spotkań z Klientami, którzy mają rozsiane biura w całej Polsce, a nawet i na świecie. Z kolei pracownik fizyczny, który ma styczność z wysokimi temperaturami czy pracuje na wysokości z pewnością doceni możliwości, jakie oferują smartfony w postaci wodoodporności czy duże wytrzymałości na upadki. Z kolei młody człowiek, dla którego bardzo ważne jest stałe połączenie ze światem w postaci mediów społecznościowych, bez wątpienia zwróci swoją uwagę na telefony komórkowe, które posiadają możliwość łączenia się z szybką siecią LTE na różnych częstotliwościach. Ponadto z pewnością niezwykle ważne będzie, aby telefon komórkowy typu smartfon posiadał bardzo wysokiej klasy aparat fotograficzny zarówno przedni, jak i tylny. Dzięki temu zdjęcia, które będą uwieczniać piękne chwile z pewnością będą cieszyć przez wiele lat.

Na jakie parametry zwrócić uwagę?

To zdecydowanie jedno z najczęściej zadawanych pytań podczas zakupów smartfonów. Co jest ważne? Które parametry powinny być jakie? W pierwszej kolejności zwróć uwagę na wielkość ekranu. Pamiętaj, ze nie zawsze im większy ekran, tym lepiej. Wielkość ekranu ma znaczenie w przypadku Użytkowników, którzy będą korzystać ze smartfona do czytania literatury, artykułów czy nawet oglądania filmów oraz seriali. Pamiętaj jednak, ze im większy ekran, tym większy telefon, tym samym może on być nieco mniej poręczny dla osób o drobnych dłoniach. Pamiętaj także, aby zwrócić uwagę na wielkość pamięci. Jeżeli zależy Ci na pobieraniu aplikacji, a także tworzeniu wyjątkowo dużych galeri zdjęć, to właśnie ona będzie miała kluczowe znacznie. Zwróć uwagę jednak na to, że wielkość pamięci ( w tym zainstalowanych aplikacji) wpływać będzie także na długość czasu aktualizacji telefonu. Im więcej pobranych aplikacji, tym prawdopodobnie dłuższy czas procesu aktualizacji.

Marka – czy ma znaczenie?

Obecnie można zauważyć dwa, zupełnie przeciwne obozy Użytkowników smartfonów. Jeden z nich głośno mówi, że marka telefonu ma ogromne znaczenie. Drugi z kolei informuje, że nie producent decyduje o jakości telefonów komórkowych. Tak naprawdę oba poglądy mówią prawdę, ponieważ telefony „no name” mogą posiadać doskonałe parametry, a tym samym z pewnością sprawdzą się podczas użytkowania. Jednak z jakiegoś powodu telefony znanych producentów cieszą się ogromną popularnością. Tym powodem jest ich niezawodność, ale przede wszystkim wysokiej klasy jakość materiałów oraz oprogramowania. Tak więc zachęcam do kierowania się własną głową i porównywania parametrów technicznych oraz opinii konkretnych Użytkowników.

Gdzie kupić dobry smartfon?

Zakup smartfona często wiąże się z pewnego rodzaju inwestycją, dlatego tez dobrze jest tę inwestycję przemyśleć. Jeśli nie jesteś pewny, czy potrafisz wybrać odpowiedni smartfon, który się dla Ciebie sprawdzi, zastanów się nad skorzystaniem z  pomocy sprawdzonych ekspertów w sklepach RTV AGD. Ze względu na obecną sytuację, równie ważne jest, aby zakupy odbywały się w pełni bezpiecznie. Dlatego też nie bój się skorzystać z pomocy konsultantów na stronach internetowych. Z pewnością pomogą Ci dobrać smartfon Twoich marzeń.

Artykuł sponsorowany

Komentarze (0)

Zostaw komentarz

Zobacz

Kabel USB OTG - co to takiego?

Od kilku lat producenci montują wejścia USB OTG w urządzeniach mobilnych, takich jak...

Jaki smartfon kupić w 2023 roku?

Jaki smartfon kupić w 2023 roku? Wszystko zależy od tego, czego oczekujesz od urządzenia tego...

Samsung Galaxy A54 5G nadchodzi - warto...

​Smartfony marki Samsung cieszą się dużym zaufaniem klientów oraz klientek na całym świecie...