Polecamy

Legenda wśród smartfonów

Badania, rozwój i innowacje w przedsiębiorstwach – marzec -...

Internet

Ile kosztuje korzystanie z biura wirtualnego w 2023 roku?

Zwiększająca się liczba biur wirtualnych najlepiej świadczy o popularności tej usługi. Ile kosztuje współpraca z wirtualnym biurem? Sprawdź, ile zapłacisz w 2023 r.

Wirtualne biuro – ile kosztuje w 2023 roku?

W 2023 r. cennik wirtualnych biur zaczyna się od ok. 70 zł, ale nie brakuje ofert, w których cena dochodzi do 300 zł. Wiele zależy od lokalizacji. Doskonale widać to na przykładzie cennika gabinetów i sal konferencyjnych, które można wynajmować na godziny. Orientacyjne ceny wynajmu gabinetu/sali konferencyjnej na 15 osób:

  • biuro na godziny Wrocław – od ok. 50 zł za godzinę,
  • ● biuro wirtualne w Gdańsku- od ok. 50 zł za godzinę,
  • ● wirtualne biuro Katowice – od ok. 50 zł za godzinę,
  • ● wirtualne biuro Warszawa – od 60 zł za godzinę.

Mniej na ten cel mogą przeznaczyć przedsiębiorcy współpracujący z biurami wirtualnymi zlokalizowanymi w mniejszych miastach. Na niższą stawkę za godzinę mogą liczyć też właściciele firm, którzy zdecydują się wykupić pakiet godzinowy (np. 10 czy 20 godzin). 

Od czego zależy cena korzystania z wirtualnego biura?

Uważasz, że wirtualne biuro to dobre rozwiązanie dla Twojej firmy? Mimo że współpraca z takim biurem oznacza spore oszczędności w porównaniu do wynajmu lokalu, to musisz wiedzieć, że masz spory wpływ kwotę, jaką zapłacisz.

Wirtualne biuro Gdańsk, Warszawa i inne duże miasta – wpływ na cenę ma:

  • ● zakres usług – jeżeli Twoja współpraca ograniczy się do „wypożyczenia” adresu pod działalność, to naturalnie zapłacisz mniej niż wówczas, gdy będziesz dodatkowo korzystał z usług księgowych czy wsparcia sekretarki, 
  • ● korzystanie z gabinetu lub sal konferencyjnych – w ramach bardziej rozbudowanych pakietów możesz otrzymać pewną pulę darmowych godzin, ale za kolejne będziesz musiał już zapłacić zgodnie z cennikiem,
  • ● długość umowy i sposób płatności – podpisanie umowy na dłuższy okres i płatność z góry się opłaca, bo wówczas w przeliczeniu na każdy miesiąc zapłacisz dużo mniej.

Wirtualne biuro czy biuro serwisowane – co wybrać?

Wirtualne biuro Katowice naturalnie nie jest jedyną możliwością, gdy nie chcesz podawać prywatnego adresu zamieszkania – możesz skorzystać też z biur serwisowanych. Czym są biura serwisowane? Najprościej mówiąc, to biura przystosowane do potrzeb najemców. Są one w pełni wyposażone i dodatkowo wyróżniają się elastycznością w zakresie liczby biurek. Za korzystanie z biura serwisowanego płaci się z góry ustaloną stawkę.

Co wybrać – biuro na godziny Wrocław, wirtualne biuro czy może biuro serwisowane? Wszystko zależy od tego, jak planujesz pracować. Jeżeli przestrzeni biurowej potrzebujesz jedynie doraźnie, wirtualne biuro będzie tańszym rozwiązaniem. W przeciwnym razie zdecyduj się na biuro serwisowane.

Artykuł partnera

Komentarze (0)

Zostaw komentarz

Zobacz

Dlaczego warto wybrać cloud storage?

​Cloud storage, czyli magazynowanie danych w chmurze, to bardzo popularne rozwiązanie doceniane...

Bezpieczne surfowanie po sieci z VPNem

Z wykorzystaniem VPN surfowanie w internecie jest zdecydowanie bardziej bezpieczne. Możliwe jest...

Co to jest viewability?

Sprawdzanie efektywności reklam jest tak samo stare, jak one same. Media w formie tradycyjnej, jak...