Polecamy

Smartwatch dla nastolatka: Idealny gadget na prezent

Bateria w laptopie - zadbaj o jej wydajność

Internet

Dlaczego warto wybrać cloud storage?

​Cloud storage, czyli magazynowanie danych w chmurze, to bardzo popularne rozwiązanie doceniane przez użytkowników prywatnych i biznesowych. Co sprawia, że jest to tak chętnie wykorzystywana technologia? Oto kilka kluczowych zalet.

Cloud storage – szybki i bezproblemowy dostęp do danych

Wybierając cloud storage, nie trzeba przejmować się miejscem na lokalnych dyskach czy inwestowaniem we własną infrastrukturę serwerową. Każdy uprawniony użytkownik może otrzymać dostęp do serwera chmury, na którym przechowywane są różne pliki – dokumenty, projekty, zdjęcia, nagrania czy aplikacje. W razie potrzeby można zatem z łatwością dotrzeć do potrzebnych danych, niezależnie od tego, w jakim miejscu się znajdujemy. Do połączenia z cloud storage potrzebne jest tylko połączenie internetowe.

Dostęp do cloud storage z wielu urządzeń

Warto podkreślić, że dane zapisane w chmurze można obsługiwać z użyciem różnych sprzętów – zarówno komputerów i laptopów, jak i np. smartfonów. W niektórych przypadkach potrzebne będą dedykowane aplikacje, z kolei w innych wystarczy skorzystanie ze standardowych rozwiązań, takich jak protokół FTP. Dzięki temu elastyczność dostępu do plików jest znacznie większa, co może przełożyć się na zauważalny wzrost produktywności i szybszą realizację projektów.

Tworzenie kopii zapasowych z cloud storage

Zarówno osoby prywatne, jak i przedsiębiorstwa mogą wykorzystać przestrzeń dyskową w chmurze do bezpiecznego tworzenia i przechowywania kopii zapasowych. Regularne wykonywanie backupów pozwala zapewnić punkt odniesienia w razie awarii, braku dostępu do sieci czy ataków hakerów. W ten sposób można także z łatwością spełnić założenia zasady „3–2–1”, która wymaga przechowania jednej z kopii w zewnętrznej lokalizacji – takiej jak serwer dostawcy usług cloud.

Tworzenie kopii zapasowych może być ustawione jako automatyczny proces, który odbywa się co określony czas. Z takim rozwiązaniem można mieć pewność, że w razie niespodziewanych sytuacji odzyskane dane będą aktualne, co pozwoli zminimalizować przestoje w działaniu firmy.

Analiza danych z cloud storage

Dzięki temu, że cloud storage oferuje przechowywanie sporych ilości danych w jednym miejscu oraz łatwą integrację z różnymi narzędziami, można bez problemu wykonywać procesy związane z analizą danych. Jest to technologia, która znacznie usprawnia procesy tego typu i pozwala na zwiększenie efektywności działań przedsiębiorstwa, np. przy analizie rynku czy przygotowywaniu nowych produktów.

Artykuł partnera

Komentarze (0)

Zostaw komentarz

Zobacz

Bezpieczne surfowanie po sieci z VPNem

Z wykorzystaniem VPN surfowanie w internecie jest zdecydowanie bardziej bezpieczne. Możliwe jest...

Ile kosztuje korzystanie z biura wirtualnego w...

Zwiększająca się liczba biur wirtualnych najlepiej świadczy o popularności tej usługi...

Co to jest viewability?

Sprawdzanie efektywności reklam jest tak samo stare, jak one same. Media w formie tradycyjnej, jak...