Polecamy

Ile kosztuje korzystanie z biura wirtualnego w 2023 roku?

Tesla. Awangarda motoryzacji

Inne

Odzież medyczna a komfort personelu i pacjenta

"Szlachetne zdrowie nikt się nie dowie jako smakujesz, aż się zepsujesz" pisał nasz rodzimy wieszcz i poeta z Czarnolasu - Jan Kochanowski. W obecnych czasach na szczęście nie musimy łamać sobie głowy nad paramedyczną poetyką, a udajemy się do lekarza. Medyk zaś, prócz fachowej rady, badań, pomocy i serdeczności powinien też prezentować się odpowiednio do swego zawodu. Niezbędnym wymogiem jest w takim razie posiadanie stosownego uniformu medycznego.

Pierwsze wrażenie

Podobno pierwsze 20 sekund decyduje o tym jak postrzegamy inną osobę i ciężko później to wewnętrzne przekonanie zmienić. Znane powiedzenie mówi, że nie da się drugi raz zrobić pierwszego wrażenia, warto więc zadbać o wizerunek. Jest to podwójnie ważna kwestia gdy mamy do czynienia z zawodem, który wymaga pełnego zaufania - w tym przypadku pacjenta do lekarza. Warto zadbać o to by pacjent miał pozytywne wrażenie od pierwszej chwili zetknięcia się z lekarzem.

Strój lekarski

Odzież medyczna to obecnie szeroki wybór kolorów, fasonów, materiałów, producentów. Uniformy lekarskie produkowane są z dużą dbałością o jakość i estetykę. Mamy możliwość wyboru stroje i kolory dla pracowników medycznych i niemedycznych. Poprawia to znacznie orientację pacjenta w placówce medycznej i sprawia, że wydaje się ona być perfekcyjnie zarządzana, wizja działania spójna i przyjazna dla pacjentów.

Duże znaczenie ma jakość materiału, z którego wykonany jest odpowiedni strój. Odzież lekarska ma być estetyczna i bezpieczna. Pamiętajmy, że w trakcie pracy lekarz ma do czynienia z różnego rodzaju substancjami, bakteriami, drobnoustrojami. Właściwy strój ma za zadanie go ochronić przed szkodliwym wpływem wyżej wymienionych czynników.

Ważnym czynnikiem jest też wygoda personelu medycznego, tak istotna przy wykonywaniu obowiązków. Strój lekarski powinien być w pełni komfortowy, wysokiej jakości i uszyty przy zastosowaniu oddychających materiałów. Istotny jest też fason. Dobry producent stworzy odzież profesjonalną z myślą o wygodzie użytkownika i warunkach w jakich będzie pracował. Wytwórcy odzieży zwracają uwagę na takie detale jak: wszywane z boku spodni/spódnicy gumki, rozcięcia z tyłu spódnic (ułatwiają poruszanie się), odpowiednio wygodne obuwie, bluzy z krótkimi rękawami, wkładane przez głowę. Fartuchy dla lekarzy powinny natomiast być profilowane (damskie) i wygodnie zapinane na napy.
Wspomniane detale okazują się niezwykle ważne jeżeli chodzi o komfort użytkowania, co, w pewnym stopniu - przekłada się też na komfort pacjenta.

Najpopularniejszym materiałem wykorzystywanym do produkcji odzieży medycznej jest, ze względu na określone cechy, elanobawełna. Jest to materiał z przeznaczeniem na użycie w medycynie, spełniający określone normy. Elanobawełna jest mieszanką bawełny i poliestru.Jest to materiał, który można prać w temperaturze 95 stopni, więc wszelkie plamy będą usunięte bez żadnego problemu. Materiał wykazuje niską kurczliwość, ubrania zachowają fason nawet po wielu praniach w wysokiej temperaturze.

Warto zainwestować w odpowiednią odzież medyczną co przełoży się na zadowolenie i komfort personelu, lepszą obsługę pacjenta i zapewnienie odpowiedniego wizerunku klinice, czy przychodni. 

Materiał zewnętrzny

Komentarze (0)

Zostaw komentarz

Zobacz

Czym jest nacinarka do kartonów?

Nacinarka do kartonów to maszyna przeznaczona do precyzyjnego i wydajnego cięcia tektury...

Smartwatch dla nastolatka: Idealny gadget na...

Smartwatche stały się niezwykle popularne w dzisiejszym świecie, a ich zastosowania ciągle się...

Słuchawki bezprzewodowe czy przewodowe - które...

Słuchawki, które są używane z komputerem lub telefonem, można sklasyfikować na podstawie...