Polecamy

Akcesoria do smartfonów: w co warto zainwestować?

5 powodów, dla których musisz mieć iPhone’a 8!

Smartfony

Kabel USB OTG - co to takiego?

Od kilku lat producenci montują wejścia USB OTG w urządzeniach mobilnych, takich jak smartfony i tablety. Jaki jest ich cel? Port USB to standardowe wejście, którego używamy na co dzień do ładowania naszych telefonów lub przesyłania multimediów z urządzenia mobilnego do komputera. Standard USB OTG pozwala na podłączenie wielu urządzeń jednocześnie. Niektórzy producenci, którzy instalują porty USG OTG w swoich urządzeniach, dołączają do zestawu kabel OTH. Jeśli nie posiadamy OTG, możemy go dokupić. Jest to niewielki wydatek, który zwiększy funkcjonalność naszego urządzenia mobilnego.

Czy mój smartfon obsługuje USB OTG?

W rzeczywistości zdecydowana większość smartfonów i tabletów z Androidem obsługuje standard USB OTG. Jeśli nie masz pewności, czy Twój telefon jest kompatybilny, ponieważ producent nie dołączył przewodu OTG do zestawu, możesz to sprawdzić na dwa sposoby:

  • - Czytając informacje na oryginalnym opakowaniu urządzeń mobilnych (USB ON THE GO),
  • - Można zweryfikować wyposażenie urządzenia za pomocą aplikacji, dostępnej na przykład w Sklepie Play. Po zainstalowaniu i uruchomieniu USB OTG Checker na urządzeniu, pokaże on, czy jest ono kompatybilne z tym standardem.

Więcej przeczytasz na https://kabeldotelefonu.pl/rodzaje-kabli/co-to-jest-kabel-usb-otg-i-jak-dziala/etse_linj

Kabel USB OTG

W jaki sposób przewód USB OTG może zwiększyć funkcjonalność mojego urządzenia?

Standard USB OTG oferuje szeroki zakres możliwości. Za pomocą przewodu OTG możemy podłączyć do urządzenia różne urządzenia peryferyjne, takie jak klawiatura, mysz czy gamepad.

W wielu przypadkach USB OTG jest dostępne tylko z jednym złączem. Nie oznacza to, że musimy rezygnować z możliwości podłączenia więcej niż jednego urządzenia jednocześnie do naszego urządzenia mobilnego. Wystarczy, że wyposażymy się w "hub USB", który umożliwi nam podłączenie wielu urządzeń.

Jak jeszcze możemy wykorzystać kabel OTG w naszym codziennym życiu? Rozwiązanie to jest szczególnie atrakcyjne dla użytkowników tabletów, które nie posiadają wbudowanych trybów 3G/4G. Korzystając z kabla OTG zawsze możemy podłączyć do tabletu zewnętrzny modem. Bardzo przydatna jest również możliwość skorzystania z pamięci USB, której w żaden sposób nie udało nam się podłączyć do smartfona lub tabletu. Może się zdarzyć, że smartfon po podłączeniu do dysku zewnętrznego nie rozpozna dysku, na którym chcieliśmy wykonać kopię. Może to być spowodowane problemem z zasilaniem dysku. Problem rozwiąże specjalny kabel USB OTG, który posiada również złącze zasilania.

Gdzie mogę kupić kabel OTG?

Kable OTG są dostępne w wielu sklepach. Od lat oferujemy je naszym klientom. Stale poszerzamy naszą ofertę o kable OTG, które zawierają złącza zasilania oraz huby, które umożliwiają podłączenie wielu urządzeń peryferyjnych do urządzenia jednocześnie. W naszym asortymencie znajdują się kable renomowanych producentów.

Komentarze (0)

Zostaw komentarz

Zobacz

Jaki smartfon kupić w 2023 roku?

Jaki smartfon kupić w 2023 roku? Wszystko zależy od tego, czego oczekujesz od urządzenia tego...

Samsung Galaxy A54 5G nadchodzi - warto...

​Smartfony marki Samsung cieszą się dużym zaufaniem klientów oraz klientek na całym świecie...

Smartfon Sony Xperia 10 IV – nowość Sony

​Nowy smartfon Sony Xperia 10 IV to wyjątkowo lekki i poręczny model ze średniej półki...