Polecamy

SEO lokalne, czyli jak uwolnić potencjał klientów z okolicy

Za 4 lata na świecie będzie 1,2 mld samochodów

Internet

Internet mobilny na ferie zimowe? Wypróbuj ofertę Orange

Internet to narzędzie niezbędnie nie tylko w pracy – przydaje się także podczas zimowego wyjazdu w góry czy wypadu na narty. Poznaj możliwości internetu mobilnego Orange i ciesz się dostępem do sieci wszędzie, gdzie jesteś!

Chcesz sprawdzić, jakie warunki pogodowe będą panowały kolejnego dnia na stoku? Po całym dniu szalonego szusowania chcesz zrelaksować się, oglądając najnowszy odcinek serialu na Netflixie? Chcesz przesłać znajomym wideo, na którym zarejestrowałeś swoje sportowe wyczyny, albo dodać efektowne zdjęcia na Instagram? Z internetem mobilnym od Orange to nie problem.

Jak działa internet mobilny Orange?

Pobyt w górach często wiąże się z problemami z dostępnością sieci komórkowej. Nic tak nie irytuje jak jedna kreska zasięgu widoczna na wyświetlaczu telefonu. Internet mobilny Orange dostępny jest praktycznie na terenie całego kraju – wyraźnie widać to na mapie zasięgu usług Orange. Jakie możliwości oferuje mobilny internet? Transmisja LTE pozwala na pobieranie danych z prędkością do 225 Mb/s oraz wysyłanie danych z maksymalną prędkością 45 Mb/s. Taka przepustowość pozwoli Ci wygodnie korzystać nie tylko z mediów społecznościowych, poczty czy nawigacji, ale także z serwisów streamingowych.

Jeżeli jednak znajdziesz się na terenie, którego nie obejmuje zasięg LTE, urządzenie, z którego korzystasz, samoczynnie przełączy się w tryb 3G. Ten standard oferuje mniejsze możliwości niż LTE – maksymalna prędkość pobierania danych wynosi 37 Mb/s, a prędkość wysyłania danych – 6 Mb/s. Takie prędkości wystarczą do korzystania z komunikatorów internetowych czy map on-line.

Warto jednak pamiętać, że na prędkość i stabilność internetu mobilnego wpływa wiele czynników – niektóre z nich są niezależne od operatora, np. warunki pogodowe, odległość od najbliższego nadajnika, ukształtowanie terenu czy gęstość zabudowy.

Internet mobilny – dla ceniących wygodę

Korzystanie z internetu mobilnego jest dziecinnie proste - wystarczy aktywna karta SIM oraz smartfon lub inne urządzenie obsługujące LTE/3G. Jeżeli chcesz korzystać z internetu mobilnego na kilku urządzeniach, sieć Wi-Fi możesz stworzyć za pomocą funkcji udostępniania internetu – oferują ją praktycznie wszystkie smartfony. W ten sposób z internetu mobilnego będziesz korzystać na innych urządzeniach, np. na laptopie.

Alternatywą jest przenośny router – nowoczesne modele bez problemu mieszczą się w kieszeni podróżnej torby i wyposażone są w pojemne akumulatory, które umożliwiają długie godziny udostępniania internetu bez konieczności ładowania urządzenia. Najczęściej routery wyposażone są w gniazdo USB – dzięki temu mogą być ładowane za pomocą powerbanka. Jest to rozwiązanie niezwykle przydatne podczas zimowych wyjazdów.

Limit danych ‒ jaki internet mobilny wybrać?

Wybierając internet mobilny, warto zwrócić uwagę na limit danych określony w ofercie. Po jego przekroczeniu prędkość połączenia zostaje ograniczona. Biorąc pod uwagę zróżnicowane potrzeby użytkowników, Orange przygotowało trzy plany taryfowe:

Internet Mobilny Podstawowy

 • Pakiet danych: 10 GB
 • Zapasowy pakiet danych: 10 GB.

Internet Mobilny Optymalny:

 • Pakiet danych: 50 GB
 • Zapasowy Pakiet danych: 10 GB

Internet Domowy 4G:

 • Pakiet danych: 250 GB (w tym 100 GB poza strefą domową)
 • Szczęśliwe Godziny ‒  nielimitowany transfer codziennie między godziną 00:00 a 08:00.

Który z nich spełni Twoje oczekiwania? To, ile danych potrzebujesz, zależy od tego, w jaki sposób korzystasz z sieci. W wyborze najlepszego rozwiązania może pomóc Ci zestawienie zużycia danych przez najpopularniejsze usługi.

 • Godzina przeglądania Facebooka ‒ ok. 100 MB
 • Godzina przeglądania Instagrama ‒ ok. 800 MB
 • Przesłanie 10 zdjęć – ok. 40 MB
 • Godzina muzyki na Spotify ‒ od ok. 40 MB do ok. 140 MB (w zależności od wybranej jakości)
 • Godzina wideo na YouTubieod 150 MB do ponad 1,2 GB (w zależności od wybranej jakości)
 • Godzina wideo na Netlfixie – od  0,3 GB do 7 GB (w zależności od wybranej jakości)

Artykuł sponsorowany

Komentarze (0)

Zostaw komentarz

Zobacz

Dlaczego warto wybrać cloud storage?

​Cloud storage, czyli magazynowanie danych w chmurze, to bardzo popularne rozwiązanie doceniane...

Bezpieczne surfowanie po sieci z VPNem

Z wykorzystaniem VPN surfowanie w internecie jest zdecydowanie bardziej bezpieczne. Możliwe jest...

Ile kosztuje korzystanie z biura wirtualnego w...

Zwiększająca się liczba biur wirtualnych najlepiej świadczy o popularności tej usługi...