Polecamy

Pierwsze mieszkanie

Suknie ślubne w Krakowie – najnowsze trendy w modzie ślubnej

Internet

Bezpieczne surfowanie po sieci z VPNem

Z wykorzystaniem VPN surfowanie w internecie jest zdecydowanie bardziej bezpieczne. Możliwe jest również zachowanie prywatności. W tym artykule przedstawimy Ci podstawowe informacje dotyczące tego, czym jest VPN, a także dlaczego wspomniane narzędzie pozwala na bezpieczne przeglądanie stron internetowych. 

Czym jest VPN?

VPN to inaczej wirtualna sieć prywatna — z języka angielskiego Virtual Private Network. To zatem rodzaj sieci, który udaje prywatną w sieci publicznej. Wspomniane rozwiązanie zapewnia bezpieczny dostęp do internetu i jest dzisiaj powszechnie stosowane. VPN sprawia, że łączenie z internetem odbywa się z wykorzystaniem szyfrowanego tunelu. Ukrywa on, a także maskuje nie tylko dane, które przechodzą przez sieć, ale również Twój prawdziwy numer IP. 

Definicją VPN może być również określenie, że jest to tunel sieciowy transmitujący zaszyfrowane dane z urządzenia użytkownika. Wspomniany tunel wykorzystuje do tego serwer pośredniczący, a także odpowiednie protokoły komunikacyjne. VPN jest usługą, którą warto wykupić, gdyż darmowe rozwiązania nie gwarantują bezpieczeństwa. Jeżeli zależy Ci na maksymalnej ochronie swojej prywatności postaw na przykład na VPN G DATA

Dlaczego VPN pozwala na bezpieczne surfowanie?

VPN pozwala na bezpieczne poruszanie się po zasobach internetu z kilku powodów. Przede wszystkim: 

  • - ukrywa Twój prawdziwy adres IP (gwarantuje zatem, że trudno jest określić na przykład Twoje fizyczne położenie),

  • - chroni Cię w sytuacji, gdy korzystasz z publicznego hotspota Wi-Fi,

  • - szyfruje Twój ruch internetowy, a co za tym idzie zachowuje Twoją prywatność.

Za sprawą VPN praktycznie nikt nie może Cię śledzić, a także rejestrować Twojego ruchu internetowego. W ten sposób nie musisz się zatem obawiać, że Twoje dane zostaną sprzedane na przykład dostawcom usług internetowych, reklamodawcom albo – co gorsza – cyberprzestępcom

Dlaczego płatny VPN jest lepszy niż darmowy?

Istnieje kilka powodów, dla których płatny VPN jest lepszy niż darmowy. Przede wszystkim warto pamiętać o tym, że płatne warianty oferują zazwyczaj więcej funkcji i korzyści. Dodatkowo miej na uwadze bezpieczeństwo. W sytuacji, gdy decydujesz się na darmowy VPN, musisz liczyć się z tym, że usługodawca musi pozyskać pieniądze na korzystanie z serwerów. Istnieje zatem zagrożenie, że będzie on udostępniał twoje dane. W taki bowiem sposób może zarobić środki niezbędne do utrzymania usługi. 

Absolutnie nie zalecamy Ci zatem korzystania z darmowych VPN. W tym przypadku znacznie lepszym rozwiązaniem jest VPN od G DATA. To uznana firma w branży cyberbezpieczeństwa. Płatny wariant wirtualnej sieci prywatnej oznacza także brak reklam i bezproblemową obsługę klienta. Jak zatem widzisz, zdecydowanie lepszym rozwiązaniem jest opłacenie płatnego VPN niż korzystanie z darmowego wariantu. Priorytetem usługi jest przecież zachowanie maksymalnego bezpieczeństwa oraz prywatności. 

Artykuł partnera

Komentarze (0)

Zostaw komentarz

Zobacz

Dlaczego warto wybrać cloud storage?

​Cloud storage, czyli magazynowanie danych w chmurze, to bardzo popularne rozwiązanie doceniane...

Ile kosztuje korzystanie z biura wirtualnego w...

Zwiększająca się liczba biur wirtualnych najlepiej świadczy o popularności tej usługi...

Co to jest viewability?

Sprawdzanie efektywności reklam jest tak samo stare, jak one same. Media w formie tradycyjnej, jak...