Polecamy

Pisanie na klawiaturze ukazuje prawdziwe emocje

Polskie banki na celowniku hakerów

Inne

Praca zdalna – jaki komputer wybrać?

Praca zdalna cieszy się rosnąca popularnością. Wiele osób ceni sobie jej zalety i profity, jakie przynosi. Jeśli pracujemy w ten sposób lub dopiero zamierzamy zacząć pracować z domu, powinniśmy pomyśleć o odpowiednim sprzęcie komputerowym.

Praca zdalna jest coraz popularniejsza

Z roku na rok popularność pracy zdalnej rośnie. Coraz więcej osób zamienia etat na pracę z domu na umowie lub w charakterze freelancera. Można przypuszczać, że ten trend będzie się powiększał, a sprzyja temu coraz większe znaczenie zawodów związanych z mediami społecznościowymi, działalnością online czy też programowaniem – te wszystkie działania można wykonywać bez konieczności dojeżdżania do odległego biura. Pracując z domu nie trzeba tracić czasu na dojazdy, martwić się opóźnieniami na drodze i kiepską pogodą. Oczywiście taki charakter pracy ma też swoje mankamenty, ale i tak nie wpływają one na brak zainteresowania taką formą zatrudnienia.

Jaki komputer do pracy z domu?

Gdy pracujemy w biurze, mamy do dyspozycji określone stanowisko pracy. Może to być biurko w większym pomieszczeniu lub oddzielny pokój do pracy. To na pracodawcy ciąży obowiązek zapewnienia pracownikowi odpowiednich warunków pracy. Gdy zamierzamy pracować zdalnie, a w szczególności w charakterze freelancera, sytuacja wygląda zupełnie inaczej. W tym wypadku samodzielnie musimy zadbać nie tylko o komfortowe meble i dość ciche miejsce do pracy, ale też o odpowiedni sprzęt komputerowy.

Freelancerzy i pracownicy zdalni kojarzą się powszechnie z osobami przesiadującymi w kawiarniach, które pracują na lekkich ultrabookach, sącząc aromatyczną kawę. Tymczasem praca zdalna nie zawsze wygląda tak swobodnie i w zależności od tego, czym się zajmujemy, możemy potrzebować określonego typu sprzętu.

Komputery stacjonarne do pracy zdalnej można polecić osobom, które chcą pracować głównie z domu i nie zależy im na zachowaniu mobilności. Komputery PC będą doskonałym wyborem dla tych, którzy zajmują się grafiką, ilustrowaniem, obróbką wideo, animacją i tym podobnymi działaniami, które wiążą się z koniecznością użytkowania zaawansowanych programów graficznych, które wymagają odpowiednio dobrego sprzętu. Wysokiej klasy komputer PC złożymy taniej niż laptop o zbliżonych parametrach. Zakup komputera stacjonarnego można też rozłożyć w czasie – na przykład dokupując dodatkowe komponenty co jakiś czas.

Laptopy do pracy zdalnej to bardzo popularny wybór. Ich zaletą jest, co oczywiste, ogromna funkcjonalność i niemal pełna mobilność. Na laptopie można pracować z domu, galerii handlowej lub ulubionej kawiarni. Laptop sprawdzi się w pracy zdalnej programisty, specjalisty do spraw marketingu czy też osoby obsługującej firmowe konta w social mediach. Nieco trudniej byłoby pracować na laptopie osobie zajmującej się zdalnie grafiką lub rysunkiem – trzeba przecież podpiąć również tablet graficzny, a to raczej wyklucza zabieranie całego zestawu do kawiarni.

https://www.morele.net/laptopy/

Jak wybrać laptop do pracy zdalnej?

To właśnie laptopy cieszą się ogromną popularnością wśród osób pracujących zdalnie. Wybór optymalnego urządzenia jest uzależniony od wielu czynników, a przede wszystkim od tego, czym będziemy się zajmować. Do pracy z tekstem i przeglądania internetu wystarczą laptopy o podstawowych parametrach (multimedialne), ale do pracy w programach graficznych warto mieć lepsze urządzenie. Jedną z najpopularniejszych marek, której laptopy są chętnie wybierane przez freelancerów, jest firma Lenovo. Szeroką ofertę laptopów i ultrabooków marki Lenovo można znaleźć w ofercie sklepu morele.net. https://www.morele.net/laptopy/laptopy/notebooki-laptopy-ultrabooki-31/,,,,,511,,,,,/1/

Marka to jeszcze nie wszystko. Kluczową kwestią jest wydajność urządzenia, zastosowane komponenty i parametry laptopa. Do podstawowych zastosowań wystarczy nam laptop ze zintegrowana kartą graficzną, ale już do obróbki zdjęć i prac graficznych należałoby sięgnąć po laptop z dedykowaną grafiką, która sprawdza się również w grach. Nie ma sensu oszczędzać na procesorze i sięgać po przestarzałe konstrukcje. Dobrym wyborem będą procesory i5 oraz i7. Nie warto wybierać urządzeń z niewielkim dyskiem i małą ilością pamięci RAM, bo szybko okaże się, że brakuje nam miejsca na dysku, a pamięć operacyjna nie radzi sobie z obsługą zadań. Nie bez znaczenia dla komfortu użytkowania jest również rodzaj zastosowanej matrycy. Błyszcząca zapewni lepsze wrażenia wizualne (żywe kolory, estetyczny obraz), ale matowa matryca jest nieco bardziej przyjazna dla oczu – nie generuje tak wielu odbić i refleksów. W pracy zdalnej niezwykle ważna jest także łączność, dlatego standardem powinien być laptop wyposażony w Wi-Fi oraz łączność Bluetooth.

Praca zdalna to coraz popularniejsza forma zatrudnienia, ale też rozwiązanie, które powoduje, że musimy samodzielnie zatroszczyć się o miejsce, sprzęt i akcesoria do pracy. Dobry komputer lub laptop to podstawa w niemal każdym zawodzie, a pozostałe akcesoria zależą już tylko od rodzaju wykonywanej działalności.

Komentarze (0)

Zostaw komentarz

Zobacz

Czym jest nacinarka do kartonów?

Nacinarka do kartonów to maszyna przeznaczona do precyzyjnego i wydajnego cięcia tektury...

Smartwatch dla nastolatka: Idealny gadget na...

Smartwatche stały się niezwykle popularne w dzisiejszym świecie, a ich zastosowania ciągle się...

Słuchawki bezprzewodowe czy przewodowe - które...

Słuchawki, które są używane z komputerem lub telefonem, można sklasyfikować na podstawie...