Polecamy

Ile kosztuje korzystanie z biura wirtualnego w 2023 roku?

Kabel USB OTG - co to takiego?

Motoryzacja

Ładowarka samochodowa: jaką wybrać? Klasyczna, indukcyjna, USB?

Ładowarka samochodowa jest już niezbędnym elementem wyposażenia każdego kierowcy, nie tylko zawodowców. Urządzenie spełnia funkcję zasilania, ale jest także produkowane w formie uchwytu. Dzięki temu jest jeszcze bardziej funkcjonalne i wpływa na komfort podróżowania. Na rynku można wybierać spośród różnych rodzajów ładowarek samochodowych. Którą z nich wybrać?

Ładowarki samochodowe: różne rodzaje

W samochodzie nie możemy zamontować zwykłej ładowarki sieciowej. Dlatego konieczne jest zakupienie oddzielnego rodzaju zasilania, jeżeli mamy zamiar korzystać z telefonu lub innych urządzeń, wymagających stałego dostępu do energii, w trakcie podróży. Na początku wybierania ładowarki, należy dokładnie sprawdzić, w jakim punkcie samochodu znajduje się gniazdo zasilania. Od tego zależy jaki typ urządzenia będzie najlepiej pasować.

W przypadku, gdy źródło zasilania znajduje się w pobliżu drążka zmiany biegów lub wajchy hamulca ręcznego, to powinniśmy wybrać urządzenie, które jest niewielkie. Zbyt duża ładowarka lub wyposażenie z długim okablowaniem, mogą skutecznie krępować ruchy w trakcie jazdy. Kolejny element to kompatybilność złącz. Producenci wyposażenia samochodowego produkują zwykle ładowarki samochodowe z klasycznym wejściem USB, USB – C lub portem lightning dostosowanym do smartfonów Apple.

Następnym etapem jest dostosowanie parametrów technicznych ładowarki. Przed zakupem należy dokładnie sprawdzić jaką liczbę gniazd będziesz mógł wykorzystać w danym modelu i czy taka ilość Ci odpowiada. Następnie warto spojrzeć na moc wyjściową urządzenia, zwykle wyrażoną w amperach. Wysoka lub niska liczba amperów ma przełożenie na szybkość ładowania podłączonego urządzenia. Optymalnym rozwiązaniem jest ładowarka samochodowa o mocy minimum 2 amperów.

Ostatni element to wybór producenta. Na rynku jest dostępnych wiele rodzajów ładowarek samochodowych od różnych producentów. Urządzenia produkują Hama, Samsung, czy Xiaomi, ale wśród propozycji znajdują się także ładowarki samochodowe od mniej znanych firm lub nie jest w ogóle oznaczone, kto wyprodukował dane urządzenie.

Czy to ma znaczenie, jaka firma jest producentem ładowarki samochodowej? Poza tym, że niektórych dostawców możemy już kojarzyć lub korzystaliśmy z ich urządzeń wcześniej, to znaczenie ma wiarygodność. Wybierając znaną firmę istnieje większe prawdopodobieństwo lub po prostu pewność, że wszelkie deklaracje umieszczone w ofercie produktu są zgodne z rzeczywistością.

W przypadku ładowarek samochodowych od niezweryfikowanego producenta nie możemy mieć takiej pewności i jest całkiem prawdopodobne, że urządzenie nie będzie spełniać swoich funkcji. Wiarygodność wytwórcy to ważna kwestia także z innego powodu. Ładowarka samochodowa powinna spełniać najwyższe standardy jakości i mieć gwarancję, że jej działanie nie wywoła usterek, na przykład zwarcia. W przypadku niezweryfikowanego producenta trudno będzie ubiegać się o zwrot pieniędzy lub reklamację urządzenia.

Ładowarka indukcyjna do samochodu: jak to działa?

Ładowarka indukcyjna samochodowa sprawi, że nie będziesz musiał podłączać kabla do urządzenia. Wystarczy przyłożyć go do powierzchni zasilacza. Ładowarka indukcyjna samochodowa działa za sprawą prądu, który przepływa przez cewkę nadawczą wytwarzającą pole elektromagnetyczne. Z kolei napięcie, indukowane przez pole elektromagnetyczne jest odbierane przez cewkę w telefonie.

Jak zaznaczyliśmy na początku opisu ładowarki, działanie urządzenia pozwala naładować smartfon bezprzewodowo, jednak żeby pole elektromagnetyczne zaczęło indukować napięcie, potrzebne jest podłączenie do źródła zasilania auta. Następnie można przyłożyć telefon lub inne akcesoria do płytki indukcyjnej i naładować ich baterię.

Warto zaznaczyć, że ładowarka indukcyjna samochodowa nie ładuje wszystkich urządzeń. Przed zakupem tego rodzaju zasilania, powinieneś sprawdzić, czy na przykład Twój smartfon jest dostosowany i można go naładować za sprawą ładowarki indukcyjnej.

Ładowarka indukcyjna samochodowa jest dostępna w różnych formatach. Najczęściej spotykanym rozwiązaniem jest zwykła płytka, którą można położyć w dowolnym miejscu i przyłożyć do niej urządzenie. Jeżeli zdecydujesz się akurat na takie rozwiązanie, to sprawdź wcześniej, czy masz w swoim pojeździe wystarczającą ilość miejsca i czy taka ładowarka indukcyjna samochodowa nie będzie przesuwać się w trakcie jazdy. Mogłoby to utrudnić prowadzenie pojazdu lub nawet spowodować trwałą usterkę, na przykład telefonu.

W takiej sytuacji dobrym rozwiązaniem jest to, żeby ładowarka indukcyjna samochodowa spełniała również rolę uchwytu. Dzięki temu można jednocześnie wykorzystywać funkcje nawigacyjne smartfona i go ładować. Takie rozwiązanie będzie dużym udogodnieniem dla każdego kierowcy. Sprawdź oferte ładowarki indukcyjnej do samochodu https://hamamobile.pl/.

Komentarze (0)

Zostaw komentarz

Zobacz

Profesjonalne pasty polerskie: Jak używać pasty...

Pasty polerskie, niezależnie od rodzaju powierzchni, na które są aplikowane, stanowią kluczowy...

Zamiana viaTOLL na e-TOLL. Sprawdź czy Ciebie...

30 września br. system viaTOLL został wygaszony. Dla wielu kierowców wiąże się to z...

Skuter elektryczny - czym kierować się przy...

Skutery elektryczne to doskonałe urządzenia przyszłości służące do przemieszczenia się...