Polecamy

Bezpieczny Internet – co to znaczy?

Kabel USB OTG - co to takiego?

Internet

Kompleksowy dostawca usług

Ta sama marka z powodzeniem może działać w wielu dziedzinach życia. Wypracowywana przez lata renoma i doświadczenie w biznesie pozwala otworzyć się na nowe branże. Nie każdy wie, że od jakiegoś czasu Orange walczy o klientów nie tylko w branży telekomunikacyjnej.

W klasycznym wydaniu

Niezmienna od lat potrzeba komunikowania się z innymi ludźmi sprawia, że chętnie korzystamy z wynalazku, który zapoczątkował Aleksander Graham Bell. Początkowo byliśmy zdani jedynie na telefonię stacjonarną, dzisiaj natomiast w naszych kieszeniach znajdują się nowoczesne smartfony pozwalające wykonać połączenie z niemal dowolnego miejsca pod warunkiem, że telefon jest zalogowany do sieci.

Co do zasady można przyjąć, że od samego początku użytkownicy telefonów komórkowych mogli wybierać pomiędzy abonamentem a ofertą prepaid. Ta druga opcja wbrew pozorom wcale nie musi ustępować drogim planom taryfowym, czego doskonałym dowodem są warunki w Orange Free z pakietem all inclusive. Za mniej niż 30 złotych można uzyskać m.in. nielimitowane połączenia na telefony stacjonarne i komórkowe, czy duży pakiet na transfer mobilny.

Sam abonament daje jeszcze większe możliwości i pozwala na zakup telefonu w promocyjnej cenie. Oczywiście można równie dobrze zawrzeć umowę na korzystnych warunkach bez aparatu. Swego rodzaju nowością są pakiety minut oraz danych do wykorzystania na terenie Unii Europejskiej. Tym sposobem roaming staje się jeszcze tańszy i znikają obawy przed korzystaniem z telefonu podczas zagranicznego wyjazdu.

Świat stoi otworem

Postęp, jaki dokonał się w związku z upowszechnieniem się internetu, jest interesującym zjawiskiem. Spory udział w dostarczaniu tego typu usług ma Orange, który od wielu lat oferował Neostradę. Do dziś można ją znaleźć w ofercie tego operatora. Na pierwszy plan wysuwa się jednak inna technologia, która sprawia, że jesteśmy w stanie pobierać lub wysyłać duże pliki w niesamowicie krótkim czasie.

Technologia przesyłu danych za pomocą wiązki światła sprawiła, że dziś prędkość internetu przeniosła się na zupełnie inny poziom. Orange Światłowód to usługa, która zapewnia transfer pobierania do 300 Mb/s. Systematycznie wzrasta ilość obszarów objętych działaniem szybkiego internetu. To właśnie do Orange Polska tworzy największą infrastrukturę tego typu w skali kraju. Obecnie trwają intensywne prace nad tym, by poszerzyć ją o kolejne obszary.

Czasy drogiego internetu mamy wyraźnie za sobą. Dzisiaj za mniej niż pięćdziesiąt złotych miesięcznie można cieszyć się dostępem do szybkiej sieci. Prędkość ma coraz większe znaczenie w obliczu popularności np. internetowych serwisów VOD. Kiedy chcemy obejrzeć bez zacięć film w jakości FullHD lub wyższej, dodatkowe Mb/s pomogą uzyskać pożądaną płynność obrazu.

Nowe możliwości

Dzięki temu, że można bez problemu łączyć usługi Orange, klienci są w stanie zaoszczędzić sporo pieniędzy. Pakiety obejmują nie tylko telefonię z internetem, ale także telewizję. Co ciekawe, do odbioru kanałów wcale nie jest potrzebna antena satelitarna. Urządzenie typu FunBox 3.0 w domyśle przeznaczone do połączenia z internetem jest kompatybilne z dekoderem TV, co daje użytkownikom dostęp do odbioru wielu programów.

Kto nie posuwa się do przodu w biznesie, ten się cofa. Nieustanny rozwój Orange przesądził o rozszerzeniu dotychczasowej oferty o zupełnie nowe usługi, z nieco innych dziedzin niż telekomunikacja oraz telewizja. Zważywszy na zaufanie do marki, było to naturalne posunięcie. W ramach Orange Finanse możliwe jest założenie rachunku bankowego, wzięcie kredytu, czy zawnioskowanie o kartę kredytową. Dodatkowo abonenci sieci mogą zyskać przez rok zniżkę 10 złotych na rachunkach zamienną na doładowanie telefonu prepaid. Obecnie nic nie stoi na przeszkodzie, by sprzedawcą prądu do naszego gospodarstwa domowego był nie kto inny, a Orange. Energia elektryczna może być znacznie tańsza, czego dowodem jest oferta tego operatora. Nowi klienci oprócz gwarancji stałej ceny otrzymują aż 200 złotych środków na poczet przyszłych faktur.

Potrzebne wsparcie

Jednym z czynników niezwykle istotnych przy wyborze dostawcy internetu, prądu czy usług telekomunikacyjnych jest to, czy będzie on w stanie udzielić nam pomocy technicznej na satysfakcjonującym poziomie. Decydując się na usługi orange mamy pewność, że otrzymamy wsparcie nie tylko od samego operatora, ale także od innych klientów.

Społeczność skupiona wokół forum internetowego Nasz Orange stara się rozwiewać ewentualne wątpliwości bądź też służyć radą np. przy wyborze nowego telefonu lub planu taryfowego. Wśród użytkowników nie brakuje także wykwalifikowanych pracowników operatora mających za zadanie pomóc każdemu, kto będzie potrzebował pomocy. Ciekawe dyskusje toczą się w tym miejscu: https://nasz.orange.pl/t5/Moje-us%C5%82ugi/ct-p/Moje-uslugi.

Stawiający na usługi Orange w żadnym stopniu nie czują się osamotnieni. Poza atrakcyjną ofertą dopasowaną do ich potrzeb nie tylko w zakresie telefonii mają do dyspozycji forum internetowe i infolinię. Gdy tylko zaistnieje jakaś okoliczność, mogą zwrócić się o pomoc właśnie tam i rozwiać ewentualne wątpliwości.

Komentarze (0)

Zostaw komentarz

Zobacz

Dlaczego warto wybrać cloud storage?

​Cloud storage, czyli magazynowanie danych w chmurze, to bardzo popularne rozwiązanie doceniane...

Bezpieczne surfowanie po sieci z VPNem

Z wykorzystaniem VPN surfowanie w internecie jest zdecydowanie bardziej bezpieczne. Możliwe jest...

Ile kosztuje korzystanie z biura wirtualnego w...

Zwiększająca się liczba biur wirtualnych najlepiej świadczy o popularności tej usługi...