Polecamy

Jak wybrać dobry smartfon?

Czym jest nacinarka do kartonów?

Komputery

Jaki laptop wybrać?

Laptopy różnią się od siebie nie tylko specyfikacją techniczną, ale również materiałem wykonania oraz zastosowaniem. Na rynku dostępne są modele służące głównie do użytku domowego, a także urządzenia do zadań specjalnych – biznesowe, przeznaczone do obróbki grafiki czy gier.

Dowiedz się, na co warto zwrócić uwagę, kupując laptopa do pracy i rozrywki.

  1. Co wziąć pod uwagę przy zakupie laptopa?
  2.  Jaki laptop wybrać – ranking

Co wziąć pod uwagę przy zakupie laptopa?

Wbrew pozorom nie wszystkie laptopy mają charakter uniwersalny. Na rynku dostępne są modele przeznaczone do gier, a także do zadań biznesowych. Osobna kategoria to tzw. ultrabooki, czyli laptopy o niskiej wadze i wysokiej wydajności. Inny rodzaj to modele typu 2w1.

Do najważniejszych aspektów, które wziąć należy pod uwagę przy zakupie mobilnego komputera, należy procesor oraz ilość pamięci RAM. Ważna, szczególnie dla graczy czy osób zajmujących się grafiką, jest również karta graficzna.
Kupując laptopa, warto zwrócić uwagę na przekątną ekranu, a także jego rozdzielczość. Od tego zależy w dużej mierze komfort korzystania z komputera. Inna ważna kwestia to rodzaj matrycy. Do wyboru są matryce matowe, błyszczące, antyrefleksyjne. Popularnością cieszą się również ekrany dotykowe.

Kolejny ważny aspekt to ciężar urządzenia. To od niego w dużej mierze zależy, czy laptop faktycznie będzie mobilny i dobrze będzie sprawdzał się również w podroży.

Waga laptopa jest często uzależniony od jego wielkości, a także wydajności. Ciężar najlżejszych urządzeń na rynku nie przekracza zazwyczaj 1 kilograma. Takie modele doskonale sprawdzają się dla osób, które np. pracują w podróży. Waga laptopów o przekątnej 13,3-14 nie przekracza zazwyczaj 1,6 kilograma. Ciężar komputerów o przekątnej ekranu 15,6 cala oscyluje natomiast od 1,7 do 2,5 kilograma. Cięższe są natomiast modele o większej przekątnej, a także laptopy gamingowe.

Kupując urządzenie przenośne, warto zastanowić się, czy będzie ono używane głównie poza domem, czy też w jednym miejscu, jako alternatywa dla komputera stacjonarnego.

Jaki laptop wybrać – ranking

Zakup laptopa najczęściej nie jest prosty i wymaga zebrania wielu informacji na tematy techniczne. Co więcej, aby wybór był trafiony, warto prześledzić również opinie użytkowników.
W efekcie cały proces może stać się czasochłonny. Aby go uprościć i przyśpieszyć warto korzystać z gotowych zestawień. Ranking najlepszych laptopów w 2020 roku znaleźć można na stronie
https://www.oleole.pl/artykuly/wszystkie/artykul-ranking-laptopow.bhtml

Artykuł sponsorowany

Komentarze (0)

Zostaw komentarz

Zobacz

Wyjątkowe fotele dla graczy

fot. pro-gamer.pl Każdy z nas marzy o tym, by zarówno w czasie pracy, jak i rozrywki...

Tusze do drukarek – czy warto kupować...

Wygoda codziennego funkcjonowania coraz częściej opiera się na praktycznym sprzęcie...

Bateria w laptopie - zadbaj o jej wydajność

​ Podczas pracy na laptopie nic tak nie irytuje jak nagła awaria baterii. Na jej żywotność...