Polecamy

Firma spedycyjna

Smartfon zastąpi kluczyk samochodowy

Ciekawostki

1,5 mld zł płacimy za naprawy. Jak zmniejszyć koszty?

1,5 mld zł rocznie – tyle wydajemy na naprawy komputerów, smartfonów i notebooków. Średni koszt odwirusowania lub instalacji nowego systemu w komputerze, to wydatek 250 zł rocznie na jedno urządzenie. Takich opłat można jednak uniknąć. Jak?

- Ostatnio pojawił się nowy produkt, klauzula iMe, która jest rodzajem ubezpieczenia. W tym przypadku koszty ponosi ubezpieczyciel. My możemy zgłosić problem, który jest za nas rozwiązywany. 24 godziny na dobę, przez siedem dni w tygodniu inżynierowie są do naszej dyspozycji – mówi newsrm.tv Andrzej Paduszyński, dyrektor Departamentu Ubezpieczeń Indywidualnych w Compensa TU SA VIG.

Jak to działa?

Informatyczny iMe doradca pomaga pozbyć się  problemu z laptopem czy smartfonem. Udzieli pomocy w wyborze aplikacji, rozwiąże problem z wirusem, przyspieszy działanie komputera, pomoże skonfigurować pocztę, zrobić zakupy lub opłacić rachunki on-line. – Z każdym takim problemem możemy zgłosić się do inżyniera, który za nas rozwiązuje problem. Może to zrobić zdalnie lub podać nam instrukcje, w której opisze co powinniśmy zrobić – wyjaśnia Andrzej Paduszyński. – Chcemy żeby ten produkt był standardem na rynku, żeby każdy kto ma ubezpieczenie mieszkania miał właśnie taką klauzulę, żeby mógł korzystać z takich usług.

Naprawa sprzętu elektronicznego

System został wprowadzony już do stałej oferty firmy ubezpieczeniowej Compensa TU SA VIG jako element wzbogacający ofertę ubezpieczenia mieszkań. W ciągu 3 miesięcy ubezpieczyciel sprzedał już kilkaset polis z asystentem iME. W ciągu roku ma ich być kilkanaście tysięcy. Ponadto dla klientów indywidualnych asystent iMe dostępny jest poprzez sieć punktów Poczty Polskiej i Ruch SA. Firma obsługuje ponad 80 tys. klientów a do końca 2017 roku liczy  na 300 tys. nowych użytkowników.

Usługą zainteresowani są również producenci laptopów i komputerów stacjonarnych. Rozwiązanie może być produktem standardowo oferowanym przez operatorów komórkowych.

Szacuje się, że ponad 7 mln Polaków korzystających z komputera musi co roku dokonywać naprawy swojego urządzenia IT.

Źródło:newsrm.tv

Komentarze (0)

Zostaw komentarz

Zobacz

E-sim w smartwachu - jak to działa?

Smartwatche zyskują coraz większą popularność, stając się nie tylko modnym gadżetem, ale i...

Niedziele handlowe 2023 - kiedy można zrobić...

Niedziele handlowe to temat, którym wiele osób jest zainteresowanych, zwłaszcza w...

E-biznes – przykłady firm, które odniosły...

Polski rynek e-commerce z roku na rok rośnie w siłę. Co rusz pojawiają się tu nowi gracze...