Polecamy

Aplikacja namierzy idealną imprezę

Laptop do firm

Smartfony

Jak sprzedać swój stary telefon?

Przychodzi taki czas, że jedyne o czym marzysz, to zmiana smartfona. Nic dziwnego - w dzisiejszych czasach, kiedy z roku na rok kolejne modele są znacznie lepsze od poprzednich,, rzadko kto korzysta z jednego telefonu przez kilka lat. Tylko co zrobić ze starym urządzeniem? Jednym z rozwiązań jest jego sprzedaż - wiele osób kupuje modele z drugiej ręki, bo akurat je lubią, mają do nich zaufanie lub po prostu na nich się uczą. W tym artykule podpowiemy jak sprzedać i jak zresetować telefon do sprzedaży.

Jak zresetować telefon?

Zanim wystawimy naszego smartfona na aukcję, dobrze jest go zresetować. Na początek zajmijmy się sytuacją, kiedy jest on sprawny, ale np. bardzo spowolniony, zacina się itp. Jeżeli nie mamy w jego pamięci ważnych plików (a przynajmniej takich, których nie chcemy przekazać kolejnemu właścicielowi), to wystarczy wyjęcie baterii i włożenie jej z powrotem. Może także podziałać przytrzymanie klawisza odpowiedzialnego za włączanie się telefonu. Kiedy wykonamy jeden z tych dwóch kroków, sprawdźmy, czy dalej mamy z telefonem jakieś problemy. Jeżeli dalej zacina się, to problem może być głębszy.

Jeżeli natomiast chcemy mieć pewność, że na smartfonie nie zostało nic, co mogłoby trafić w niepowołane ręce, to musimy przywrócić go do ustawień fabrycznych. Ta metoda spowoduje, że na telefonie nie zostanie nic - więc jeśli mamy jakieś ważne zdjęcia czy kontakty, to je wcześniej zgrajmy. Jak zresetować telefon w taki sposób? Wchodzimy na Ustawienia, potem w zakładkę Kopia zapasowa i resetowanie, a następnie klikamy opcję: Przywrócenie ustawień fabrycznych. Telefon się prawdopodobnie wyłączy i będziemy musieli od nowa przejść przez proces jego konfiguracji. Więcej porad dotyczących napraw telefonów możesz poszukać na portalu branżowym https://android.com.pl.

Jak sprzedać telefon?

Skoro już wiemy jak zresetować telefon, czas na zrobienie dobrych zdjęć. Dobra fotografia potrafi sprzedać o wiele więcej, niż nawet najlepsze słowa. Poszukajmy miejsca, gdzie jest dobre światło, a smartfon będzie widoczny (bez dodatkowych elementów, które będą odwracać uwagę od niego, możesz to zrobić na jednolitej powierzchni). Jeżeli są jakieś uszkodzenia, to warto im zrobić zbliżenie - lepiej nie ukrywać takich wad, gdyż kupujący tylko się do was zrazi jeżeli go na wstępie oszukacie. Nie zapomnij zrobić zdjęć pudełka (jeżeli sprzedajesz go w zestawie) oraz ładowarki. Następnie opisz swój telefon: model, wygląd, uszkodzenia, oceń jego stan oraz określ cenę. Dobrze widziana jest możliwość negocjacji. Następnie wybierz portal oraz godzinę, o której go wystawisz - najlepiej albo rano, kiedy ludzie siedzą przed biurkiem i robią poranny przegląd prasy, albo wieczorem, kiedy odpoczywają. Nie korzystaj wyłącznie z portali do sprzedaży, ale także z mediów społecznościowych - to na nich teraz toczy się życie, również handel.

Sprzedaż starego smartfona może pozwolić ci na przyzwoity zarobek, który wykorzystasz do zakupu nowego telefonu, bądź akcesoriów do niego. Możesz próbować sprzedać nawet zepsuty sprzęt - znajdą się amatorzy, którzy będą starać się go postawić na nogi chociażby w celach hobbystycznych.

 

Artykuł sponsorowany

Komentarze (0)

Zostaw komentarz

Zobacz

Kabel USB OTG - co to takiego?

Od kilku lat producenci montują wejścia USB OTG w urządzeniach mobilnych, takich jak...

Jaki smartfon kupić w 2023 roku?

Jaki smartfon kupić w 2023 roku? Wszystko zależy od tego, czego oczekujesz od urządzenia tego...

Samsung Galaxy A54 5G nadchodzi - warto...

​Smartfony marki Samsung cieszą się dużym zaufaniem klientów oraz klientek na całym świecie...