Polecamy

Początki Internetu

Czy ciepły montaż jest lepszy od standardowego montażu?

Inne

Na co zwrócić uwagę przy wyborze pendrive’a?

Pendrive to niewielkie urządzenie o wielkich możliwościach. Pozwala na przechowywanie m.in. plików wideo, muzyki, zdjęć oraz dokumentów. Na rynku dostępnych jest wiele produktów, dlatego warto szukać jedynie wśród tych pochodzących od zaufanych marek, takich jak GOODRAM. Na jakie cechy sprzętu zwrócić uwagę przed zakupem?

Jakie cechy pendrive’a są najbardziej kluczowe?

Wiele osób w przypadku pendrive’ów zwraca w pierwszej kolejności uwagę na ich wygląd. Estetyka oczywiście jest ważna, lecz nie stanowi najważniejszej cechy. Duże znaczenie ma m.in. szybkość transferu danych. Ponadto warto określić, w jakim celu będzie wykorzystywany sprzęt. Inne modele będą wystarczające do przechowywania zdjęć i muzyki, a inne pomieszczą ważne dokumenty z pracy. Podczas poszukiwań trzeba zdecydować się na konkretną pojemność urządzenia i interfejs pamięci USB. Wyróżnić można kilka standardów. Pendrive USB 2.0 wykorzystuje starszą, lecz wciąż aktualną technologię. Jego przepustowość wynosi około 30 MB/s dla zapisu i 42 MB/s dla odczytu. Najczęściej po to rozwiązanie sięgają użytkownicy komputerów i innych sprzętów starszej generacji. Ta prędkość transferu jest wystarczająca w przypadku niewielkich plików. Większą prędkość gwarantuje pendrive USB 3.0. By w pełni wykorzystać jego możliwości, należy sprawdzić wejścia znajdujące się w urządzeniu. Komputery ze złączami USB oznaczonymi na niebiesko posiadają większą przepustowość w zakresie transferu danych. Dostosowane wejścia gwarantują lepszą kompatybilność między sprzętami, dzięki czemu prędkość transferu może sięgać nawet 500 MB/s. Kolejnym typem są urządzenia USB typu C. To nowy standard o innym kształcie niż pozostałe. Zapewnia szybkość transferu do 2500 MB/s, dlatego zapis i odczyt danych są przeprowadzane natychmiastowo. Tę opcję wybierają programiści, pojawia się też w nowych urządzeniach mobilnych.

Warto dodatkowo zwrócić uwagę na inne funkcje pendrive’a. Nowoczesne modele nie są już tylko nośnikami danych. Posiadają wbudowane dyktafony, opcję połączenia z Wi-Fi, stanowią klucz dostępu do komputera. To znaczne ułatwienie, które nadaje pamięci USB uniwersalności. Pendrive jest często wykorzystywany jako element marketingowy przy promocji marki.

Jaki typ złącza USB wybrać?

Pendrive’y od początku swojego istnienia przeszły długą drogę zmian pod kątem wyglądu, struktury i funkcjonalności. Wynika to z konieczności adaptacji urządzeń do nowych rozwiązań technologicznych, by były kompatybilne z innymi sprzętami. Od wielu lat najbardziej popularnym złączem pozostaje złącze typu A. Jest ono płaskie, prostokątne, obecne w obudowie komputerów, starszych laptopów oraz w powerbankach. Nie sprawdzi się jednak w przypadku urządzeń peryferyjnych, czyli drukarek, aparatów cyfrowych bądź zewnętrznych dysków twardych. Do nich przeznaczone jest złącze typu B o mniejszych rozmiarach, kwadratowe i posiadające skośne cięcia przy górnej linii. Potrzeba uniwersalności doprowadziła do stworzenia USB typu C. Posiada ono symetryczny kształt, dzięki czemu da się je wpiąć dowolną stroną do portu. Można je stosować we wszystkich urządzeniach, działa w najszybszym standardzie USB 3.1.

Pendrive’y GOODRAM

GOODRAM to znana od lat marka zajmująca się produkcją pamięci komputerowych. Cieszy się ona renomą i zaufaniem dzięki zapewnianiu klientom najwyższej jakości produktów. Wśród oferowanych przez nią pendrive’ów każdy ma możliwość znalezienia idealnego wariantu dla siebie. W skład asortymentu wchodzą zarówno pendrive’y USB 2.0, jak i 3.0, m.in. te z serii UME CARE. Klienci mogą wybrać spośród kilku żywych kolorów i wzorów. Stworzone zostały z myślą o osobach, dla których bezpieczeństwo i higiena stanowią priorytet – ich obudowy zawierają jony srebra o właściwościach bakteriobójczych. Pamięć USB ODA to z kolei rozwiązanie niezwykle uniwersalne – wyposażone jest zarówno w złącze USB typu A, jak i to typu C. Model UCL2 pozwala nie martwić się o zgubioną wtyczkę – jest jej pozbawiony, a do wysunięcia złącza wystarczy kliknięcie. Dostępna jest także miniaturowa pamięć UPI2, która nie zajmie wiele miejsca noszona w portfelu lub przy kluczach. Nadaje się idealnie do stosowania w radiu samochodowym. Miłośnicy eleganckich rozwiązań mogą sięgnąć po proste, lecz gustowne pendrive’y w kolorze srebrnym, takie jak UUN2 lub UPO3. Doświadczenie marki pozwala jej projektować rozwiązania dostosowane do potrzeb różnych użytkowników. Spośród dostępnej oferty każdy wybierze model idealnie odpowiadający jego preferencjom.

Artykuł partnera

Komentarze (0)

Zostaw komentarz

Zobacz

Czym jest nacinarka do kartonów?

Nacinarka do kartonów to maszyna przeznaczona do precyzyjnego i wydajnego cięcia tektury...

Smartwatch dla nastolatka: Idealny gadget na...

Smartwatche stały się niezwykle popularne w dzisiejszym świecie, a ich zastosowania ciągle się...

Słuchawki bezprzewodowe czy przewodowe - które...

Słuchawki, które są używane z komputerem lub telefonem, można sklasyfikować na podstawie...